WMF Kitchen Minis Double Egg Cooking Machine

Yumurta pişirme makinesi kahvaltılarımızın olmazsa olmazı yumurtaların tam kıvamında pişirilmesini sağlayan bir ev aletidir. Yeni nesil mutfak ürünleri arasında yerini alan bu makineler arasında WMF Kitchen’ın ürettiği ikili özellikteki aletler kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Ben de bugünkü yazımda sizin için benzer modelleri arasında öne çıkan bu WMF Kitchen Minis ikili yumurta pişirme makinesini detaylı bir şekilde ele almak istedim. Eğer de siz de yumurta yemeyi çok seviyorsanız ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız bu pratik aletin özelliklerine göz atabilir, ihtiyacınızı karşılayacağını düşünüyorsanız satın alıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

WMF Kitchen Minis ikili yumurta pişirme makinesi
Elektrikli Ev Aletleri

Neden Yumurta?

WMF Kitchen Minis ikili yumurta pişirme makinesinin özelliklerini detaylı bir şekilde ele almadan önce sizin için yumurtanın yararlarından bahsetmek ve düzenli olarak yumurta yerseniz vücudunuzda neler olacağını anlatmak istedim.

Yumurtanın yararları ile ilgili yapılan çalışmalara baktığımızda ilk karşımıza çıkan bağışıklık sistemimiz üzerindeki etkisi oluyor. Yumurta bağışıklık sistemimizi güçlendiren, kas ve kemik gelişimimize yardımcı olan bir yiyecektir.

Yüksek miktarda protein içeren yumurtanın spor yapanlar tarafından düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir. Yumurta içerdiği amino asitlerle vücudumuzu besler. Ayrıca içinde yoğun miktarda vitamin olduğundan pek çok hastalığa yakalanmamıza engel olur.

Göz sağlığı açısından büyük bir faydası vardır, göz bozukluğu olan kişilerin bu sorununun ilerlemesini durdurmaya katkı sağlar. İyi kolesterolü yükseltir. Kalp sağlığı açısından çok önemlidir. Ayrıca hafıza problemlerine iyi geldiği ve beynimiz için çok faydalı olduğu bilinmektedir.

Vücudun demir seviyesini arttıran yumurtada 75 kalori bulunur. Eğer düzenli olarak haşlanmış yumurta tüketirseniz bütün bu olumlu özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Ancak fazla tüketiminde karaciğer yağlanması yaptığını ve diyabete yatkınlığı arttırdığını da unutmamalısınız.

ruyada haslanmis yumurta gormek yemek haslamak wmf kitchen 2 | Shuayip.com
Haşlanmış Yumurta

WMF Kitchen Minis İkili Yumurta Pişirme Makinesinin Özellikleri

Bu ürünün teknik özelliklerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan aletin enerji ve yer tasarrufu sağlamak üzere tasarlanan ergonomik yapısı oluyor. WMF Kitchen ev aletlerinin serisinin en sevilen ürünlerinden biri olan bu makine mutfağınıza minimal bir dokunuş yaparak size zaman kazandırmayı amaçlıyor.

Bu yumurta pişirme makinesi aynı anda iki yumurta pişirebiliyor. Yani hem kendinize hem de sevdiklerinize yumurta yapabilirsiniz. Ayrıca eğer sporcuysanız ya da tek yumurta ile doymuyorsanız kendinize de iki yumurtalı güzel bir kahvaltı hazırlayabileceğinizi söylemekte yarar var.

Bu ürün bütün yumurta boyutları için kullanılmaya uygun. Yumurtanın büyük ya da küçük olması fark etmiyor. BPA içermeyen kapağı ile sağlıklı bir şekilde pişirme işleminin tamamlanmasına yardımcı oluyor. Özel olarak tasarlanan bu şeffaf kapak yüksek kaliteli bir malzemeden yapıldığı için uzun ömürlü kullanım imkanı sunuyor.

Bu makinenin hem sağlam hem de kolay temizlenebilir olması onu benzer modellerinden öne çıkartıyor diyebiliriz. Ürünün içinden çıkan ölçme kabını kullanarak yumurtanın boyutuna ve istediğiniz katılık seviyesine göre su miktarını ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca yumurtalar hazır olduğunda sizi uyaran bir sinyal sistemi var.

Farklı özellikleri ve işlevleri ile pratik kullanım sağlayan bu ürün size mutfağınızda da yer kazandıracak çünkü boyutu oldukça küçük. Mini bir makine olarak tasarlanan bu alet hem küçük hem büyük yumurtaları pişirebildiği için kullanıcılar tarafından çok seviliyor.

Ürünün fiyatı farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 380 ile 530 lira arasında.

Technical Information

  • Ürünün teknik bilgilerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan 250 Watt gücünde olması oluyor.
  • Paslanmaz çelikten üretildiği için oldukça sağlam bir alet olduğunu ifade etmek mümkün. Siyah olarak üretilen bu ürün şık tasarımı ile göz dolduruyor ve mutfaklarınıza estetik katıyor.
  • Bu aletin boyutları 19.8 x 6 x 13.2 santim ölçülerinde. Kablo uzunluğu ise 0.8 metre.
WMF75 wmf kitchen 3 | Shuayip.com
Özellikleri

User comments

Ürünün kullanıcı yorumlarına göz attığımızda ilk dikkat çeken kullanıcıların bu aletin yer kaplamama özelliğini ne kadar sevdikleri oluyor. Benzer modellerinden ayrılmasını sağlayan bu özelliği ile hem estetik hem de pratikliğe önem verenlerin tercihi haline geliyor.

Bu aletin kaliteli ve çok kullanışlı olması da yine kullanıcıların sıklıkla ifade ettiği yorumlardan biri. Ayrıca ürünü markanın kendi sitesinden alan kişilerin paketleme ve kargo konusundan da çok memnun olduğunu görüyoruz.

Conclusion

Gündelik hayatınızda sıkça yumurta yiyorsanız ve haşlanmış yumurta yaparken vakit kaybediyorsanız böyle bir ürün tam size göre olabilir. Kalabalık ailelerden daha çok yalnız yaşayanlara ya da iki kişilik yumurta hazırlayanlara uygun bu ürün tasarımı, pratikliği ve işlevselliği ile öne çıkıyor. Böyle bir ihtiyacınız varsa gönül rahatlığıyla bu aleti tercih edebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top