Kore Cilt Bakım Ürünleri: Popüler Kozmetik Malzemeleri

Daha önceki yazımda Kore cilt bakım rutini ile cam gibi bir cilde sahip olabileceğinizi anlatmıştım. Bugün de sizin için son dönemin popüler Kore kozmetik ürünlerini derlemek istedim. Bu rutinde de tercih edebileceğiniz krem, serum, maske gibi ürünlerle pürüzsüz ve canlı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Her Cilt Tipine Uygun mu?

Ürünleri detaylı bir şekilde incelemeye geçmeden önce her cilt tipi için uygun olup olmadığından emin olmalıyız. Ayrıca alerjik yapılı ve hassas bir cilde sahip kişilerin bu ürünleri kullanıp kullanamayacağından da bahsetmek istiyorum.

Bu rutin aslında genel olarak herkese uygun. Ürünler arasında seçim yaparken normalde nasıl alışveriş yapıyorsanız o şekilde tercihlerde bulunabilirsiniz. Cildinizin nasıl bir tipte olduğundan emin olduktan sonra kendinize göre yağlı, kuru ya da karma cilde uygun ürün alabilirsiniz.

Kore kozmetik ürünleriyle bu bakım rutinlerini uygularken adımları kendi gündelik hayatınıza göre değiştirebilirsiniz. Mesela hassas bir cildiniz varsa peeling işlemini daha az gerçekleştirirsiniz. Cildiniz çok kuruysa çift aşamalı temizlik işlemi yerine aşamaları gün aşırı sırayla uygulayabilirsiniz.

Kore cilt bakım ürünlerini kullanabilirsiniz
Popüler Ürünler

Kore Ürünleri Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

Bu ürünlerin nasıl bu kadar popüler olduğunu merak ediyorsanız aslında son dönemde trend haline gelen doğal içerikli, vegan ve hatta cruelty free ürünlerin sevilmesi ile aynı nedeni kaynak gösterebiliriz.

Pandemi sürecinde organik ve bitkisel temelli ürünlere artan ilgi tamamen doğal içerikli bu ürünlerin de sevilmesine neden oldu. Temizleyicilerden nemlendiricilere tüm malzemelerinin içeriği özel olarak tasarlanan bu ürünler antik dönemlere dayanan bir felsefe ile hazırlanıyor.

Eğer bu rutin bakım ritüelleri yeni popüler oldu sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz çünkü eski çağlardan beri Koreliler bu tür rutinlere günde kırk beş dakika ayırıyor. Bu kadar pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmalarına şaşırmamak gerek. Siz de onlar gibi bir cildiniz olsun istiyorsanız bakım rutininize bu ürünleri ekleyebilirsiniz.

En Sevilen Ürünler

Çift Aşamalı Temizleyici

Yüzün iki aşamalı olarak temizlendiği bu rutini uygulamak için önce cildin kirden, makyajdan ve sebumdan arındırılması gerekiyor. Bu noktada da cildin nem dengesini bozmadan temizleyen yağ bazlı temizleyiciler büyük önem taşıyor. Sonra da toksinlerden arınmak için kullanılan aktif kömür ya da kil içerikli ürünler tercih edilebiliyor.

Temizleyici 2 Kore Cilt Bakimi Kore 1 | Shuayip.com
Yüz Köpüğü

İlk aşama için cildinizi temizlerken nemlendiren Too Cool for School Egg Mousse Soap adlı köpüğü kullanabilirsiniz. Kremsi bir yapısı olduğundan cildinizi kurutmayacaktır. İkinci aşamada ise içinde kil ile shea yağı bulunan April Skin Magic Stone Gray temizleyicisini uygulayabilirsiniz.

Temizleyici 1 Kore Cilt Bakimi Kore 2 | Shuayip.com
Arındırıcı Sabun

Yüz Maskesi

Cildinizin ihtiyacına göre iyi bir maske uyguladığınızda uzun vadeli kullanımda ne kadar büyük bir fark olduğunu göreceksiniz. Haftada iki ya da üç uygulama yapabileceğiniz bu ürünlerden yararlanabilirsiniz.

Mesela cildiniz nemsiz ve donuk görünüyorsa içerisinde bolca vitamin, mineral ve antioksidan bulunan Skinfood Freshmade Cranberyy maske tam size göre. Cildinizde on beş dakika bekletip ılık suyla durulayacağınız maske cildinize ışıltı kazandıracak.

Maske 1 Kore Cilt Bakimi Kore 3 | Shuayip.com
Yüz Maskesi

Tonik ve Esanslar

Tamamen bu rutine özgü olan bu ürünler bakımın etkisini iki katına çıkartıyor. Cildin PH seviyesini dengeleyen tonikler gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Esanslar ise hücre yenileyici rol oynuyor. Bu nedenle iyi bir tonik ve esans kullanmanız çok önemli.

Tonik 1 Kore Cilt Bakimi Kore 4 | Shuayip.com
Tonik

Cildinizin beslenmesine katkı sunacak Erborian Eau Ginseng toniği deneyebilirsiniz. Esans olarak ise Tony Moly 2X First Essence ile cildinizin daha dolgun gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Tonik 2 Kore Cilt Bakimi Kore 5 | Shuayip.com
Esans

Bakım Serumları

İçeriğindeki aktif konsantrasyon ile tüm lekeleri, yara izlerini ve pürüzleri gideren bu ürünler bu rutinin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Serumların kırışıklık, kuruluk, akne gibi sorunlar için de tercih edildiğini ifade edebiliriz. Missha Time Revolution Vitality kırışıklık karşıtı serumla cildinizin eskisi gibi genç ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Serum 1 Kore Cilt Bakimi Kore 6 | Shuayip.com
Serum

Nemlendirici

Rutinimizin bir diğer aşaması da nemlendirme kısmı. Cildin daha esnek ve parlak olmasına yardımcı olan iyi bir nemlendiriciniz varsa cildiniz daha ışıltılı görünecektir. Solgun ciltlerin özellikle tercih ettiği ve çok sevdiği bu ürünlerin başında Dr. Jart Water Drop Hydrating Moisturizer geliyor.

Nemlendirici 2 Kore Cilt Bakimi Kore 7 | Shuayip.com
Nemlendirici

Ürünleri satın almak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir:

Kore Cilt Bakım Rutini: 10 Günde Cilt Lekelerinden Kurtulun!

Mucizevi Bakım: Gül Suyunun Bilinmeyen 5 Yararı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır