3 Most Popular Rocking Chairs

Sallanan sandalyeler hoş bir ev dekorasyonun olmazsa olmazı ev eşyalarıdır. Salonda ya da yatak odasında değerlendirebileceğiniz bu sandalyeler kitap okumak, televizyon izlemek ya da sadece dinlenmek için kullanılabilir.

Geçmişten günümüze çok uzun süredir kullanılan bu eşyaları her dekorasyon stiline uygun oldukları için de her evde tercih edilebiliyorlar. Siz de hem iç hem dış mekanlarda kullanılabilen sallanan sandalyeler almak istiyorsanız yazımıza göz atabilir, dikkat etmeniz gereken püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Sallanan sandalye modelleri
Ev Eşyaları

Sallanan Sandalye Çeşitleri

Kendinize güzel ve konforlu bir sallanan sandalye almadan önce mutlaka hangi çeşitten almak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Sonrasında yapacağınız seçimi evinizin özelliklerine ve kendi zevkinize göre belirleyebilirsiniz.

Bu sandalyeler genellikle ahşap veya demirden yapılıyorlar. İki kavisli bant bacakların üzerine tutturan koltukta rahatça sallanabilir ve keyfinize bakabilirsiniz. Geleneksel ve modern farklı tasarımları olan bu ürünlerin özellikleri de modelden modele değişiyor.

Geleneksel Modeller

Eğer antika eşyaları seviyorsanız ve evinizin havasında retro bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız yapmanız gereken şey kendinize güzel bir geleneksel model almak olacak. Bu modellerin malzeme olarak genellikle ahşaptan yapıldığını söylemekte yarar var. Antikacılarda, ikinci el satıcılarında ya da modern mağazaların retro modelleri arasında bulabileceğiniz bu ürünlerle evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz.

Ayak Uzatılabilen Modeller

Bu modeller daha çok televizyon izlemek ya da kitap okumak için kullanılıyor. Rahatça arkanıza yaslanıp bir şeyler yapmak istiyorsanız böyle bir ürün tam size göre olacaktır. Bu modeller diğerlerine göre biraz daha pahalı olsa da kaliteli bir ürün alırsanız oldukça uzun süre kullanabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Bu modeller ayak uzatma alanlarıyla birlikte iki parça halinde satılmaktadır. Diğer ürünlere göre kaplayacakları alanın da daha fazla olacağını söylemekte yarar var.

Döner Modeller

Bu ürünler modern tasarım harikası eşyalardan biridir. Yeni nesil çizgileri estetikle birleştiren döner modellerden tercih ederseniz hem rahat eder hem de evinizin modern havasını bozmamış olursunuz.

Kendi ekseni etrafında üç yüz altmış derece dönebilen bu sandalyeler diğer modellere göre çok daha kullanışlı ve konforludur. Masa başında çalışırken kullanabilir, sonrasında televizyon izlerken arkanıza yaslanıp rahat edebilirsiniz. Bu ürünü küçük evi olanların çok işlevli olarak kullanabileceğini de ifade etmekte yarar var.

Sallanan Koltuk

Bu modellerde mekanizma aynıdır ama sandalye yerine bir koltuk vardır. Bu da ürünün çok daha rahat olmasını sağlar. Genellikle salonda ya da yatak odasında değerlendirilen bu koltuklar modern tarzı sevenlere daha uygun olacaktır.

Koltukta oturmaktan hoşlanan ve konfordan ödün vermeyenler deri ya da kumaş kaplamalı bu ürünleri alıp evinin tarzını değiştirebilir.

İpuçları

Modeli ne olursa olsun böyle bir ürün almaya karar verdiğinizde tabi ki evinizi dekore ederken nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini de merak ediyor olabilirsiniz. Aldığınız bu yeni mobilyayı dekorasyonunuzla uyumlu bir aksesuar olarak kullanabilir ya da ana eşyalardan biri haline getirebilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize göre değişecektir.

Eğer mobilyanızı evin bir parçası haline getirmek istiyorsanız mutlaka kendinize ait bir minder ya da koltuk şalı ürünü ile birlikte kullanmalısınız. Oturma odasında kullanacaksanız boş ışık alan bir yere yerleştirirseniz okuma konusunda da size büyük bir kolaylık sağlar.

Bu noktada mobilyanızı yerleştireceğiniz yeri tamamen kullanım amacınıza göre seçmeniz gerektiğini söylemekte yarar var. Şömineniz varsa sandalyenizi buraya koyabilir, soğuk akşamlarda bir yandan ısınırken diğer yandan da bir şeyler izleyebilirsiniz.

Ayrıca bu tür eşyaları camın kenarına koymak da iyi bir fikir olacaktır. Çayını ve kahvesini camdan dışarı bakarak izlemek isteyenler için harika bir alternatif olan bu sandalyeler bebek emzirirken ya da uyuturken de rahatlıkla kullanılabilir.

Son olarak da bu ürünü dış mekana yerleştirmek isterseniz yapıldığı malzemenin dışarıda zarar görmeyeceğinden emin olmanızda yarar var.

En İyi Modeller Listesi

unnamed 1 3 sallanan sandalye 1 | Shuayip.com
Vavonni

1. Listemizin birinci sırasında ayak uzatmalı bir modelimiz var. Vavonni marka bu ürün hem dinlenmek hem televizyon izlemek hem de bebek emzirmek için uygun. Kayın ağacından üretildiği için evinize hoş bir görünüm katabilir. Fiyatı ise 1.600 lira civarında.

1 org zoom 1 sallanan sandalye 2 | Shuayip.com
Mobildeco

2. İkinci sırada yer alan ürünümüz Mobildeco markanın ahşap modeli. Hem modern hem de eski tip atmosferlerden hoşlananlar farklı şekilde dekore ederek kullanabilir. Fiyatı 850 lira civarında.

3. Listemizin son sırasında ise dışarıda da kullanmaya uygun Zerka Concept koltuk var. İşlevsel yapısı sayesinde bahçede dinlenmek ya da salonda televizyon izlemek için tercih edebilirsiniz. Fiyatı 1.000 lira civarında.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top