Apple Watch 7 Series: Let's Learn the New Features Introduced at the Event

Apple geçen hafta düzenlediği etkinlikte Watch 7 serisi akıllı saatlerin tanıtımını yaptı. Teknik özellikleri ve fiyatı açıklanan bu akıllı saatler son teknoloji ürünü yeni nesil aletler diyebiliriz. Jeff Williams’ın sınırları aşacağız vurgusuyla anlattığı ürün bu sonbaharda 399 dolardan sarışa çıkacak. Ülkemizde teknosa gibi mağazalardan temin edebileceğiniz bu saatleri sizin için inceledik. Bakalım Apple Watch 7 serisinin diğer modellerden farkı nedir.

Apple Watch 7 Serisinin Öne Çıkan Özellikleri

  • Kasa boyutu: 41 ve 45 mm
  • Gövde oranı: Yüzde 20 daha büyük
  • Çatlamaya Karşı Dayanıklı
  • IP6X Sertifikalı Yani Toz Koruması Var
  • Su Geçirmez
  • Pil Ömrü: 18 saat
  • Renk Seçenekleri: 5 Farklı Alternatif
  • Özel Bisiklet ve Koşu Uygulamaları Var
  • Çevre Dostu: Yüzde 100 Geri Dönüştürülmüş
Apple Watch 7 serisi ürün inceleme
7 Serisi

Detaylı İnceleme

Firmanın çıkarttığı yeni seri önceki modellere göre çok daha büyük. Üretim sırasında gövde oranı yüzde 20 ve ekran oranı da yüzde 50 arttırılan bu akıllı saatlerin klavyesi de oldukça kullanışlı. Bu özellikleri ile yepyeni bir deneyim sunuyor diyebiliriz.

Ekranına ayrıntılı metinler sığan bu saatlerde yüzde 70 daha parlak Retina Ekran kullanılmış. Bu sayede bilgileri görmek için bileğinizi havaya kaldırmanıza da gerek kalmıyor. Ekran her zaman açık duruyor ve görülebiliyor.

Kenarları daha kavisli tasarlandığı için hem şık görünüyor hem de bütünlük sağlıyor. Etkinlikte dayanıklılık vurgusu ile anlatılan bu ürün çatlamaya, toza ve suya karşı koruma özelliklerine sahip. IP6X ve WR50 sertifikaları ile dayanıklılığı da kanıtlanmış durumda.

Kenarları yüzde 40 daha ince tasarlanan model toplam 18 saat pil ömrüne sahip. 6 serisine göre yüzde 33 oranında daha hızlı şarj olabiliyor. Hatta etkinlikte yapılan açıklamaya göre 8 dakikalık şarjla uyku takibi modunda çalıştırılabiliyor.

Ekranı ve klavyesi ile kullanım kolaylığı sağlayan 7 serisi saatler yeni eklenen özelliği sayesinde EKG çekebilir, kalp atış hızını kontrol edebiliyor ve kandaki oksijen seviyesini ölçebiliyor. Uyku ve farkındalık kontrolleri ile sağlık uygulamasının çok geliştirildiğini söylemek mümkün.

Ürünün şarj sistemi de önceki modellerden daha farklı. USB-C hızlı şarj kablosu ile gönderilen saat 45 dakika içinde yüzde 80 şarj olabiliyor. Ayrıca kısa süreli şarj ettiğinizde de günün büyük bölümünde kullanmanıza olanak tanıyor.

Özel stres azaltma sistemi ile nefes egzersizleri yapmanıza yardımcı oluyor, anda kalmanızı sağlıyor ve hayallerinize ulaşmanız konusunda size destek veriyor. Uygulamasının içerisindeki antrenman seçenekleri ile hareketlerinizi takip edebiliyorsunuz.

Ekstra Bilgiler

Bisiklete Binenlere Büyük Kolaylık

Apple Watch 7 serisi bisiklete binmeyi sevenlere çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Pedal çevirmeye başladığınızı anlayan özel bir sistemle tasarlandığı için antrenman sırasında hızınızı ve mesafenizi ölçebiliyor. Ayrıca düştüğünüz anda acil yardım çağırabiliyor. Geliştirilen algoritması kalori hesabının daha hassas yapılmasına yardımcı oluyor.

Suda Kullanım İmkanı

50 metre suya dayanıklı olduğu için denizde ya da havuzda yüzerken saatinizi kolayca kullanabiliyorsunuz. Suyun içinde yaptığınız egzersizle ilgili büyün detayları öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca yaptığınız yüzme gibi tüm aktivitelerinizi aileniz, arkadaşlarınız ya da sevdiklerinizle paylaşabiliyorsunuz.

Müzik Desteği

Antrenman yaparken ya da çalışırken markanın kendi uygulaması üzerinden müzik ve podcast yayınlarını dinleyebiliyorsunuz. Böylece saat daha fazla motive olmanıza yardımcı oluyor. Müzik desteği gibi entegre sistemleri telefonunuz aracılığıyla kendinize özel kişisel bir hale getirerek de kullanabiliyorsunuz.

Cüzdan

Cüzdan uygulaması ile uçağa binerken biletlerinizi saat üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. Kimlik ya da hediye kartlarınızı da yine cihazdan kontrol etmeniz mümkün. Siri sesli asistan sistemiyle de yönetebildiğiniz uygulama size her konuda yardımcı oluyor.

Geniş Kapsamlı Uygulama Kontrolü

Yeni 7 serisi saatler App Store üzerinden binlerce uygulamaya erişebiliyor. Yani saatinizi telefonunuzdaki uygulamaları yönetmek için de kullanabiliyorsunuz. Sörf, fotoğrafçılık, astronomi gibi bir sürü ilgi alanıyla ilgili size destek sunan bu saat anında su sıcaklığını ya da rüzgarı ölçebiliyor, keyifli anlarınızı sevdiklerinizle paylaşmanızı sağlıyor.

Çevre Dostu

Bu saat karbon ayak izini azaltmak üzere yüzde yüz geri dönüştürülmüş ambalajında satışa çıkacak. Ayrıca saatin malzemeleri de yenilebilir özellikte olduğunda tam bir çevre dostu ürün olduğunu söyleyebiliriz.

You May Be Interested In:

New iPad Mini: Notes from Apple Event

Oppo Enco Air True Wireless Headphones: Product Review in 7 Items

4 Nintendo Switch Lite Headlines

Philips NeoPix Prime Home Projector

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top