Huawei Band 6 Smart Bracelet: Tested and Approved!

Son yıllarda giyilebilir teknolojinin önde gelen üreticilerinden biri olarak kendini kanıtlayan Huawei, artık bir teknoloji devi! Çin menşeli ve çok uluslu bir şirket olan Huawei, özellikle Huawei Band 6 gibi akıllı bileklik ve akıllı saat gibi ürünleriyle kullanıcıların beğenisini toplamayı başarıyor.

Sizlere akıllı saat ve bilekliklerden genel olarak bahsetmiştim, şimdiyse sektörün en popüler akıllı bilekliklerinden biri olan Huawei Band 6’yı inceleyeceğim! Bakalım, bu akıllı bileklik anlatıldığı kadar şahane mi?

Examination

Huawei Band 6 Akıllı Bileklik Tanıtımı ve Özellikleri

Huawei Band 6, genel anlamda; muhteşem AMOLED ekranıyla mükemmel sağlık özelliklerine sahip yetkin bir fitness takipçisi olarak tanımlanıyor. 96 farklı egzersiz modunu destekleyen Huawei akıllı bileklik, iki haftaya kadar dayanan pil ömrü sayesinde koşularınızı, yürüyüşlerinizi, uykunuzu ve hatta kandaki oksijen seviyenizi oldukça doğru bir şekilde takip edebiliyor.

Fitness takipçisi olarak nitelendirilen ürün, sık sık koşu ve fitness saatleriyle karşılaştırılsa da aslında kendi türevlerine göre oldukça başarılı. Zira çoğu fitness takipçisi bileklik, küçük bir ekrana, sınırlı işlevselliğe sahiptir ve sensörleri genellikle süsten ibarettir. Ancak Huawei Band 6, gerçekten iyi sensörlere ve yeterli özelliklere sahip, kaliteli, başarılı ve ekonomik bir fitness takipçisi! Dolayısıyla ürünümüz; fiyatı, özellikleri ve çekiciliğiyle mükemmel bir kombinasyon oluşturuyor.

Huawei Band 6 Akıllı Bileklik
Huawei Band 6 Akıllı Bileklik

Öne çıkanlar!

İlk olarak 1.47 inç (3,7338 santimetre) FullView AMOLED ekranından bahsetmem gerekiyor. Bu ölçü size ilk başta çok büyük gelebilir ama gerçekten o kadar da büyük değil. Bununla birlikte, ucuz fitness takipçilerinin sahip olduğu dar ekranlardan daha geniş bir ekrana sahip olduğu bir gerçek. Hatta yine diğer muadillerine göre ekranı daha parlak ve çok daha özellikli! Ayrıca dokunmatik duyarlılığa sahip olan ekranın çözünürlüğü 194 x 368 piksel; yani çok kötü değil.

Huawei Band 6’nın kayış harici ağırlığı yalnızca 18 gr olup; kasası esasen plastik olan “dayanıklı polimer malzemelerden” yapılmıştır. Lakin günümüzde çoğu giyilebilir fitness cihazı kasası polimerden yapıldığı için bu durum, ürünün kalitesini gösteren bir özellik değildir.

Parlak bir ekrandan çok daha fazlasını sunan ürün, doğru takip sağlamak için “optik bir lens ve AI tabanlı veri işleme kullanan” TruSeen 4.0 kalp atış hızı izleme teknolojisiyle çalışıyor. Dolayısıyla tıpkı büyük akıllı saatler gibi kalp atış hızını 7/24 takip edebiliyor. Bu tip ölçümleri doğru yapmak için Band 6’yı doğru şekilde takmak çok önemlidir. Fakat yine de kesin ve doğru sonuçlar vermeyebilir.

Ancak dinlenirken (yani egzersiz yapmıyorken) kalp atış hızı, kesin ve doğru verilerle başarılı bir şekilde takip edilebiliyor. Band 6, tüm gün SpO2 (kandaki oksijen seviyesi) takip özelliğine de sahiptir. Kandaki oksijen seviyesini izleme fikri biraz kafa karıştırıcı çünkü pek çok insan bunu pek de merak etmiyor. Bununla birlikte gemi yolculuklarında ekstra bir özellik olarak fazlasıyla işe yarayabiliyor.

Diğer sensör tabanlı özellikler arasında TruSleep 2.0 Uyku Takibi yer alıyor. Açıkçası Huawei Band 6’daki uyku takibi sonuçları oldukça doğru görünüyor, Huawei Health uygulamasındaki güçlü uyku analizi bölümünden bahsetmiyorum bile! Uyku takibi için bandı taktığınız sürece, TruSleep size özelleştirilmiş uyku raporları bile sunabiliyor.

