The 5 Best Toasters

Lezzetli bir tostun insanın keyfini yerine getirmemesi neredeyse imkansızdır. Tost sevmeyen çok az kişi olduğunu da göz önünde bulundurunca tost makinesi satışlarının oldukça fazla olması hiç de şaşırtıcı gelmeyecek.

Tost makineleri en çok kullanılan küçük ev aletleri kategorisinde yer almaktadır. Küçük yaştakilerin de rahatça kullandığı bu mutfak aletleri pratik bir şekilde sıcacık tostlar yapmamıza olanak tanır.

Arçelik, Karaca, Arzum gibi bir sürü firmanın piyasada satılan çeşitli özelliklerde modelleri mevcuttur. Siz de kendinize işlevsel bir tost makinesi almak istiyorsanız ama işe nereden başlayacağınız konusunda fikriniz yoksa sizin için derlediğim alternatiflere göz atabilir, ihtiyacınıza uygun birini satın alabilirsiniz.

Tost Makinesi Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

Böyle bir ev aleti almaya karar verdiğinizde tabi ki öncelikle kullanım amacınızı belirlemeniz gerekiyor. Bu makine ile sadece tost ya da sıcak sandviç mi yapacaksınız yoksa ızgara sebze ve et pişirmek gibi istekleriniz de var mı?

Bu sorunun cevabını verdikten sonra alacağınız makinenin özelliklerini araştırabilir, markaların ürettiği çeşitli modellere bakabilirsiniz.

Tost makinesini ne için kullanacağınız konusundan emin olduktan sonra göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer nokta da alacağınız aletin plakasının yanmaz yapışmaz olması. Böyle bir plakaya sahip makineler daha rahat temizlenir.

Son olarak da böyle bir alet almadan önce boyutu ile ilgili düşünmeniz gerekir çünkü çok küçük makinelerle sadece kendinize ya da kendinizle birlikte bir kişiye daha tost yapabilirsiniz. Geniş bir aileniz varsa ya da ev çok kişi yaşıyorsanız büyük bir makine almanızda yarar var.

Bütün bu konularla ilgili bilgi sahibi olduğunuza göre şimdi de sizin için hazırladığım listedeki makineleri detaylı bir şekilde inceleyelim. Tost makinesi alternatiflerinin özelliklerini dikkate alarak kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir seçim yapabilirsiniz.

Tost makineleri her evde bulunması gereken aletlerdir.
Pratik Yiyecekler Hazırlayabilirsiniz

Arzum Tostçu Deluxe

Bu makinenin özelliklerine geçmeden önce Arzum Tostçu Deluxe’ün hem bir tost makinesi hem de aynı zamanda bir döküm ızgara olarak kullanılabileceğini ifade etmek istiyorum. Granit plakaları sayesinde kolay temizlenebilen bu makinenin kapaklarını 180 derece açıp onu bir ızgaraya dönüştürebilirsiniz.

Yağ damlatma tepsisi size temizleme konusunda büyük bir kolaylık sağlıyor. Makineyi içine koyduğunuz yiyeceğin kalınlığına göre ayarlayarak daha iyi bir pişirme yapabiliyorsunuz. Fiyat performans açısından oldukça verimli olan bu aletin tek eksi yönü açma kapatma düğmesinin olmaması. Makineyi açıp kapatmak için fişe takıp çıkartmanız gerekiyor.

Ürüne Take a look.

Korkmaz Tostella A316

Bu makine daha çok tost ve sıcak sandviç gibi yiyecekler hazırlamak için tasarlanmış. Döküm ızgaraları yanmaz yapışmaz özellikte. Temizlik konusunda kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan bu ürünle aynı anda dört tane tost yapabiliyorsunuz. Eğer geniş bir aileniz varsa özellikle bu aleti tercih edebilirsiniz.

Ürünün diğer özelliklerine baktığımızda bu makinenin de atık yağ toplama haznesi olduğunu görüyoruz. Yağ haznesi, alüminyum plakaları ve sökülebilir ızgarası ürünü belki de benzer modelleri arasında en hijyenik makine haline getiriyor.

Bu makinenin tek eksi yönü ızgara yapma konusunda büyük bir pratiklik sağlamıyor olması. Bu nedenle işlevsel bir alet arıyorsanız sizin için uygun olmayabilir.

Ürüne Take a look.

Tefal Toast Expert

Markanın özel olarak tasarladığı bu ürün hem bir ızgara hem de tost makinesi görevini üstleniyor. Çok fonksiyonlu ve farklı özellikleri olan bir makine almak isteyen kişiler için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Bu ürünün ızgaraları çift yönlü olarak kullanabiliyor yani bu da plakaların çıkartılabildiği anlamına geliyor. Bu makineyi alırsanız temizlik konusunda problem yaşamayacaksınız. Ürünü diğerlerinden öne çıkartan en önemli nokta ise çıkartılabilen ızgaralarının bulaşık makinesine de yıkanıyor olması.

Barbekü olarak da kullanılabilen bu makine dört kişilik aileler için oldukça uygun. Ayrıca ürünün kapakları arasında mesafe bırakarak fırın fonksiyonunda da kullanabiliyorsunuz.

Bu makinenin en büyük eksi yönü yağ haznesinin olmaması. Bu nedenle köfte gibi yağlı yiyecekleri pişirecekseniz bu alet sizin için pek de uygun olmayabilir.

Ürüne Take a look.

9907292930098 tost makinesi 2 | Shuayip.com
Tefal Toast Expert

Karaca Quick Grill

Tost ve sıcak sandviç yapmanızı kolaylaştırmak üzere üretilen bu makinenin döküm plakalarının da yanmaz yapışmaz özelliği bulunuyor.

Bu makineyi diğerlerinden ayıran en önemli iki özelliği var. Birincisi altı kişilik bir aile için uygun olması. İkincisi de ısı seviyelerinin ayarlanabilmesi. Artık yağ kanalı da olan bu ürün dik durma özelliği ile mutfağında fazla yer olmayan kişiler için de ideal olacaktır.

Ürüne Take a look.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top