Zwilling Air Control Pressure Cooker (6 Liters)

Düdüklü tencere yemeklerin besin değeri kaybolmadan kısa sürede pişmesini sağlayan bir ev aletidir. Mutfaklarımızın olmazsa olmazı bu ürün sıradan tencerelerden çok daha işlevsel ve kullanışlıdır. Çalışma prensibine baktığımızda bu aletin buhar basıncını arttırarak yiyecekleri kaynama noktasına getirdiğini görüyoruz. Bu sayede de istediğimiz her şeyi hem pratik hem de kokusu mutfağımıza yayılmadan pişirmemize olanak tanır. Zwilling gibi markaların ürettiği bu aletlerin iç sıcaklığı yüz yirmi beş dereceye kadar yükselir ve oluşan buhar dışarı doğru itilir. Sonrasında da düdük mekanizması çalışarak uyarı verir.

Pandemi sürecinde satışları oldukça artan bu düdüklü tencereler her anlamda bize büyük kolaylık sağlıyor diyebiliriz. Ben de bugün sizin için yine internette çok aratılan ve kullanıcılar tarafından memnuniyetle kullanılan Zwilling Air Control tencereyi incelemek istedim. Böyle bir ihtiyacınız varsa ürünün özelliklerini detaylı şekilde ele aldığım yazımı okuyabilir, ayrıca düdüklü tencere kullanımı ile ilgili püf noktaları da öğrenebilirsiniz.

Düdüklü Tencere Kullanırken Dikkat Edilecekler

Zwilling Air Control tencereyi tanıtmadan önce size bu ürünler kullanılırken dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsetmek istedim. Çünkü pek çok bu tür ürünlerin tehlikeli olup olmadığı konusunda şüpheye düşebiliyor.

This tencereleri kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de ürünü asla ağzına kadar doldurmamanız. Su buharının kuvvetini hesaba kattığınızda eğer böyle bir şey yaparsanız sizin için oldukça tehlikeli olacağını ifade edebiliriz.

Tencereyi kullanırken mutlaka iç kısmının üçte birinin boş kaldığından emin olmalısınız. Tencereyle işiniz bittiğinde ocağın altını kapatın ama tencereyi hemen havaya kaldırmayın. Düdüğün ses çıkartmasından pişirme işleminin tamamlandığını anlayabilirsiniz. Yine de tencereyi oynatmamanız çok önemli.

Tencerenin içindeki kaynama ve basınç bir süre daha devam edeceği için tehlikeli bir durum ortaya çıkabilir. Bir süre bekleyip tencerenin içindeki buharı tamamen aldıktan sonra istediğiniz zaman kapağı açabilirsiniz. Bu noktada on beş dakika kadar beklemeniz gerekebileceğini de hatırlatmakta yarar var.

Bu noktalara dikkat ettiğiniz sürece bu aletin tehlikeli olmadığını ve mutfaktaki pek çok pişirme işleminde büyük rahatlık sağladığını ifade edebiliriz.

Zwilling Air Control Düdüklü Tencerenin Özellikleri

Bu ürünün özelliklerine baktığımızda ilk olarak tencerenin birinci sınıf malzemeden üretilmiş olması karşımıza çıkıyor. Üretiminde kullanılan malzemeler bakımından benzer modelleri arkasında bırakan bu tencere mutfaktaki en büyük yardımcınız olacak ve profesyonel yemekler yapmanızı sağlayacak.

Bu tencere altı litrelik oldukça geniş bir hacme sahiptir ve kalabalık ailelerin kullanımı için de uygundur. Ekstra güvenlikli kolu sayesinde tencereyi çok kolay bir şekilde kaldırabilir ve ocağın üzerine koyabilirsiniz.

Tencerenin özel plastik tutamakları olduğundan pişirme işlemi boyunca tencereyi tutmak istediğinizde ayrı bir tutacak kullanmak zorunda kalmazsınız. Ürünün iki adet ayarlanabilir pişirme seviyesi vardır. Böylece farklı yiyecekleri kolayca pişirebilirsiniz.

Air Control tencereyi düşük ya da yüksek hızlı pişirme programlarına göre ayarladığınızda gıdalarınızı istediğiniz gibi pişirebilir, aynı zamanda da enerji tasarrufu sağlamış olursunuz. Ürünün özel tasarım basınç göstergesi, pişirme işleminin çok daha kolay olmasını sağlar.

Buhar çıkarma düğmesi ile basıncı hızlı ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz. Ayrıca içerisinde bir güvenlik valfi bulunduğundan maksimum güvenlik sağlar. Kısacası eğer bu tür ürünleri kullanmakla ilgili şüpheleriniz varsa bu tencere için endişe etmenize hiç gerek yok diyebiliriz.

Ürünün üretiminde kullanılan malzemeler health açısından herhangi bir negatif madde içermez. Baklagillerin, zeytinyağlıların ve diğer bütün uzun sürede pişen yiyeceklerin hazırlanması için uygundur. Bu tencere ile pişirdiğiniz yemeklerin aroması da lezzeti de kaybolmaz.

1577169061.3648 zwilling 1 | Shuayip.com
Practical Use

Technical Information

Ürünün teknik bilgilerine baktığımızda ilk olarak renginin metalik gri olduğunu görüyoruz. Şık bir tasarıma sahip olduğu için bu ürünü hem yeni evlenenler hem de uzun süredir böyle bir tencere almak isteyenler rahatlıkla tercih edebiliyor.

Paslanmaz çelik malzemeden üretildiği için uzun süreli kullanım imkanı sağlar. Kenar sapları çok sağlamdır. Tabanında kullanılan teknoloji sayesinde pişirilen yiyeceklerin aromasının içinde kalmasını sağlamaktadır. Bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Ürünün ağırlığı 5 kilodur ve fiyatı da farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 2.500 lira civarındadır. Eğer uzun ömürlü, sağlam ve güvenilir bir düdüklü tencere arıyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz. Fiyatı benzer modellere göre biraz daha yüksek olsa da kalitesi bakımından parasını hak ediyor diyebiliriz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top