Huawei Band 6 Akıllı Bileklik, pil ömrünü artırmaya yardımcı olan bir GPS çipine sahip olmasa da iki hafta dayanabilen şarj ömrüyle herhangi bir çipe ihtiyacı kalmıyor. Kimileri pil ömrünün 10 gün dayanabildiğini söylüyor. Bunlara ek olarak yukarıda da belirttiğim gibi Huawei Band 6 Akıllı Bileklik, 96 egzersiz moduna sahip. Bu modlardan en önemlisi hiç şüphesiz koşu modu.

Koşu modunda GPS izleme, Huawei Health uygulamasındaki seanslarınızdan sonra koşularınızın bir haritasını çizmek için yanınızda taşımanız gereken akıllı telefona atanır. Telefon olmadan bile, kat edilen mesafeyi, göreceli doğrulukla takip edebilir. Ayrıca size performans istatistiklerini, antrenman etkilerinin tahmini sonuçlarını verebilir.

Huawei Band 6, özellikle bu fiyat aralığındaki bir fitness bandından isteyebileceğimiz en önemli şey olan kalp atış hızı ve adım okumalarında büyük oranda doğru sonuçlar verir. Band 6, telefonunuzdan (mesajlara cevap verememenize rağmen) size bildirim gönderebilir ve hava durumunu ve akıllı telefon müzik kontrollerini görüntüler. Arayan kimliği de dahil olmak üzere gelen aramaları da görebilirsiniz, ancak cevaplayamazsınız, yalnıza aramaları reddedebilirsiniz.

Huawei Band 6 Akıllı Bileklik
Huawei Band 6 Akıllı Bileklik

Anahtar özellikler:

 • Boyutlar: 43 x 25,4 x 10,99 mm
 • Ağırlık: 18 gr (kayış harici)
 • Ekran: 1,47 inç (3,7338 santimetreye tekabül eder) AMOLED ekran, 194 x 368 çözünürlük
 • Sensörler: İvmeölçer, Jiroskop, Optik kalp atış hızı sensörü
 • Suya dayanıklılık: 5 ATM

Pros

 • Diğer fitness takipçilerine göre çok daha donanımlı bir bileklik olan Band 6, kullanıcılarına, kalp atış hızı takibi, adım takibi, koşu takibi ve kandaki oksijen seviyesi takibi gibi bir dizi özellik sunuyor.
 • Sadece AMOLED ekranı bile tek başına Huawei Band 6’nın çekici görünmesini sağlıyor. Buna ek olarak ekran özellikleri, parlaklığı, büyüklüğü ve sensörleri ile kullanıcısını memnun etmeyi başarıyor.
 • Ürünün pil ömrü iki haftaya kadar dayanabiliyor. Tabii ki bu süre kullanım sıklığına göre değişebiliyor. Bazıları şarjın 10 gün dayanabildiğini söylüyor.

Minuses

 • 5 ATM’ye kadar su dayanıklılığına sahip olan akıllı bilekliği, duş alırken çıkarmalı ve yüzerken kesinlikle takmamalısınız.
 • Ürünün yerleşik GPS’i yoktur. (Yerleşik GPS bilekliklerin bir telefona bağlı olmadan yer tespiti yapabilmesi anlamına gelir) 
 • Huawei Band 6 ile kısa mesaj bildirimi alabilir fakat cevaplayamazsınız. Buna ek olarak gelen aramaları da görebilirsiniz. Ancak aramaları cevaplayamaz, sadece reddedebilirsiniz.
Huawei Band 6 Akıllı Bileklik
Huawei Band 6 Akıllı Bileklik

Conclusion

Huawei Band 6 ile ilgili en iyi şey, kendi alanında fitness takipçisi olmak için elinden geleni yapması ve bir akıllı saatin yerine geçmeye çalışmamasıdır. Elbette, tam gelişmiş çoklu spor saatlerinin sunduğu imkanları sunamaz; ancak diğer fitness takipçileriyle karşılaştırıldığında, sahip olduğu özellikler sayesinde Huawei Band 6’nın, rakiplerine fark atacağını söyleyebilirim.

Sonuç olarak, Huawei Band 6, özellikle fiyatı göz önüne alındığında harika bir fitness takipçisidir. Band 6, pek çok sporcu için, doğru veriler ışığında, fazlasıyla işlevsellik sağlayacaktır.

Akıllı bileklikler ve akıllı saatler hakkında daha detaylı bilgi almak için kesinlikle okuyun: Number 1 in Trends: What Does a Smart Watch Do?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top