You Can Lose Weight Easier with Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Kilo konusu her zaman hem kadınların hem de erkeklerin en hassas noktalarından biri olmuştur. Hepimiz zaman zaman kilo alıp veriyoruz ama bazen bu durum istemediğimiz bir hızda olabiliyor ve bu süreci iyi bir şekilde yönetip ideal kilomuza geri dönmek için harekete geçiyoruz. Xiaomi markası da bu süreçte bize destek olmak için geleneksel tartıdan çok daha fazla fonksiyona sahip olan özel bir akıllı tartı geliştirdi.

Xiaomi Mi akıllı tartının bir üst modeli olan Body Composition Scale 2 yenilenen özellikleri ile kilosunu takip etmek isteyenlere yardımcı olmayı hedefliyor. Bireylerin sağlıklı bir kiloda olup olmadıklarını anlamalarını ve buna göre eğer kilo almaları ya da vermeleri gerekiyorsa süreci istedikleri gibi yönetmesini sağlıyor.

Xiaomi akıllı tartı ile kilo vermek kolaylaşıyor.
Yağ Ölçer Tartı

Xiaomi Mi Akıllı Tartının Genel Özellikleri

  • Xiaomi Mi akıllı tartının genel özelliklerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan ürünün benzer modellerine göre çok daha hassas olması oluyor. G şekilli manganez sensörü ile 50 gram kadar küçük ağırlık değişimlerini bile algılayabilen bu ürün hassasiyeti konusunda oldukça iddialı.
  • Ürünün bir diğer öne çıkan özelliği de yüksek hassasiyetli BIA çipi ile vücudun yağ yüzdesini çok kolay bir şekilde ölçebiliyor olması. Markanın kendi sitesinde yer alan bilgiler ışığında baktığımızda ürünün diyetisyenlerdeki vücut analiz cihazları ile yarışmayı amaçladığını ifade edebiliriz.
  • Xiaomi Mi akıllı tartı tam on üç maddede vücudunuzu analiz ediyor ve fiziksel durumunuzu geniş kapsamlı bir şekilde anlamanıza yardımcı oluyor. Bu sayede sadece kilo ölçümü konusunda değil diğer sağlık verilerinizle ilgili de bilgi sahibi olabiliyorsunuz.
  • Ürünün denge testi özelliği sayesinde tartıya çıkıp gözlerinizi kapatıp tek ayağınız üzerinde durarak bu konuda bir ölçüm yapabiliyorsunuz. Denge testinin vücudun biyolojik yaşını göstermede büyük önem taşıdığını da göz önünde bulundurduğumuzda kullanıcıların tartının bu özelliğini seveceğini söylemek mümkün.
  • Xiaomi akıllı tartı vücudun yağ, kas ve kemik hacmini hesaplayabiliyor. Bu hesaplamalar sonrasında da kullanıcıların sağlıklı bir kiloda olup olmadığını söylüyor. Size yağ ve kas oranınıza göre bazı önerilerde bulunuyor. Aynı zamanda vücudunuzun nem ve protein oranı ile bazal metabolizma hızını da veren bu tartı bu bilgiler dahilinde vücut kitle endeksinizi ölçüyor.
  • Tartının minimum ağırlık seviyesi yüz (100) gram olduğu için dinamik moda aldığınızda size meyve, sebze ve koli gibi nesnelerin de ağırlığını verebiliyor. Böylece ürünü hem kendi ağırlığınız hem de başka şeylerin ağırlığını ölçmede etkin bir şekilde kullanabiliyorsunuz.
  • Bluetooth 5.0 ile çalışan akıllı tartı düşük güç tüketimi özelliği sayesinde içine koymanız gereken dört (4) pilin tam on iki (12) aya kadar dayanmasını sağlıyor.
  • Tartınızı markanın kendi uygulaması üzerinden kullanıyorsunuz. Ürünü Mi Fit uygulaması ile eşleştirdikten sonra size ağırlığınızı, vücut yağ yüzdenizi, vücut kitle endeksinizi, kas kitlenizi, nem oranınızı, protein oranınızı, iç organlarınızdaki yağlanma oranını, bazal metabolizma hızınızı, kemik kitlenizi, fiziksel yaşınızı, ideal kilonuzu, vücut tipinizi ve sağlık puanınızı söylüyor. Uygulamayı ayrıca spor ve hedef kilo takibi için kullanabiliyor, diyet sürecinize destek olabiliyorsunuz.
  • Ürünün rafine kaplamalı pürüzsüz yüzeyi ve sıcak renkli camı oldukça şık bir tasarıma sahip olmasını sağlıyor. Yatak odanıza ya da banyonuza yerleştirdiğinizde ürün estetik olarak da evinize uyum sağlayacak.
  • Son olarak da ürünün kullanılmadığında kapanan gizli entegre LED ekranı sayesinde sadece tartının üzerine çıktığınızda verileri okuyabiliyorsunuz.
cc xiaomi 2 | Shuayip.com
Vücudunuzu Analiz Eder

Kullanıcı Yorumlarına Göre Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Tartının kullanıcı yorumlarına baktığımızda genelde bu ürünü alanların oldukça memnun olduğunu görüyoruz. Farklı platformlarda kilo verme konusunda tavsiyeler veren diyetisyenlerin çoğu da danışanlarına bu tartıyı öneriyor. Çünkü bu akıllı tartının profesyonel vücut analiz cihazları ile %90 oranda aynı sonucu verdiği ifade ediliyor.

Bu ürünü Xiaomi akıllı bileklik ile kullananların sayısı da bir hayli fazla. Bu anlamda ürün entegre bir çalışma sistemi ile bireylerin hem kilo kontrolü hem de kilo alma ya da verme süreçlerini kolaylaştırmaya yönelik olarak çalışıyor diyebiliriz. Ürünü böyle kullanmak isteyenlerin eşleştirme konusunda bazı sorunlar yaşadığını da söylemekte yarar var. Ayrıca benzer şekilde markanın uygulamasının yeterli olmadığını söyleyen de pek çok kişi var.

Uygulama ve eşleştirme konusunda yaşanan sorunlar dışında ürünün hassas ölçümünden neredeyse herkes memnun görünüyor. Eğer kilonuzla ilgili kaygılarınız varsa, diyete başlayacaksanız, vücudunuzun detaylı analizini öğrenmek istiyorsanız ve size tüm bunlarda destek olacak teknolojik bir tartı arayışındaysanız bu ürünü rahatlıkla alabilirsiniz. Fiyat performans açısından bakıldığında ürünün fiyatının diğer markaların modellerine göre orta seviyede yer aldığını söylemek mümkün.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top