Top 3 Capsule Coffee Brands

In my previous articles kapsüllü kahve makinelerinin ne kadar popüler olduğundan ve hızına ayak uydurmakta zorlandığımız modern çağda hayatımızı ne kadar kolaylaştırdığından bahsetmiştim. Eğer siz de kendinizi bu trende kaptırıp güzel kapsül kahve makinesi satın aldıysanız muhtemelen acaba hangi markanın kapsüllerini tercih etmeliyim diye aklınızda soru işaretleri oluşmuştur.

Ben de bugünkü yazımda sizin için Tchibo, Nespresso ve Dolce Gusto gibi markaların kapsül kahvelerini incelemek istedim. Bu ürünlerin ne gibi özellikleri olduğunu ve kullanıcı yorumlarını inceledikten sonra kendinize en uygun olanı tercih edebilir, lezzetli kahvelerin tadını çıkartabilirsiniz.

En iyi kapsül kahveler
Yeni Nesil Kahve

Neden Kapsül Kahve?

Uzun yıllardır keyifle tüketilen filtre kahvenin yerini alan bu ürünler gelişen teknolojinin getirilerinden biri diyebiliriz. Hayatımız belki de eski dönemlerdeki yaşantıya kıyasla çok daha yoğun olduğu için artık kahve hazırlarken bile fazla zaman kaybetmek istemiyoruz. Bu durumda da hem tadı daha yoğun ve güzel hem de bize kolaylık sağlayacak bu kapsül kahveleri daha çok tercih eder hale geldik.

Eğer bu ürünlerin tam olarak ne olduğunu merak ediyorsanız bunu kısaca şöyle açıklayabiliriz: kapsül kahve önceden çekilip öğütülerek bir plastiğin içine yerleştirilmiş sıkıştırılmış kahvedir. Dışarıdan hepsi birbirinin aynı gibi görünen kapsüllerin içerikleri, tatları ve özellikleri markadan markaya göre farklılık göstermektedir. Bu noktada bazı makinelerde farklı firmaların ürettiği kapsüllerin aynı anda kullanılabildiğini de hatırlatmakta yarar var.

Bu kapsüllerle latte, amerikano, espresso, filtre kahve gibi pek çok farklı türde içeceği kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Bazı markaların makinelerinde çay yapmak bile mümkündür. Ayrıca kapsüllerin içindeki kahvelerin aromalarını da kendi damak tadınıza uygun şekilde seçebilir, tam istediğiniz gibi içecekler yapabilirsiniz.

Benefits

Bu kahve türünün diğerlerinden farkı çok pratik ve kolay bir şekilde hazırlanabiliyor olmasıdır. Bunun dışında özellikleri ve yararları diğer türlerle benzerdir diyebiliriz. Yapılan araştırmalar günde iki üç kapsül kahve içenlerin siroz olma riskinin yüzde seksen azaldığını göstermiştir.

Ayrıca düzenli tüketimde karaciğer kanseri riskiniz yüzde kırk azalır. Dikkatinizi daha kolay toplamaya ve hızlı bir şekilde konsantre olmaya başlarsınız. Kahve tüketiminden kırk beş dakika sonra kendinizi çok daha dinç ve mutlu hissedersiniz. Metabolizmanız hızlanır, yağ yakım oranınız yüzde on bir artar.

Bu tür kahveler yüksek mineral ve vitamin içerikleriyle vücudunuzdaki antioksidan miktarının da artmasına yardımcı olur. Parkinson gibi zihinsel hastalıklara yakalanma riskiniz büyük oranda azalır. Kalp hastası olma ihtimaliniz düşer ve vücudunuz temizlenir.

Markalara Göre Kapsül Özellikleri

Dolce Gusto

Bu markanın kapsülleri ülkemizde benzer ürünlere göre biraz daha pahalıdır. Bunu ana nedeni ise kur farkından kaynaklanmaktadır.

Ürün çeşidi oldukça azdır ve toplu olarak satılmamaktadır. Bu kapsüllere uygun bir makineniz varsa indirim dönemlerini beklemenizde yarar var.

Büyük şehirlerde daha çok satılan bu kapsüllerin en büyük artısı sütlü kahve türlerinde süt köpürtücü gibi ekstra bir alete ihtiyacınız olmaması. Çünkü bu kapsüllerle yapılan kahveler oldukça köpüklü ve lezzetli oluyor.

Hangi Kapsul Kahve Markasi kapsül kahve 1 | Shuayip.com
Practical Use

Nespresso

Markanın kapsül özelliklerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan kahvelerin oldukça lezzetli olması. Ayrıca firmanın kendi ürettiği on dokuz bar basınçlı makinelerin ülkemizde en sevilen modeller arasında yer aldığını da ifade edebiliriz.

Bu kapsüllerin çok fazla çeşidi bulunduğu için tamamen kendi damak tadınıza uygun içecekler hazırlayabiliyorsunuz. Toplu paketlerde satılan kapsüllerden alırsanız fiyat olarak da size ucuza geliyor.

Fincan başı fiyatlarını kafelerdeki içeceklerle karşılaştırdığımızda genel anlamda fiyatın uygun olduğunu görüyoruz. Markanın makineleri de kapsülleri de ülkemizde kolayca bulunabilir.

Bu kapsüllerin en büyük eksisi ne yazık ki sütlü içecekler için köpürtücü kullanmazsanız istediğiniz deneyimi elde edemiyor olmanız.

Tchibo

1500x1500 thumb st00337 kapsül kahve 2 | Shuayip.com
Çeşit Fazlalığı

Bu markanın kapsülleri ülkemizde sadece belli çeşitlerde satılıyor olsa da kahve dışında çay gibi farklı içecekleri de yapabiliyor olmanız büyük bir artı.

Firma kapsül satışlarında fazla bir indirim yapmadığı için bütçe aralığı olarak ortalamanın biraz üstünde seyrettiğini söylemek mümkün.

Markanın ürünlerini hem kendi mağazalarında hem de Migros gibi zincir marketlerde bulabiliyorsunuz. Kapsüllerin indirimsiz fiyatları benzer ürünlere göre daha ucuz.

Bu kapsüllerin en büyük eksi yönleri yine sütlü tariflerde süt köpürtücü kullanmanız gerekmesi ve eğer şuruplu değişik içecekleri seviyorsanız markanın şurup gibi ürünlerinin fiyatının çok yüksek olması.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top