Best French Press Brands

Previously in my writing French Press ile kahve demlemenin püf noktalarını anlatmıştım. Tabi konu French Press olunca her ne kadar bu aletle çay ve kahveyi nasıl en iyi şekilde yapabileceğinizi bilseniz de kullanacağınız ürünü alırken de dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu yazımda French Press alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilir, size en uygun markalardan birini tercih ederek lezzetli içeceklerin tadını çıkartabilirsiniz.

French Press Alırken Dikkat Edilecekler

Sinbo, Tchibo, İkea ve Starbucks gibi Markaların ürettiği ürünlerin incelemesine geçmeden önce böyle bir alet alacağınız zaman nelere dikkat etmeniz gerektiği ile işe başlayalım.

Gündelik hayatımızın vazgeçilmezi çay ve kahve deneyimimizi bir üst seviyeye taşımak için kullanılabilecek en pratik aletlerden birinin French Press olduğunu söylemiştik. Peki böyle bir ürün alırken genel anlamda ne gibi özellikleri olması gerektiğine dikkat etmelisiniz?

İlk önce aletin filtresinin metal olduğundan emin olmalısınız. Piyasada satılan çok çeşitli özelliklerde ürünler mevcut. Ancak bunların özellikle de düşük bütçeli olanları sağlık açısından zararlı olabilir. Mesela metal görünümlü plastikten filtresi olursa aletiniz hem sizin için risk teşkil eder hem de kullanım ömrü çok kısa olur.

Kahvenin aktığı uç kısmında plastik bir filtre olması gerekiyor. Bu plastik filtre yapısı üst kapak kısmının bir uzantısı şeklinde tasarlanmış da olabilir. Bu uç kısımdaki plastik filtre metal filtreyi aşan kahve parçacıklarının fincanımıza gelmesini engeller. Bu sayede de kahve deneyimimizin çok daha kaliteli olmasını sağlar.

Metal filtre aletin cam duvarına tam olarak oturmalı ve etrafında hiçbir boşluk kalmamalı. Malzemeden kısmak isteyen üreticilerin daha az yüzey alanına sahip metal filtreler kullandığını da göz önünde bulundurduğumuzda bunun kullanımımızı zorlaştırdığını anlamak hiç de zor değil.

Bu konularda dikkatli olmazsanız ne yazık ki hazırlayacağınız içeceklerin pek de lezzetli olmayacağından emin olabilirsiniz. Bu yüzden bütçe aralığınızı belirlerken de düşük seviyeye fazla yaklaşmamaya özen göstermenizde yarar var.

French Press alırken dikkat etmeniz gerekenler
Tips and Tricks

Brands

İkea

Firmanın ürettiği modelin adı Uppheta olarak geçiyor. Güncel fiyatına baktığımızda küçük boyunun 60 ve büyük boyunun da 75 lira olduğunu görüyoruz. Bu ürünü firmanın kendi mağazalarında ve internette bulabilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve profesyonel kullanıma da uygun bu modelin cam ile paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş olması onu öne çıkartıyor.

Starbucks

Ünlü kahve zincirinin Bodum markası ile işbirliği yaparak ürettiği bu aletler dünya çapında da en çok sevilen modeller arasında yer alıyor. Fiyat olarak benzer modellerden biraz daha pahalı olsa da paslanmaz çelikten yapıldığı için tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz. Üretildiği malzeme bakımından on yıla kadar kullanım imkanı veren bu modelde ısıya dayanıklı cam kullanılıyor. Ayrıca parçaları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Ürünün fiyatı 130 lira.

11207031455794 french press 1 | Shuayip.com
Kolay Kullanım

Sinbo

Popüler ev aletleri markasının ürettiği aletin fiyatı benzer modellerine göre çok daha uygun. Eğer bütçeniz düşükse ve böyle bir ürüne ihtiyacınız varsa bu modeli tercih edebilirsiniz. Beklentinizi karşılayacak kadar iyi olan bu aletin gövdesi sağlam mikadan yapılıyor.

BPA içermediği için sağlık açısından herhangi bir sakıncası yok. Paslanmaz çelik süzgeci hem filtre kahve hem de çay demlemeye uygun. Ayrıca parçaları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Ürünün fiyatı farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 25 lira civarında.

Mueller

Bu markanın ürünleri benzer modellerine göre hem tasarım hem de kalite bakımından oldukça üstün diyebiliriz. Üretildiği malzemeler kahve çayın lezzetini çok daha iyi bir almamıza yardımcı oluyor. Kaliteli bir ürün almak istiyorsanız ve bunun için ortalamanın daha üzerinde bir bütçeniz varsa bu ürünü rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bu ürünün diğer modellere göre en büyük artısının içecekleri çok daha uzun süre sıcak tutabiliyor olması diyebiliriz. Özellikle de kahvenin içindeki yağların ve aromaların daha rahat açığa çıkması için uygun olan bu modeli kahve tutkunları çok seviyor. Ürünün fiyatı 900 lira.

10678538928178 french press 2 | Shuayip.com
Üstün Kalite

Bialetti

Ünlü İtalyan markası Bialetti’nin ürettiği French Press modelleri evde, işte, okulda ya da nerede isterseniz orada kullanıma uygun. Kalitesi ve ergonomik tasarımı sizi kendisine hayran bırakacak bu modeller paslanmaz çelik malzemeden üretiliyor. Borosilikat cam hazneleri içecekleri daha sıcak tutuyor.

Kulp kısımları ise kaliteli plastikten yapılıyor. Bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olması temizlik açısından da pratik bir kullanım imkanı sağlıyor. Bu ürünle hem kahve hem bitki çayı yapabilirsiniz. Ürünün fiyatı ise 250 lira.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top