Top 3 Thermos Cups

Son dönemin en popüler ürünlerinden biri de termos bardaklar. Tefal, Quechua, Stanley gibi farklı markaların çıkarttığı bu bardaklar hem çevre dostu hem de pratik ürünler kategorisinde yer alıyor.

Pikniğe giderken yürüyüşe çıkarken ya da evinizde kullanmak amacıyla edinebileceğiniz termos bardaklarla içeceklerinizi uzun süre sıcak ya da soğuk tutmanız mümkün oluyor.

Sizin de böyle bir ihtiyacınız varsa ama nasıl bir seçim yapmanız gerektiği ile ilgili şüpheye düştüyseniz bugünkü yazımda sizin için derlediğim alternatiflere göz atabilir ve kendinize uygun birini tercih edebilirsiniz.

Kaliteli bir termos bardak işinize yarayacak.
Doğru Seçim Yapın

Kaliteli Bir Termos Bardak Nasıl Seçilir?

Böyle bir ürün almaya ihtiyacınız varsa tabi ki kendi bütçenize uygun, uzun ömürlü ve sağlam bir model almanız gerekir. Bu konuda seçim yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Öncelikle alacağınız termosu nerede kullanacağınızı iyi bir şekilde belirlemelisiniz. Mesela sadece evde mi kullanacaksınız, kampa mı götüreceksiniz, koşuya ya da yürüyüşe giderken yanınıza mı alacaksınız yoksa yolculuğa çıkarken çantanıza mı atacaksınız gibi soruların cevaplarını vermeniz önemli.

Bu soruların cevabına göre alacağınız termosun ne gibi özellikleri olması gerektiğine de karar verebilirsiniz. Sonrasında işin içine bütçe dahil olacak. Bütçenize göre iyi bir fiyat performans ürünü almayı tercih edebilirsiniz. Ancak bütçeniz ne kadar yüksekse alacağınız termos bardağın işlevlerinin de o kadar fazla olacağını aklınızda bulundurmalısınız.

Bu noktada her ne kadar bazı satıcılar içeceklerin daha uzun süre sıcak ya da soğuk kalmasını sağlayan bu ürünlerde yiyecek de saklanabileceğini söylese de termosların yiyecekleri muhafaza etme konusunda çok da başarılı olmadığını söylemek mümkün. Yiyecek saklama konusunda bir beklentiniz varsa alacağınız termosun biraz daha sağlam ve kaliteli olmasına dikkat edebilirsiniz.

Bunun dışında termos bardaklar ne kadar kaliteli olursa olsunlar süt gibi çabuk bozulabilecek içecekleri saklama konusunda da kahve ve çay kadar iyi bir performans gösteremeyebilirler. Yine eğer alacağınız termosta süt ya da gazlı içecekler saklamayı düşünüyorsanız çok daha iyi bir ürün almanız gerekir. Bu tür yüksek beklentileri olan kişilerin termosun kapak ve conta sistemine de özel olarak dikkat etmelidir.

pexels uriel mont 6271638 scaled 1 termos bardak 2 | Shuayip.com
Termos Bardaklar İşlevsel Ürünlerdir

Termos Bardak Önerileri

Termos bardaklarla ilgili temel bilgileri ediğinize göre artık seçim yapmanızı kolaylaştıracak öneriler listemize geçebiliriz.

Quechua Doğa Yürüyüş Termosu

Paslanmaz çelikten üretilen bu ürün 0.7 litre hacmindedir ve beş yıl garantisi vardır. Oldukça sevilen alternatiflerden biri olan bu termosun fiyatı 120 lira.

Stanley Klasik Çift Kilitli Seyahat Termosu

Yüksek kaliteli ürünlerden biri sayılan bu ürünün fiyatı da benzer modellerinden biraz fazla. İçine koyduğunuz içecekleri çok daha uzun süre muhafaza etmek istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Ürünün fiyatı 327 lira.

Tefal Mobility Termos

İç hacmi diğerlerine göre daha küçük olan bu ürün işlevselliği ve kalitesi bakımından en çok satılanlar arasında yer alıyor. Orta seviyede yer alan bu ürünün fiyatı 205 lira.

Kullanım Sonrası

Termos bardağınızı seçerken ne gibi kriterleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini öğrendiniz. Kendinize en uygun termosu seçtiniz ve kullandınız. Peki termosunuzun daha uzun ömürlü olması için kullanım sonrasında ne yapmanız gerekiyor?

Bu noktada dikkat etmeniz gerekenleri bilmeniz çok önemli yoksa hem ürününüzü kullanım süreniz azalır hem de termosun içinde bakteriler oluşacağı için sağlığınız açısından zararlı olabilir.

Termosunuzu kullandıktan sonra işiniz bittiyse ya da içindeki içeceği içmeye devam etmeyeceksiniz hemen boşaltıp temizlemelisiniz. Termosun içine koyduğunuz yiyecek ve içecekleri uzun süre kapalı bir ortamda tutarsanız bakteri üretimine olanak tanırsınız.

ZOOOBE Seyahat Kahve Kupa ift Duvar Paslanmaz elik Termos Bardak termos termo Su i esi ay.jpg q50 termos bardak 3 | Shuayip.com
Bütçenize Uygun Bir Termos Seçebilirsiniz

Practical Tips

Termosunuzla ilgili bilmeniz gereken en önemli noktalardan biri de içecekleri sıcak tüketmeyi sevenlerin bardaklarını ağzına kadar doldurmaması ile ilgili.

Termosun içine aşırı sıcak bir içecek konduğunda buhar tamamen ürünün kapak kısmında birikir. Eğer bardağı ağzına kadar doldurur ve kapağı sıkarak kapatırsanız patlama ihtimali oluşur.

Ayrıca termosun kapağını açarken her zaman dikkatli olmalısınız. Kapağın alt kısmının aşağıda olduğundan emin olun çünkü eğer tam tersini yaparken içinden çıkan buhar sizi ya da yanınızdaki kişileri yakabilir.

Son olarak göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer nokta da termos seçerken nasıl temizlendiği ile ilgili net bilgi sahibi olmak. Çünkü bazı termoslar bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olsa da bazıları uygun değildir. Eğer bulaşık makinesine uygun olmayan bir termosu yıkarsanız aşınmasına neden olabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top