Top 5 Volleyball Balls

Voleybol hem ülkemizde hem de dünyada en sevilen ve en yaygın spor dallarından biridir. Bu spor dalı ile ilgilenenler bir yandan heyecanlı maçları izlerken bir yandan da fırsat buldukça kendileri amatör olarak oynamak isteyebiliyor.

Piknikte, evin bahçesinde, açık alanlarda voleybol oynamak ya da profesyonel olarak antrenman yapmak istiyorsanız kendinize uygun bir topunuz olması da büyük önem taşıyor.

Piyasada satılan çok fazla top markası ve modeli olduğunu da göz önünde bulundurduğumuzda seçim yaparken kafanızın karışması hiç de şaşırtıcı değil. Federasyon onaylı ya da amatör oyuna uygun toplardan birini almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini iyi bilmelisiniz.

Ben de bu yüzden bugünkü yazımda sizin için uygun olabilecek en iyi beş top modelini detaylı bir şekilde tanıtmak istedim. Tabi ki size sunduğum alternatifler arasından seçim yapmadan önce bilmeniz gereken bazı noktalar var.

guney kore voleybol takimi oyunculari guney kore 14303650 994 amp voleybol 2 | Shuayip.com
Top Seçimi Önerileri

Voleybol Topu Almadan Önce Dikkat Edilecekler

Öncelikle alacağınız bu topu ne amaçla kullanacağınızı iyi bir şekilde belirlemelisiniz. Amacınız profesyonel olarak müsabakalarda yer almak için çalışmaksa bu durumda federasyon onaylı ürünlerden tercih etmeniz gerekir. Müsabakalarda kullanılan topların boyut, ağırlık ve sertlik derecelerinin belli kriterleri olduğunu aklınızda bulundurun.

Müsabakalarda kullanılan toplar genellikle 260 ila 280 gram aralığında ve 65 ila 67 cm genişliğinde olur. Bu topların iç basıncı 4.26 ila 4.91 PSI olarak tercih edilir.

Eğer böyle bir amacınız yoksa ve müsabakalara hazırlanmıyorsanız, sadece arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle eğlenmek için bir top almayı düşünüyorsanız amatör bir top almalısınız. Amatör olarak alacağınız topun daha hafif ve yumuşak olmasına dikkat edebilirsiniz. Bunun dışında kaliteli ama bütçenize uygun olması da yine işinize yarayacak özelliklerden biridir.

Dikkat edilecek noktalarla ilgili bilgiler ışığında kendinize bir top almadan önce sizin için derlediğim alternatiflere göz atabilir ve onlardan birini seçebilirsiniz.

Avessa VL400 M

Bu top markanın her yaş grubuna uygun olarak çıkarttığı oldukça kaliteli ürünlerden biridir diyebiliriz. Bu topu satın alan kullanıcıların çoğu okulda kullanım amacıyla ürünü tercih ediyorlar. Beden eğitimi derslerinde ve spor salonlarında kullanılmak üzere alınan top standart boyutlarda. Resmi müsabakalarda kullanılan toplar gibi sarı ve mavi renkte olan bu ürünü gönül rahatlığı ile alabilir, sevdiklerinizle keyifli zaman geçirebilirsiniz. Oldukça dayanıklı bir malzemeden üretildiği için sağlam olduğunu da ifade edebiliriz. Fiyatı ise ortalamanın altında seyretmektedir.

avessa vl400 3 voleybol 3 | Shuayip.com
Avessa VL 400

Delta Rivo (5 Numara)

Bu top sağlam dikiş yapısı ve sağlam deri malzemeden yapılması ile çıkmaktadır. Oldukça uzun ömürlü bir kullanım sağlayan bu top parlak tasarımı ile de göz dolduruyor. Yeşil, siyah ve beyaz renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığı bu top profesyonel bir top almak isteyenler tarafından da tercih edilebilir. Fazla yumuşak olmasa da sertlik düzeyi ortalama düzeydedir. Kampanyalı satış fiyatı ise ortalamanın oldukça altındadır.

Nike 1000 (5 Numara)

Bu top her yaş grubunun kullanımı için uygun bir üründür. Yüzeyinde kullanılan malzemeler oldukça kalitelidir ve üç kat deri ile kaplanmıştır. Topun iç lastiği lateks malzemeden yapılmıştır. Oldukça kaliteli ürünler arasında sayılabilecek bu top okullar ve spor salonlarında kullanılmaya uygundur. Ayrıca ürün Nike kalitesi ile piyasaya sunulduğu için markanın garantisi kapsamındadır. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında da ürünün kalite olarak ortalamanın üzerinde olduğunu anlıyoruz. Fiyatı ise benzer modellerin biraz daha üzerinde.

Voit N5

Markanın özel olarak ürettiği bu top kaliteli ve dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Yapısı her yaştan kişinin kullanımına uygun şekilde tasarlanmıştır. Farklı renklerin yer aldığı bu top oldukça şık bir tasarıma sahiptir. Yumuşak bir yüzeyi olduğu için kullanan kişilerin elini acıtmaz. Sağlam dikişleri sayesinde ürünün yırtılması, sökülmesi ve patlaması pek mümkün değildir. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında ürünü genellikle küçük yaş grubundan kızların tercih ettiği ifade edilmektedir. Fiyatı ortalama düzeyde seyretmektedir.

Voleybol topu alırken dikkatli olun!
Voit N5

Deniz Sport

Sizin için derlediğim listenin en uygun fiyatlı ürünü bu toptur. Özellikle müsabakalara hazırlanmayan kişilerin alabileceği bu top sahilde, bahçede, parkta, nerede isterseniz orada kullanıma uygundur. Kaliteli malzemeden üretilmiştir ve dayanıklıdır. Yumuşak yüzeyi ve hafif yapısı ile oldukça rahattır. Fiyatı ortalamanın oldukça altında olan bu top spor salonları ve okullar için pek uygun değildir diyebiliriz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top