Sağlıklı Yaşam Teknolojileri ile Hayatınızı Kolaylaştırın

Geçtiğimiz dönemde özellikle de pandemi ile birlikte hayatımıza daha fazla dahil olan sağlıklı yaşam uygulamaları giderek popüler hale geliyor. Yabancı kaynaklarda “well-being” olarak da geçen bu akım bireylerin kendi özellikleri doğrultusunda hayat kalitelerinin ve standartlarının arttırılmasını amaçlıyor.

Çoğumuz sağlıklı yaşamak için çaba gösteriyor ya da böyle bir hayat tarzına sahip olmak için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda bir sürü farklı kaynaktan bilgi alma şansımız olsa da genellikle öğrendiklerimizi pratikte uygulamakta zorluk yaşıyoruz. Tam da bu noktada teknoloji bize yardım eli uzatıyor.

Kafa karışıklıklarını önlemek ve hayatımızı kolaylaştırmak için geliştirilen yeni uygulamalar ve aletler sayesinde daha konforlu yaşamamız mümkün. Bu uygulama ve aletleri kullanarak gündelik hayatın koşturmacasında aklımızdan çıkan bazı ihtiyaçlarımızın farkına varabiliyoruz. Benzer şekilde bu ihtiyaçlarımızı analiz edip ne durumda olduğumuzu da anlayabiliyoruz.

Sağlıklı yaşam konusunda bize yardımcı olan ve hayatımızı kolaylaştıran bu teknolojik uygulama ile aletlere bir göz atalım, bakalım ilk olarak karşımıza neler çıkıyor.

Sağlık teknolojileri ile hayatınızı kolaylaştırın.
Hayat Kalitenizi Arttırın

Sağlıklı Yaşamı Destekleyen Teknolojiler

Akıllı Saat ve Bileklikler

Yeni nesil uygulamalar ve sistemler gündelik hayatımızı daha rahat bir şekilde sürdürmemiz için bize yardımcı oluyor. Bunların arasında yer alan ilk ürüne baktığımızda karşımıza akıllı bileklikler çıkıyor. Giyilebilir yeni nesil ürünler arasında yer alan akıllı saat ve bileklikler hem şık tasarımları hem de farklı işlevleri ile pek çok kişinin gözdesi olma yolunda ilerliyor. Spor takibi, kalp atışı hızı ölçümü, içilen su düzeyinin, yakılan kalorilerin takibi gibi çok çeşitli fonksiyonlara sahip akıllı saat ve bileklikler bazı hastalıkların erken teşhis edilmesini bile sağlayabiliyor. Yeni nesil akıllı saat ve bilekliklerin çoğu hem iOS hem Android işletim sistemleri ile kullanılabiliyor. Siz de kendi bütçenize uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Gürültü Önleyici Kulaklık

Yeni nesil teknolojik ürünlerden biri de gürültü önleyici özelliği olan kulaklıklar. Günümüzde neredeyse hepimizin hem dışarıda hem de içeride sürekli kulaklık kullandığımızı düşününce bu özelliğe sahip kulaklıkların ne kadar işimize yarayacağını anlamak da zor olmasa gerek. Kulağı zedeleyebilecek ve araç kornası gibi dikkat dağıtıcı seslerin duyulmasına engel olan bu ürünler pek çok konuda işimize yarıyor diyebiliriz. Dışarıdan gelen sesler sizi de rahatsız ediyorsa bu ürünlerden size uygun olanını alıp hemen deneyebilirsiniz.

xx sağlık 2 | Shuayip.com
Kimse Sizi Rahatsız Edemez

Akıllı Su Şişesi

Vücudumuzun üçte birinin su olduğunu ve düzenli su içmemiz gerektiğini belki de çocukluğumuzdan beri sürekli duyuyoruz. Ama gündelik hayatın koşturmacasında su içmeyi unutabiliyor, ertesi gün ödemli bir şekilde uyanabiliyoruz. Bu sorunun çözümünü kolaylaştıran yeni nesil ürünlerden biri de akıllı su şişeleri. Su içmeyi hatırlatan mobil uygulamalar olsa da bunlar bazı durumlarda işlevsiz kalabiliyor. Akıllı su şişeleri böyle durumlara çözüm olmayı amaçlıyor. LED aydınlatması ile sizi uyarıyor, içtiğiniz su miktarını ölçüyor ve yaş, kilo, cinsiyet, hava sıcaklığı gibi koşulları göz önünde bulundurarak içmeniz gereken su miktarını söylüyor.

Akıllı Tartı

Sıradan tartıların kilo ölçümü dışında başka bir işleve sahip olmaması bu ürünlerin artık kullanıcılara yeterli gelmemesine neden oldu. Kilo takibi yapan ve kilo verilmesini kolaylaştıran uygulamalar ile tartı teknolojisini birleştiren akıllı tartılar Wi-Fi ya da bluetooth üzerinden çalışıyor. Akıllı telefonlarla eşleştirildikten sonra hedef kilonuza ulaşmak için uygulamayı kullanabiliyor ve beslenme takibi yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu akıllı tartılar sizin yağ ve kas oranınızı da ölçüyor, vücut yaşınızla biyolojik yaşınızın uyumlu olup olmadığını söylüyor. Bu tartıları aile üyelerinin tamamı kendilerine özel hesap açarak kullanabiliyor.

Robot Yastık

Kısa süre önce piyasaya sürülen ve oldukça ilginç bir ürün olan robot yastık uyku sorunu yaşayan kişilerin yardımına koşmayı amaçlıyor. Uyku sorununa bir türlü çare bulamayan bireyler için iyi bir alternatif olan robot yastık kişinin nefes alıp verişini izleyerek ona uygun bir uyku planı çıkartıyor. Bu uyku planı doğrultusunda yattığınızda yastığın sizin için açtığı rahatlatıcı müzikleri dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca nefes alışverişinizi taklit ederek size özel sakinleştirici sesler oluşturuyor ve uykuya dalmanızı kolaylaştırıyor.

Somnox sleep robot review min sağlık 3 | Shuayip.com
Yeniliklere Açın Olun

Mobil Uygulamalar

Daha konforlu ve kaliteli bir hayatınız olmasını sağlayan yeni nesil aletlerin yanı sıra bu konuda size yardımcı olacak mobil uygulamalardan da destek alabilirsiniz. Bunlardan en çok kullanılanları kısaca listeleyecek olursak şunları sayabiliriz:

  • Nike Training Club
  • StepsApp
  • MyFitnessPal
  • Argus
  • BreatheHub
  • Pepapp

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır