En İyi 5 Yürüyüş Ayakkabısı

Daha önceki yazımda yürüyüş yapmanın ne kadar sağlıklı olduğundan bahsetmiştim. Yürüyüşün fiziksel ve ruhsal faydalarını anlatmış ve Dünya Sağlık Örgütüne göre bir rahatsızlığı olmayan bireylerin haftanın beş günü otuz dakika yürümesi gerektiğini söylemiştim. Tabi ki yürürken ayağımızın burkulma riskini ortadan kaldıracak ve bizim konforumuzu sağlayacak iyi bir yürüyüş ayakkabısına da ihtiyacımız var. Bu yüzden yeni yazımda sizin için en iyi 5 yürüyüş ayakkabısını derlemek istedim.

Farklı markaların çeşitli bütçelere uygun olarak çıkarttığı bu ayakkabı modelleri sayesinde yürürken hiç olmadığınız kadar rahat hissedebilir, yürümeniz bittiğinde de ayaklarınız ağrımadan hayatınıza devam edebilirsiniz. Farklı özelliklerdeki bu ayakkabıları incelemeden önce bu modellerin koşu ayakkabıları ile karıştırılmamaları gerektiğini hatırlatmakta yarar var.

Yürüyüş ayakkabısı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?
Doğru Seçim Yapın Ayaklarınız Rahat Etsin

Adidas Superstar

Markanın yürüyüş ayakkabısı modellerine baktığımızda ilk öne çıkan “superstar” oluyor. Markanın en klasik modellerinden biri olan bu ayakkabılar beyaz üzerine çizgili bir tasarıma sahip. Çizgilerin renklerini istediğiniz bir alternatiften tercih edebiliyorsunuz. Yürürken sizi rahat ettirecek bu model hem kadınlar hem de erkekler için uygun. Kendinize uyacak ayakkabı bedenini seçtikten sonra orta bütçedeki bu ayakkabılardan alabilir ve hemen yürümeye başlayabilirsiniz. Böyle bir model almak isterseniz fiyatı farklı satış kanallarında değişse de ortalama 500 ila 800 lira civarında bir bütçe ayırmanız gerekiyor. Ayakkabının bileğinizi kavrayan ve ayağınızı sıkmayan şık tasarımı onu günlük hayatınızda da rahatça kullanmanıza imkan tanıyor.

Reebok Yourflex

Reebok’un yürümeye uygun olarak ürettiği modellere baktığımızda karşımıza markanın yeni çıkan “yourflex train” ürünleri çıkıyor. Firmanın orta bütçeye sahip herkese uygun şekilde ürettiği bu ayakkabıları diğerlerinden ayıran en önemli özellik hava alan dış dokusu oluyor. Çok şiddetli yağmurlu havalarda su geçirme ihtimali olan bu model ayağınızı terletmiyor ve rahatça uzun süre yürümenize yardım ediyor. Markanın ürünü piyasaya sunarken ifade ettiği üzere bu ayakkabı ile on kilometreden fazla bile yürüyebiliyorsunuz ve ayaklarınız hiç ağrımıyor. Erkekler ve kadınlar için ayrı olarak üretilen modellerden kendinize uygun renkte bir alternatif alabilirsiniz. Fiyatları çeşitli satış kanallarında değişmekle birlikte bu ayakkabı için 500 ila 700 lira arasında bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır.

Slazenger Arasta

Markanın yürüyüş ayakkabısı modellerine baktığımızda hem kadın hem de erkekler için üretilen “arasta” ürünlerini görüyoruz. Bu ayakkabıların en önemli özelliklerinden biri de diğer markaların benzer modellerine göre çok daha ucuz olması. Fiyatı farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 150 ila 250 lira arasında olan bu modelin bir diğer önemli özelliği de etik (vegan) üretimli bir ayakkabı olması. Çeşitli sosyal medya hesaplarında da vegan ayakkabı olarak önerilen bu ayakkabıdan almak için ortalamanın altında bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca kullanıcı yorumlarına baktığımızda ürünün uzun süreli kullanım imkanı sağladığı ve oldukça rahat olduğu da söylenebilir.

slazenger arasta erkek spor ayakkabi z yürüyüş 2 | Shuayip.com
Arasta (Kadın Modeli)

Nike Revolution

Markanın bu “revolution” modeli hem kadınlar hem de erkekler için ayrı ayrı üretiliyor. Farklı renk seçenekleri ve şık tasarımı ile göz dolduran bu ayakkabıların aynı zamanda tempolu yürüyüşler için de uygun olduğu ifade ediliyor. Ortalamanın biraz daha üzerinde bir fiyat aralığı dahilinde satılan bu ayakkabılar markanın en çok satılanları arasında yer alıyor diyebiliriz. Böyle bir ayakkabı almak isterseniz 500 ila 700 lira arasında bir bütçe ayırmanız gerekiyor. Bu ayakkabı modelleri genellikle hızlı yürümeyi hatta bazen de koşmayı seven, aynı ayakkabı ile spor yapmak da isteyen kişilere öneriliyor. Sadece yürümek değil de çeşitli amaçlarla kullanacağınız bir model istiyorsanız rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

New Balance 411

Markanın kadınlar ve erkeler için farklı seçenekleri ile piyasaya sunduğu “411” modeli kauçuk dış tabanı ile her tür yürüyüş parkurunda kullanıcılarına büyük bir konfor sağlıyor. Diğer markaların benzer modellerine göre onu öne çıkartan en iyi özelliklerinden biri de tam bir rahatlık ve kavrama hissi vermesi. Kullanıcıların yorumlarda belirttiğine göre bu ayakkabı ile yürürken kendinizi bulutların üzerinde gibi hissediyorsunuz çünkü ayakkabı gerçekten diğerlerinden daha hafif. Böyle bir model almak isterseniz ortalamanın biraz daha üstünde bir bütçe ayırmanız lazım. Markanın bu modeli 700 ila 800 lira arasında bir fiyata satılıyor.

Yürüyüş Ayakkabısı Seçimi Nasıl Yapılır?

Ayakkabı modelinizi seçerken önce bütçenizi belirleyin. Sonra markaların sizin bütçenize uygun olarak sunduğu ayakkabı modellerine bakın. Bu ayakkabıyı ne amaçla, hangi sıklıkta ve nasıl kullanacağınızı da düşünerek seçiminizi yapabilirsiniz. Bu süreçte sizin için hazırladığım derlemeden istediğiniz modeli de gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top