Motivasyonunuzu Arttıracak 20 Şarkı

Son zamanlarda hepimizin en büyük sorunlarından biri de motivasyon problemi. COVID-19 salgını, günlük koşuşturmacalar, karşımıza çıkan engeller, duygusal dalgalanmalar, yaşadığımız sorunlar derken bazı günler yataktan kalkmaya halimiz kalmıyor, kendimizi hiç olmadığı kadar güçsüz hissedebiliyoruz. Bazen de kolumuzu kıpırdatacak halimiz olmuyor ve kendimizi motive edip ayağa bile kalkamıyoruz. Bu durumda da aklımıza tek bir soru işareti geliyor: o da şimdi motivasyonumu nasıl arttıracağım?

Bu yüzden bugün sizin için motivasyonunuzu arttıracak çalma listelerini ve şarkıları derlemek istedim. Bu şarkılarla hem moraliniz yerine gelecek hem de içinizdeki hayat enerjisine yeniden kavuşabileceksiniz.

Motivasyonunuzu arttırmak için müzik dinleyebilirsiniz.
Güç İçinizde

Motivasyonunuzu Yükseltecek Çalma Listesi

 • Listemizin ilk sırasında “A Horse with No Name” şarkısı geliyor. 1971 yılında çıkan ve America grubunun söylediği bu şarkı oldukça sevilen bir parça. Aklımıza kovboy filmlerini de getiren bu parçayı hem yolculuklarda dinleyebilirsiniz hem de genel olarak neşelenmeye ihtiyacınız olduğunda size iyi gelecektir.
 • İkinci sırada “Ocean Drive” şarkısı yer alıyor. Bu şarkı ritmi ve temposu ile kesinlikle hayatınıza renk katacak, hatta belki de sizi yattığınız yerden anından kaldıracak. Duke Dumont’un söylediği bu parça 2016 yılına ait.
 • Üçüncü sıradaki şarkımız “Back Down South”. Kings of Leon grubunun söylediği şarkımız 2010 yılında çıkmış ve çıktığı andan itibaren de pek çok kişinin ilham kaynağı olmuş.
 • Dördüncü sıraya geldiğimizde “Sleep on the Floor” şarkısını görüyoruz. Bu şarkıyı 2016 yılında the Lumineers grubu söylüyor ve hayatımıza neşe katıyor.
 • Listemizin beşinci sırasında 1977 yılında David Bowie’nin “Heroes” şarkısı yer alıyor. Bu şarkıyı her dinlediğinizde yeniden kendinize geleceğinizden emin olabilirsiniz.
 • Altıncı sıraya geldiğimizde 2014 yılında çıkan George Ezra’dan “Budapest” şarkısını görüyoruz. Bu şarkı farklı melodisi ile hem motivasyonunuzu arttıracak hem de sizi çok daha mutlu hissettirecek.
 • Yedinci sırada ise the Strumbellas grubundan “Spirits” şarkısı var. 2016 çıkan bu şarkı ilk dinlediğiniz andan itibaren sizi alıp başka evrenlere götürecek.
 • Sekizinci sıramızda Lost Frequences grubundan “Are You with Me?” şarkısı var. Bu şarkı 2014 yılında çıkan ve enerjinizi her zaman yüksek tutmanız için size yardımcı olabilecek bir parça.
 • Dokuzuncu sırada Red Hot Chili Peppers’dan “Road Trippin” şarkısı bulunuyor. 1999 yılında çıkan bu şarkıyı yürürken, evde canınız sıkıldığında ya da duştayken dinleyerek motive olabilirsiniz.
 • Listemizin onuncu sırasına baktığımızda Nirvana’dan “Smells Like Teen Spirit” şarkısını görüyoruz. Bu şarkı hem döneminin popüler parçalarından hem de günümüzün sevilen melodilerinden biri olma özelliğini taşıyor diyebiliriz.
 • On birinci sırada Darly Hall ve John Oates’den “You Make My Dreams” şarkısı yer alıyor. Bu şarkı 1980 yılının en sevilen rock parçalarından biri.
 • On ikinci sıraya geldiğimizde yine 1980 yılında çıkan Queen’in bir şarkısını görüyoruz. “Another One Bites the Dust” şarkısı zamanının en hareketli ve motive edici parçalarından biri olarak görülüyor. Dinlediğinizde sizin de içinizi kıpır kıpır edeceğinden eminim.
 • Listemizin on üçüncü sırasında the Black Keys’den “Lonely Boy” var. 2011 yılında çıkan bu şarkıyı duyduğunuzda kendinizi melodinin ritmi ile dans ederken bile bulabilirsiniz.
 • On dördüncü sıraya geldiğimizde 1977 yılında çıkan bir şarkıyı görüyoruz. Kansas’ın “Dust in the Wind” şarkısı eskilerden beri popülerliğini koruyor.
 • On beşinci şarkımız The Mamas and The Papas grubunun 1966 yılında çıkarttığı “California Dreamin” parçası. Listenin en eski parçalarından olsa da herkes tarafından sevilmeye devam ediyor diyebiliriz.
 • Listemizin son sıralarına doğru gelirken on altıncı sırada Weezer’dan “Island in the Sun” parçasını görüyoruz. Bu şarkı ne kadar sakin olsa da sizi dinginleştirip motivasyonunuzu arttıracak.
 • On yedinci sırada The Kooks’dan “It was London” bulunuyor. 2014 yılında çıkan bu parça oldukça tempolu ve sizi harekete geçirmeye uygun bir şarkı.
 • On sekizinci sırada Coldplay’den “Something Just Like This” var. Bu şarkı keyfinizi yerine getirme konusunda oldukça etkili bir parça.
 • On dokuzuncu sırada LP’den “Into the Wild” yer alıyor. Bu şarkıyı çok seveceğinizden eminim. Eğer biraz daha etkili olmasını istiyorsanız klibini de izleyebilirsiniz.
 • Listemizin son sırasında Bahamas grubundan “Lost in the Light” var. Bu şarkı anın tadını çıkartmanız için size yardımcı olacak. Aynı zamanda moralinizi de düzeltecek.

Farklı müzik alternatifleri için bu listeyi de dinleyebilirsiniz.

pexels alexandr podvalny 320007 scaled 1 motivasyon 2 | Shuayip.com
Müzik Ruhun Gıdasıdır

Sonuç

Eğer siz de zaman zaman bitkin ve depresif hissediyorsanız, kendinizi tamamen bırakmak yerine böyle bir çalma listesi oluşturabilirsiniz. Böylece hem neşeniz yerine gelir hem de daha verimli bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

Farklı çalma listeleri de ilginizi çekiyorsa göz atın.

Sağlıklı yaşamak, zinde kalmak ve dinç hissetmek için bu albüme de bakmak isteyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır