How to Lay Out Tarot Cards? Tell Your Fortune with 4 Different Constellations!

En eski kehanet ve fal yöntemlerinden biri olan Tarot kartları size geleceğinizle ilgili rehberlik edebilir, yol gösterebilir. Hem ülkemizde hem de dünyada pek çok kişi Tarot kartlarına öğrenmek istediği soruları soruyor ve aldığı cevaplara göre hareket ediyor. Peki ama bunun için mutlaka bir falcıya gitmeniz gerekmediğini biliyor muydunuz?

Kaderinizi etkileyecek seçimler yapmadan önce Tarot kartlarından yardım alabilirsiniz ama bunun için mutlaka bir Tarot kartı dizilimi yapmanız ve Tarot falınıza bakmanız gerekiyor. Eğer bu konu ilginizi çekiyorsa ve kendinize bir deste edinip işe başlamak istiyorsanız yazımı okuyabilir, beş farklı dizilim yöntemiyle falınıza bakabilirsiniz.

Tarot kartı dizilimleri
Kartlar

Tarot Kartlarıyla İlgili Kısa Bilgi

Geleceği öğrenmek isteyenlerin geçmiş yüzyıllardan beri oldukça ilgisini çeken bu kartlar üzerindeki resimler ve anlamları ile insanı gördüğü andan itibaren etkisi altına alıyor.

Bu tılsımlı kartların antik Mısır uygarlığında da kullanıldığını belirtmekte yarar var. Medyumların farklı soruların cevaplarını bulmak için tercih ettiği bu deste tam yetmiş sekiz farklı karttan oluşuyor.

Destedeki kartların yorumlanması ile sorduğunuz soruların cevaplarını elde ediyor, farklı konularda bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Bir inanışa göre bu kartların bilinçaltımızdaki enerjileri açığa çıkarttığı da düşünülmektedir.

En klasik anlamıyla baktığımızda bu kartları geleceğinize rehberlik etmesi için kullanabilir, kartların anlamlarını öğrendikten sonra hayatınızla ilgili daha bilinçli kararlar verebilirsiniz. Bu noktada önemli olan mutlaka kendinize yanında kitapçığı da olan bir deste seçmeniz olacak. Sonrasında size anlatacağım dizilimlerle açılım yaparak istediğiniz cevaplara ulaşabileceksiniz.

Hazırlık Süreci

Kendinize uygun bir deste aldıktan sonra size önereceğim ilk şey bu kartları olabildiğince uzunca bir süre süre elinizde tutup karıştırmanız olacak. Eski zamanlardan beri bu kartlara falcıların enerjisinin geçtiği düşünülmektedir bu nedenle kart destesinin tek bir kişiye ait olması da önemlidir.

Yani kısacası eğer bir desteyi kendinize aldıysanız bu sizin desteniz olacak. Onunla ne kadar uzun zaman geçirirseniz enerjiniz kartların üzerinde etkili olacak. Eğer sevdiklerinize hediye olarak almak istiyorsanız mutlaka yeni bir deste satın almalısınız.

Hazırlık sürecinde yapmanız gereken bir diğer şey de etrafınıza sizi ortaya çıkabilecek diğer enerjilerden koruyacak bir güvenlik ağı oluşturmak. Bunun için de çeşitli tütsülerden, kristal taşlardan ve mumlardan yararlanabilirsiniz.

Kokulu mumlari deneyin tarot 1 | Shuayip.com
Atmosfer Önemlidir

Dizilimler

Temel Üçlü Kart Dizilimi

Bu dizilim hızlı okumalar için kullanılır. Çok pratik bir şekilde sorduğunuz sorunun cevabını alırsınız. Özellikle Tarot konusu ile ilgilenmeye yeni başlayanlar için de büyük kolaylık sağlayan bir dizilimdir.

Üç adımda bu okumayı yapabilirsiniz. Sadece kartları yeterli bir süre karıştırdıktan sonra önünüze yaymanız, enerji aldığınızı hissettiğiniz kartları çekmeniz ve önünüze soldan sağa doğru dizmeniz gerekiyor. İlk kart geçmişi, ikinci kart geçmişi ve son kart da şimdiki zamanı simgeliyor, bunu da aklınızda bulundurmanızda yarar var.

At Nalı Dizilimi

En geniş kapsamlı açılımlardan biri olan bu dizilim genellikle insanın hayatına genel bir bakış açısı oluşturulması amacıyla kullanılmaktadır. En yaygın kullanılan dizilimlerden biridir. Her kart odaklanılan konuyu başka bir açıdan ele alır. Bu dizilimi konuda biraz daha uzmanlaştıktan sonra kullanmanızda yarar var.

Kartlar sırayla geçmişi, şimdiki zamanı, bilinmeyen durumları, soru soran kişiyi, etrafındaki insanları, atılacak adımı ve sonucu simgelemektedir.

Kelt Haçı Dizilimi

Bu dizilim antik uygarlıklarda kullanılan bir okuma yöntemidir. En ayrıntılı ve karmaşık fal bakma şekillerinden biridir. Cevaplanması gereken özel bir soru olduğunda bu dizilimi kullanabilirsiniz. Bu dizilimde soruyu soran kişinin hayatının odaklandığı konuya göre nasıl şekillendiği ve şekilleneceği ile ilgili bilgi edinilir.

Okumanın sonucuna ulaştığınızda genel anlamda pek çok farklı konuda da fikir sahibi olmuş olursunuz. Kartları önünüze yayıp aldığınız enerjiye göre çektikten sonra sırayla birinciyi merkez noktaya, ikinciyi yatay şekilde onun üzerine, üçüncüyü altına, dördüncüyü soluna, beşinciyi üzerine, altıncıyı sağına, yedi, sekiz, dokuz ve onuncuyu ise altının sağına gelecek şekilde aşağıdan yukarıya doğru dikey olarak dizmeniz gerekiyor.

Pentagram Dizilimi

Beş köşeli yıldız dizilimi olarak da geçen bu okuma çeşidinde kartlar soruyu soran kişiyi ve etrafında olup bitenleri simgeler. Bu dizilim için ilk çektiğiniz kart soru soran kişiyi temsil edecek şekilde orta noktaya konur.

Sonrasında çekilen dört kart ise toprak, hava, ateş ve su elementlerine göre yorumlanacak şekilde sağdan sola doğru dizilir, beş köşeli bir yıldız oluşturulur. Bu dizilimi Tarot alanında ilerledikten sonra yapmanızı öneririm.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top