Newly Released Books

Pandemi döneminde artan kitap satışları yayınevlerinin daha fazla eser yayınlamasına neden oldu. Kitapevi sahiplerinin bu durumdan faydalanmak için çok daha fazla kampanya yaptığını da göz önünde bulundurduğumuzda yeni çıkan kitapların neden bu kadar ilgi gördüğünü anlamak o kadar da zor değil.

Son zamanlarda edebiyat konusunda araştırma yapan kişilerin sayısı bir hayli arttı ve daha çok kitap okunmaya başladı. Daha önceki in my writing anlattığım gibi 2021 yılının en çok satılanları halen pek çok kişi tarafından araştırılmaya ve alınmaya devam ediliyor. Ama tabi ki bu sırada yeni eserler de yayınlanıyor.

Ben de bugünkü yazımda edebiyat severlerin ve kitap tutkunlarının merakını giderecek bir derleme yapmak istedim. Hazırladığım listede yeni çıkan eserleri bulabilir, içerikleri ile ilgili bilgi edinebilir ve eğer ilginizi çeken bir seçenek varsa onu kendinize uygun satış kanalından temin edebilirsiniz.

Son Yayınlanan Kitaplar

1. Ahmet Ümit – Kayıp Tanrılar Ülkesi

Son yayınlanan kitaplar listemizin ilk sırasında Ahmet Ümit’in Kayıp Tanrılar Ülkesi isimli eseri bulunuyor. Çok sevilen bir yazar olan Ahmet Ümit’in bu eseri oldukça kısa bir süre önce çıkmış olmasına rağmen iyi bir satış rakamına ulaşmış durumda. 504 sayfalık bu uzun eser Berlin’de geçiyor. Berlin emniyet çalışanlarının ana karakterler olarak yer aldığı eserin hikayesi Berlin’in renkli sokaklarında başlıyor ve Bergama’ya kadar uzanıyor Macera romanlarını seven okurların bayılarak okuduğu bu eserde seri cinayetlerin çözülmesini sağlamak üzere harekete geçen karakterlerin başından heyecanlı olaylar geçiyor. Hikayenin Türkiye ayağında oldukça sürpriz bir ismin ortaya çıkması ile birlikte hikayenin hızı giderek artıyor. Şimdiden 10 binin üzerinde satan bu romanı cinayet kitaplarını sevenler ve Ahmet Ümit tutkunları tercih edebilir.

Yeni çıkan kitaplar büyük ilgi görüyor
Kayıp Tanrılar Ülkesi

2. Miraç Çağrı Aktaş – Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar

Yeni çıkan eserlerimizi incelemeye devam ederken şimdi de sırada Miraç Çağrı Aktaş’ın Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar isimli eseri var. Bu eser bir tür kişisel gelişim romanı olarak yayınlanmış olsa da aslında üslubunun oldukça farklı olduğunu söyleyebiliriz. Yazar kendine has tarzıyla okurlarına hiç bir şey için geç kalmadıklarını, yapmak istedikleri her şey için potansiyellerinin kendi içlerinde olduğunu ve eğer yeniden başlamak gibi bir planları varsa buna hazır olduklarını söylüyor. Ayrıca okurlarına hayatlarının tam kaybettiklerini düşündükleri anda değişeceğini anlatan yazar felsefi bir anlatım tarzıyla insanları teselli ediyor da diyebiliriz. Sizi mutlu hissettirecek ve motive edecek akıcı bir bir şeyler okumak istiyorsanız bu eseri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

110000011703285 kitap 2 | Shuayip.com
Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar

3. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu – Camdaki Kız

Farklı tarzı ve çarpıcı hikayeleriyle hayatımıza hızlı bir giriş yapan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu çok kısa sürede ülkemizde tanınan bir yazar haline geldi. Psikiyatri kliniğinde şahit olduğu hikayeleri uyarlayarak kitap haline getiren yazarın neredeyse tüm eserlerinin televizyonda dizi uyarlamaları yapıldı. Bu nedenle de yazar hem çok popüler hale geldi hem de sevildi. Camdaki Kız eseri de çok yeni olmasa da bundan iki buçuk ay önce çıkan bir roman. Yazar bu eserinde karakterler üzerinden insanların nasıl ailelerinde kendilerini üzen ebeveyne benzeyen kişilere aşık olduğunun üzerinde duruyor. Çocukluk acılarımızın bu sayede tekrarlanacağını anlatıyor. Özellikle de psikolojik roman türündeki eserleri sevenler bu seçeneği tercih edebilir.

camvaki kiz gulseren budayicioglu scaled 1 kitap 3 | Shuayip.com
Camdaki Kız

4. John Milton – Yitirilen Cennet

İngiliz edebiyatının önde gelen yazarlarından John Milton’un bu eseri Yiğit Yavuz tarafından dilimize kazandırılmış. John Milton edebiyat dünyasında Shakespeare’den sonra en çok konuşulmuş yazar olma unvanına sahiptir. Tartışma yaratan hikayeleri tekrar tekrar basılmıştır. 512 sayfalık oldukça uzun bir eser olan bu roman da bundan kısa bir süre önce ilk kez tam ve eksiksiz olarak dilimize çevrildi. Sonrasında ise yeni çıkanlar listesinde yerini aldı. Çok yüksek bir satış rakamına ulaşmamış olsa da meraklıları tarafından beğenilen bu eser İthaki Yayınları’nın iddialı romanlarından biri. Romanda yazar Tanrı’ya isyan ederek onunla savaşan ve sonradan Şeytan adını alan baş melek Lucifer ile onun isyanına katılan diğer meleklerin hikayesini anlatıyor.

john milton un yitirilen cennet i raflara cikiyor 847718 5 kitap 4 | Shuayip.com
Yitirilen Cennet

Siz de yeni çıkan eserleri merak ediyor ve haklarında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımı okuyabilir, kendinize uygun bir eseri seçip satın alabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top