Xiaomi Mijia Qingping Alarm Clock

Modern çağın koşturmaca ile dolu günlük rutininde bazen hepimiz yataktan kalkmakta zorlanabiliyoruz. Daha önceki yazılarımda sleep sorunu yaşayanlar için önerilerde bulunmuş, sabahları mutlu uyanmanızı sağlayacak tavsiyeler vermiştim. ama bazı durumlarda bunların hiçbiri işe yaramayabilir. İşte o zaman da yardımımıza son teknoloji çalar saatler koşar. Bu konuda bize destek olması için özel olarak üretilen Xiaomi Mijia çalar saat hem uykusu ağır olanlara hem de işlevsel ev aletleri sevenleri memnun edecek türden bir ürün.

Bugünkü yazımda sizin için Xiaomi Mijia Qingping Bluetooth çalar saati detaylı bir şekilde inceleyeceğim ve aynı zamanda gece lambası olarak da kullanılan bu ürünün kimler için uygun olduğundan bahsedeceğim. Sizin de böyle bir fiyat performans ürününe ihtiyacınız varsa bu saatin özelliklerine göz atabilir, hemen satın alıp sabahları rahatça uyanmaya başlayabilirsiniz.

Xiaomi çalar saatlere göz atın
Renkleri ile Göz Dolduruyor

Xiaomi Mijia Qingping Çalar Saatin Özellikleri

Bu ürün öncelikle yeşil, mor ve beyaz renk seçenekleri ile dikkat çekiyor diyebiliriz. Yatak odasının dekorasyonuna ve estetik özelliklerine önem verenler için sade ama şık bir şekilde tasarlanmış bu saat fiyat olarak da orta seviyenin biraz üzerinde yer alıyor.

Bu saat akıllı uygulama kontrol özelliği ile oldukça işlevsel bir şekilde de kullanılabiliyor. Yani sadece bir çalar saat olmadığını ifade edebiliriz. Son teknoloji ev aletleri kategorisine dahil bu ürün LCD ekranı ile gece lambası ve takvim olarak da kullanılabiliyor.

Ürünün basit düğme tasarımı kullanımının çok daha kolay olmasını sağlıyor. Silikon tabanı ile istediğiniz yere yerleştirmenize olanak tanıyor. Bu saate telefonunuzu Bluetooth yardımıyla bağladığınızda otomatik olarak senkronize oluyor. Böylece de zamanı anında istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Saatin tam on altı grup alarmı bulunuyor. Yani bu saatle istediğiniz kadar fazla alarm kurmanız mümkün. Alarmların basit erteleme fonksiyonları bulunuyor. İstediğiniz şekilde erteleyip yeniden başlatabiliyorsunuz Bu alarmları çalıştırabileceğiniz sekiz farklı zil sesi de mevcut.

Ürünü benzer modellerinden farklı kılan en önemli özelliklerinden biri de sıcaklık ve nem göstergesinin olması. İsviçre Sensirion sistemi ile entegre çalışan bu saat sıcaklığı ve nemi hassas bir şekilde algılayarak size bu konularda bilgi veriyor.

Saati gece lambası olarak kullanmak istediğinizde sadece gece ışığına dokunmanız yeterli oluyor. Çalar saat tuşuna basıp arka kısımdaki ışığı yakıyorsunuz ve hem geceleri zamanı kontrol edebiliyorsunuz hem de isterseniz ışığı açık bırakıp ürünü bir tür lambaya dönüştürebiliyorsunuz.

Bu ürünün lamba ışığı sizin isteğinize ve zevkinize göre ayarlanabilir özellikte. Işık yoğunluğu ayarlama özelliğini farklı zamanlarda farklı yoğunlukta ışık elde edecek şekilde de programlayabiliyorsunuz.

Akıllı ev sisteminiz varsa bu ürünü bir tür küçük ayarlayıcı olarak kullanabiliyorsunuz. Mesela evin sıcaklığı yirmi dereceden aşağı düştüyse saatinizi kullanarak ısıtıcıyı açabiliyorsunuz. Bu özelliği ile pek çok farklı sisteme entegre edilerek çalıştırılabiliyor.

YouPin Qingping Bluetooth alar saat anahtars z tasar m s cakl k ve nem alg lama xiaomi 1 | Shuayip.com
Kolay Kullanım

Kimlere Uygun?

Bu ürün farklı tasarımda saatleri seven herkes için uygun diyebiliriz. Oldukça modern bir görüntüye sahip bu ürünü kolayca ayarlayabilir ve sadece yatak odasında değil evin farklı yerlerinde de kullanabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş bir saate ihtiyacınız varsa yine bu ürün size tam anlamıyla istediğiniz işlevleri sağlayacaktır. Telefonun alarm sesinden sıkılanlar da böyle bir üründen çok memnun kalacaktır. Saatin farklı ayarları olduğu için kullanım açısından da geniş kapsamlı olduğunu söyleyebiliriz.

Evde gerçek zamanlı olarak sıcaklık ve nem kontrolü yapması her zaman anlık bildirim alabileceğiniz anlamına geliyor. Bu şekilde hem geceleri hem de gündüzleri evinizi daha rahat kontrol edebilirsiniz.

Gece ışığı olarak da kullanılabiliyor olması onu çocuklara da uygun hale getiriyor. Ayrıca LCD ekranı, geniş rakamlı göstergeleri ve mat plastik dış tasarımı ile kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlıyor. Ürünün boyutları genişlik ve yükseklik olmak üzere 80.3 mm x 83 mm.

Bu saatin fiyatı farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 300 ile 400 lira arasında diyebiliriz.

xiaomi qinping budik cover xiaomi 2 | Shuayip.com
Sekiz Farklı Zil Sesi

User comments

Ürünün kullanıcı yorumlarına baktığımızda alan herkesin çok memnun kaldığını görüyoruz. Kullanıcılar sadece alarm olarak değil masa saati olarak da değerlendirilebileceğini ifade ediyor.

Telefondaki uygulaması üzerinden ayarlanabiliyor olmasının büyük kolaylık sağladığını söyleyen kişiler çoğunlukta. Ayrıca kullanıcı yorumlarında hediye olarak satın aldığını ve çok memnun kaldığını söyleyen de pek çok kişi var.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top