Healing Stones: Jade

Şifalı taşlar eski zamanlardan beri hem alternatif tıp alanında hem de dekoratif amaçlarla tercih edilmektedir. Günümüzde mücevher yapımında ve ev dekorasyonunda da çeşitli şekillerde de kullanılan bu taşlar kötü enerjilerden arınmaya da faydalıdır. Şifalı taşlar yazı serimizin bugünkü bölümünde yeşim taşını ele almak istedim. Siz de bu taşın neye iyi geldiğini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Şifalı taşlar: yeşim
Practical information

Basic knowledge

Bu taş ilk olarak Zelanda yerlileri tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle de genel olarak insanlara uğur getirildiği düşünüldüğünden herkes evine bu taşlardan koymaya çalışırdı. Aynı zamanda Çin’de yapılan evlerin çatılarına asıldığında eve yıldırım düşmesinin önüne geçildiği düşünülmektedir.

Yeşim taşı asırlardır mücevherat ve heykel yapımlarında da kullanılan bir tür uğur taşıdır. Bu nedenle bir diğer adı da Cennet taşı olarak bilinmektedir. Genelde yarı saydam ve saydam şekillerde bulunan bu taşın iki türü vardır. Kristal bir yapıya sahip olduğundan üzerinde ince işçilik yapmak kolaydır.

Asya kültüründe şans getireceğine inanılan bu taş böbrek hastalıklarına, diş çürüklerine ve ağrılarına karşı da kullanılıyordu. Bu bakımdan bu taşın sağlık açısından da büyük önem taşıdığını söylemek mümkün.

Bu taşın içerisinde sodyum, demir, kalsiyum, magnezyum, krom ve manganez bulunur. Genel olarak Çin, Taylan, Yeni Zelanda, Hindistan, Papua Yeni Gine, Amerika, Meksika ve Myanmar’dan çıkartılmaktadır. Ülkemizde ise Muğla ve Bursa civarında yaygın olarak bulunmaktadır.

Şifalı Özellikleri

Bu taşın şifalı özelliklerine baktığımızda ilk olarak enerjimizi yükselttiğini görüyoruz. Hayallerimizin gerçekleştirilmesi, hayatımıza sevgi, cesaret ve aşkı çekmek için kullanılır. Nefrit ve jade olmak üzere iki çeşidi vardır. Her ne kadar siz çıplak gözle bu iki taş arasında bir ayrım yapamasanız da ses frekansları ile taşlar birbirinden ayrılır.

Taşın çeşitlerinin iyileştirici özellikleri birbirleri ile benzerlik gösterse de frekansları farklıdır. Eğer maddi durumunuzla ilgili sıkıntı yaşıyorsanız ve insan ilişkileri konusunda bir türlü aradığınızı bulamıyorsanız bu taşı evinizde kullanabilir, mücevher olarak takmayı tercih edebilirsiniz.

Kendini bunalmış hissedenlere huzur getirdiğine inanılan bu taş alternatif tıp alanında dalak, böbrek, mesane hastalıklarında kullanılır. Ayrıca doğurganlık oranını arttırdığı düşünülmektedir. Kemik hastalıkları konusunda da ağrıların azaltılması amacıyla tercih edilebilir.

yesim tasi nedir yesim tasi nasil olusur faydalari ve ozellikleri 1598874383 5358 şifa 1 | Shuayip.com
Practical information

İlişkiler Üzerindeki Etkileri

Bu taşın en büyük etkisinin olduğu düşünülen ilişkiler konusunda size nasıl yardımcı olabileceğini düşünüyorsanız öncelikle size dürüstlük ve olgunluk enerjisi getireceğini ifade edebiliriz. Yaşam gücünüz arttığı için bu sayede daha iyi ilişkiler kurabileceksiniz.

İlişkilerin içerisinde ya da kendi halinizdeyken hayatınıza her anlamda sevgi çekmek istiyorsanız bu taş tam size göre. Bu yararından faydalanmak için kolye ya da yüzük olarak takmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca evli çiftlerin yastıklarının altına koyması halinde ilişkilerinin iyiye gideceğine inanılır.

Bu taşı kendinizi daha fazla sevmek ve olduğunuz gibi kabul etmek amacıyla da kullanabilirsiniz. Bu sayede ilişkilerin içerisindeki gücünüz de artacak, kendinizi çok daha iyi hissetmeye başlayacaksınız.

How to use

Bunca yararı olan yeşim taşının kullanım şekline baktığımızda ülkemizde en yaygın kullanım alanının dekorasyon olduğunu görüyoruz. Evinizin uygun bir odasına yerleştirdiğinizde koyduğunuz yere göre bir enerjiyi çekebileceğinizi unutmayın.

Mesela bu taşı koridora koyar maddi kazanç getirmesi için dilek dilerseniz parasal anlamda durumlarınız iyiye gider. Yatak odasına koyup kendiniz ya da ilişkileriniz için taleplerde bulunursanız alacağınız sonuç buna göre değişir. Ayrıca banyoya yerleştirip huzur ve sakinlik dileyebilir, çalışma odanıza yerleştirip işlerinizi daha enerjik şekilde halletmeyi isteyebilirsiniz.

Bu taşla meditasyon yaparak şansınızı arttırabilir, zenginlik, bolluk ve bereket gibi enerjileri kendinize çekebilirsiniz. Eğer tek bir konuya odaklanmayı düşünüyorsanız bu durumda kolye ya da yüzük olarak takmanız daha uygun olacaktır.

Kolye ya da yüzük olarak takar, her zaman yanınızda taşırsanız kalp çakranızın açılacağı düşünülmektedir. Bu çakranız kapalı olduğunuzda etrafınızla uyum içinde yaşamayacağınızı da belirtmekte yarar var. Bu bakımdan hem kendinizi hem de başkalarını daha az eleştirip rahat bir yaşantıya sahip olmak için bu taştan yararlanabilirsiniz.

pr 01 1707 şifa 2 | Shuayip.com
Practical information

Genel Bakış

Yeşim taşının yararlarına detaylı bir şekilde değindikten sonra kısaca ne gibi konularda kullanabileceğimize bakacak olursak kaygıların iyileştirilmesi, düşüncelerin netlik kazandırılması, vücudumuzdaki hem zihinsel hem fiziksel toksinlerden arınmak için tercih edebileceğimizi söylemek mümkün. Son olarak da sabah yüzümüzdeki şişlikleri azaltmak için kullanabiliriz.

You may be interested in

Ametist

Tarot Dizilimleri

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top