Miraculous Care: 5 Unknown Benefits of Rose Water

Gül suyu hoş kokusu ve hafif dokusuyla hem cilt bakımı hem de farklı kişisel temizlik alanlarında tercih edilen mucizevi ürünlerden biri. Vegan And cruelty free bakım malzemelerinin giderek popüler hale geldiği günümüzde gül suyu da en çok tercih edilenler arasında geliyor diyebiliriz. Peki bu faydalı bitkisel ürünün ne gibi yararları olduğunu biliyor musunuz?

Bugünkü yazımda sizin sizin bu etkili ürünün yararlarını ele aldım ve farklı markaların gül sularını inceledim. Yazıya geçmeden önce en çok tercih edilen güvenilir ürünlerden birine göz atmak ve konu hakkında detayları öğrenirken hızlıca alışveriş yapmak isterseniz diye ilgili linki bırakıyorum:

Home Made Aromaterapi: gülsuyu

Gül suyu mucizevi bakım ürünlerinden biridir
Mucizevi Bakım

Gül Suyunun Bilinmeyen Özellikleri

Doğal yapısıyla kişisel bakımında organik ürünler kullanmayı tercih edenleri kendine çeken bu ürün cildi yatıştırmaya yarıyor. Renk eşitsizlikleri ve cildin nemlendirilmesi konusunda da oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Düzenli olarak kullandığınızda cildinizin pH dengesini korumuş oluyorsunuz. İçerisinde kimyasallar bulunan sabun ve yüz temizleyici gibi ürünleri tercih etmek yerine gül suyu kullanırsanız hem akne sorununuzdan kurtulmuş olursunuz hem de cildiniz pırıl pırıl parlar.

Fazla yağların giderilmesine de yardımcı olan bu bakım ürünü cilt tonunun dengelenmesi konusunda da çok başarılıdır. Bu nedenle düzenli olarak kullanacağını bir tonik özelliği de taşır. Pahalı etiketlere sahip bir tonik almak yerine bu ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

Ayrıca geceleri cildinizi temizlemek için kullandığınızda ekstra bir nemlendiriciye de ihtiyacınız kalmaz. Hem cildinizdeki kirleri gidermiş hem de cildinizin olması gerektiği nem seviyesine kavuşmuş olmasını sağlarsınız.

Yüz şişlikleri konusunda da birebir olan bu ürün iltihap önleyici özelliği sahip olduğundan gözaltı morluklarının giderilmesi konusunda da oldukça iyidir. Böyle bir kullanım için buzdolabında bekletip pamuğa sıktıktan sonra gözlerinizin üzerine yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

Hassas ciltlere ve alerjik bünyelere de uygun olduğundan oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Vegan ve bitkisel ürünleri tercih edenlerin de severek kullandığı gül suyu cildin yaşlanmasına engel olur. Gençleştirici bir özelliği vardır.

Cildi yatıştırdığı için sadece yüze değil bütün vücuda da kullanılabilir. Güneş yanıkları gibi durumlarda da temizleyici ya da rahatlatıcı olarak tercih edilebilir. Egzama ve sedef hastalarının kullanmasında da herhangi bir sakınca yoktur.

Cildi yenileme özelliğine sahip olduğundan sprey şişesine konarak çantada taşınabilir. Kendinizi yenilemek istediğiniz her an tercih edebilir ve cildinizin uzun süre nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.

606d821518c77301189a1525 mucize 1 | Shuayip.com
Mucizevi Bakım

Farklı Kullanım Alanları

Mucizevi formülüyle pek çok konuda sağlığımıza iyi gelen gül suyu saça da iyi gelir. Bilinmeyen bir özelliği olsa da düzenli kullanımda kepeği önlemeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Saç diplerinize sık sık uygulayabilir ve saç derinize bu şekilde masaj yapabilirsiniz. Böylece hem saçlarınız çok güzel kokacaktır hem de saçlarınızın mat görünümü azalacaktır.

Hafızayı güçlendirme etkisi olduğundan aromaterapi yağı olarak da sıkça kullanılmaktadır. Buhurdanlığa damlatarak odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak kokladığınızda hafızanızın güçlendiğini daha iyi konsantre olduğunuzu da göreceksiniz.

Boğaz ve bademcik rahatsızlıklarına da iyi geldiğinden gargara yapmak için kullanılabilir. Ayrıca stresi engellediği ve insanı rahatlattığı için yastığınıza damlatıp geceleri rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

Ağrı kesici özelliği olduğundan migren gibi şiddetli baş ağrılarının giderilmesinde de tercih edilebilir. İçerisinde A, C ve E vitaminleri olduğundan ülkemizde güllaç, muhallebi ve zerde gibi tatlıların yapımında da kullanılmaktadır.

shutterstock 177188255 mucize 2 | Shuayip.com
Mucizevi Bakım

Markalar ve Öneriler

Rosense %100 Doğal

Rosense markasının bu doğal bakım ürünü internette ve gratis or watsons gibi mağazalarda kolayca bulabileceğiniz bir tonik şeklindedir. Isparta’nın doğal gülleri ile yapılan bu üründe hiçbir kimyasal katkı maddesi kullanılmaz. Yüz, vücut, saç, göz için kullanıma uygundur. Ayrıca yiyeceklerde de kullanılabilir. Temiz bir pamuk yardımıyla istediğiniz bölgeye uygulayabilir ya da yiyeceklerinize az miktarda koyabilirsiniz. Ürünün fiyatı çeşitli satış kanallarına göre değişmekle birlikte 40 lira civarında.

Otacı Natural

Isparta Gülü’nün yapraklarının damıtılması ile elde edilen bu üründe de hiçbir kimyasal madde ya da aroma verici esans bulunmamaktadır. Bu bakımdan tamamen organik olduğunu da söylemek mümkün. Tonik etkisi ile cildinizi ya da saçlarınızı nemlendirmek için kullanabilir yiyeceklerinize ekleyebilirsiniz. Ürünün fiyatı çeşitli satış kanallarına göre değişmekle birlikte 45 lira civarında.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top