Nintendo Mario Kart Live Home Circuit

Oyunun Tarihçesi

Super Mario oyunu, Nintendo’nun yarattığı klasikleşmiş video oyunlarından biridir. Hem ülkemizde hem de dünyada çok sevilen bir oyun olduğu için Nintendo daha sonra geliştirdiği tüm konsollarına bu oyunu da dahil etmiştir.

Super Mario oyunu hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından çok sevilir. Ana karakterlerin prensesi kurtarmak için maceradan maceraya atıldığı oyun Mantar Krallığında geçer. Oyunda Mario’nun kardeşi Luigi ve ailenin diğer üyeleri de görülür.

super mario nintendo 2 | Shuayip.com
1985 Yılında Piyasaya Çıktı

Nintendo Switch Konsol

Bir tür hibrit sistem olarak geliştirilen Switch konsollar markanın kendi kart oyunlarının oynandığı bir dijital oyuncak olarak tanımlanabilir. Bu konsolların en önemli özelliklerinden biri de tasarımı bakımından küçük olması ve yanınızda her yere taşınabilmesidir.

Bu farklı konsol sistemini farklı modellerde üreten marka bazı Switch konsolları tablete, bilgisayara ya da televizyona bağlanarak çalışacak şekilde üretmiş, bazılarını ise tek başına kendi ekranı ile kullanılacak şekilde tasarlamıştır.

Oyunun Özellikleri

Özel olarak geliştirilen ve sanal gerçekliği kullanarak evin konforunda oyun oynanmasını sağlayan bu oyun sistemi ise diğer Nintendo konsollarından biraz daha farklıdır.

Mario Kart Live Home Circuit ile Switch sisteminizi kullanarak karakterlerin sürdüğü arabaları kontrol edebiliyorsunuz.

Bu konsolun en önemli özelliklerinden biri de çocukların ya da oyunu oynamak isteyen kişilerin kendi evlerinde oluşturdukları parkurları kullanmaları.

Bu sisteme sahip olduğunuz zaman kutunun içinden çıkan malzemeleri kullanarak evinizin herhangi bir alanına özel bir platform kuruyorsunuz.

Yerleştireceğiniz kapılar ile oluşturduğunuz yarış parkuru Switch sistemi sayesinde gerçek hayata taşınıyor ve canlanıyor. Yani kısacası evinizin içinde Mario Kart arabalarının yarışacağı bir pist tasarlamış oluyorsunuz.

Oyuncuların hayal güçlerini kullanarak evlerinin konforunda çok daha fazla eğlenmesini sağlayan bu özel sistemde karakterler pistte yarışıyor, karşılarına çıkan ögeleri vuruyor, hızlanıp yavaşlıyor ve parkurda ilerlemeye devam ettikçe kendilerini oyuna kaptırıyorlar.

Oyun tasarımında kullanılan zengin sanal gerçeklik sayesinde karakterlerinizi istediğiniz gibi yönetebiliyorsunuz. Oyunda geçmeniz gereken seviyeleri açtıkça karakterlerin kostümlerini, parkur çeşitlerini ve farklı ögelerin kilidini açabiliyorsunuz.

Birden çok kişiyle oynama şansınız olan bu yarışa dahil olduğunuzda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Ancak oyunun en fazla dört kişiyle oynandığını ve bunun için de ek sistemler gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Oyunun fiyatı farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 1.400 ile 3.000 arasında değişiyor. Kampanyalı bir satış kanalından alırsanız size daha uyguna geleceğinden emin olabilirsiniz.

nintendo mario kart live home circuitu 16 ekimde satisa cikariyor1140x610 nintendo 3 | Shuayip.com
Hem Küçükler Hem Büyükler İçin Uygun

Ekstra Detaylar

Bu oyunu oynamak için evinizin bir odasında büyükçe bir alanı boşaltmanız ya da ona göre düzenleme yapmanız gerekebilir.

Oyunda kullanılan arabanın konsol sistemi ile arasında en fazla beş metre olması gerekmektedir. Aksi takdirde sistem arabayı algılayamaz ve çalışmayı durdurabilir.

Ayrıca oluşturduğunuz parkurun önünde duvar olmamalı. Benzer şekilde parkurun içinde büyük objeler olması da oyunun iyi bir şekilde çalışmasına engel olacaktır. Araba ve konsol arasında kalan kısmın boş olduğundan emin olmalısınız.

Bu oyun kablosuz ağ bağlantısı ile çalışmaktadır. Eğer yarış pistini oluşturduğunuz alanda başka ağ bağlantıları bulunuyorsa araba ile konsol arasındaki bağlantı kopabilir ya da bu konuda bir problem çıkabilir.

Mümkünse oyunu oynarken parkurun olduğu alanda sadece kablosuz ağ bağlantısının çalıştığından emin olun. Bu ortamda video izlemeyin, müzik dinlemeyin ya da internet kullanarak başka bir şey yapmayın.

Özellikle yarış oyunlarını seven ve bu tip teknolojik sanal gerçeklik oyunlarından hoşlanan kişilerin tercih ettiği bu oyun konsolu diğer modellerden daha az gelişmiş olması bakımından kullanımı da rahattır. Küçük yaşta oyunculara alınabilir ancak üç yaşından küçükler için uygun değildir.

Nintendo Switch konsolu aracılığı ile Mario Kart oyununun tadını çıkartın
Çok Eğleneceksiniz

Kullanıcı Yorumları

Oyunun kullanıcı yorumlarına baktığımızda kullanıcıların çok memnun olduğunu görüyoruz. Oyunu satan alan neredeyse herkes yüksek puanlar vermiş.

Oyunun belki de tek eksi yönü parkur oluşturma konusunda yaşanabilecek sıkıntılar olabilir. Kullanıcı yorumlarından da anladığımız üzere eğer yarış pistini doğru bir şekilde yapmaz, uygun alana kurmazsanız oyunu oynarken kesintiler oluşabilir.

Sonuç

Hem kızların hem de erkeklerin oynaması için uygun bu oyun Mario karakterlerini sevenler tarafından sıkça tercih ediliyor. Oyuncular oynamaya doyamadıklarını ve çok eğlendiklerini ifade ediyorlar.

Gelişmiş konsollara göre biraz daha pratik ve farklı olduğu için küçük yaştakilerin de oynamasına uygun.

Yetişkinlerin de oynamaktan büyük zevk alacakları bu oyunun daha çok çocuklara hitap ettiğini ve birden çok kişiyle oynanmaya uygun, güvenli bir oyuncak olarak satın alınabileceğini söylemek mümkün.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır