Kosla Stain Remover: Vanish Oxi Action Review in 7 Headlines

Kosla Leke Çıkarıcı! Vanish Oxi Action İncelemesi: Kosla Vanish Oxi Action Leke Çıkarıcı hem sıvı hem toz hem de sprey şeklinde üretilip, satışa sunulan bir üründür. Kosla leke çıkarıcı, yıkamadan önce lekeleri ön işleme tabi tutmak için tasarlanmıştır. Spritz sonrasında, talimatlar ürünün hedeflenen lekeye nazikçe sürülmesini önerir. Yün ve hassas kumaşlarda kullanıma uygun değildir. Vanish Oxi Action Leke Çıkarıcı Sprey inatçı lekeler üzerinde gerçekten işe yarıyor mu? Öğrenmek için okumaya devam edin…

Examination

Kosla Leke Çıkarıcı: Vanish Oxi Action İncelemesi

Öncelikle Vanish Oxi Action spreyden bahsedecek olursak, polikotonlar üzerindeki leke çıkarma özelliği gerçekten etkileyicidir. Rakiplerinin çoğundan farklı olarak, kurumuş lekeli bozuk kumaşlarda, henüz yeni olmuş lekelere göre daha iyi performans gösterdiği bilinmektedir.

Kosla Vanish Oxi Action leke çıkarıcı sprey ile yapılan işlemlerin pek çoğunda, henüz yeni lekelerin tamamen çıktığı, ancak hardal ve fondöten gibi lekelerin sadece kısmen çıkarılabildiği gözlemlenmiştir. Ancak söz konusu kumaşlar, 24 saat kurumaya bırakıldığında tüm lekelerin tamamen çıktığı tespit edilmiştir. Dolayısıyla hemen çıkmasa bile 24 saat içinde harika sonuçlar verdiği kesin.

Kosla Leke Çıkarıcı - shuayip.com
7 Başlıkta Vanish Oxi Action İncelemesi – shuayip.com

Pamuklu kumaş üzerindeki taze lekelere uygulandıktan sonra çoğu lekeyi etkili bir şekilde çıkarır. Bunlara kırmızı şarap ve ruj gibi sert ve inatçı lekeler de dahildir. Ancak pamuklu kumaş söz konusu olduğunda, ürün, yağ veya fondöten lekesini çıkarmada pek başarılı değildir.

Buna ek olarak köri sosu lekesinin de yalnızca kısmen çıkarıldığı gözlemlenmiştir. Aynı şekilde pamuklu kumaşlar da 24 saat kurumaya bırakılmış ve az önce adı geçen lekelerin hemen hemen hepsinin çıktığına şahit olunmuştur. Fakat maalesef fondöten lekesi (kötü şöhretli inatçı bir leke) tam olarak çıkarılamamıştır. Vanish Oxi Action Leke Çıkarıcı, genel olarak, renkli kumaşlarda solma veya renk atma yapmaz. 

Kosla Leke Çıkarıcı Temel Özellikler

 • Kosla leke çıkarıcı sprey: Boyut – 500 ml
 • Uygulama nasıl olmalı: Yıkamadan önce lekenin üstüne uygulanmalıdır.
 • Aplikatör tipi: Sprey
 • Leke çıkarıcı türü: Çok amaçlı leke çıkarıcı
 • Yün üzerinde kullanılabilir: Hayır kullanılamaz.

Derecelendirmeler

 • Kullanım kolaylığı: 5 üzerinden 4,5
 • Tasarım: 5 üzerinden 4
 • Talimatlar: 5 üzerinden 5
 • Performans: 5 üzerinden 4,3

Pros

 • Spreyi lekenin üzerine yaymak kolaydır
 • Lekelerin pek çoğu en geç 24 saat içinde çıkabiliyor.

Minuses

 • Özellikle fondöten gibi inatçı lekelerde tam bir sonuç veremiyor.
 • Yünlü kumaşların üzerinde kullanılamaz.
 • Spreyi kullanırken eldiven takmakta fayda var.
 • Bazı renkli kumaşlarda çok hafif solma yapabiliyor.
Kosla Leke Çıkarıcı - shuayip.com
7 Başlıkta Vanish Oxi Action İncelemesi – shuayip.com

Zor lekelerle baş etmede alternatif çözümler!

Vanish Oxi Action zorlu lekede kumaşı yıpratmadan narince çözüm üreten bir üründür. Aynı zamanda inatçı lekeler nasıl çıkar sorusunun en güçlü yanıtlarından biridir. Öte yandan değerlendirebileceğiniz birkaç alternatif yöntem de mevcuttur. Örneğin mürekkep lekesi nasıl çıkar derseniz, bir bardak kadar suya iki çorba kaşığı kadar limon suyu döküp lekeyi bu suyun içinde bir süre bekletmeniz gerekecektir.

Mum lekesi nasıl çıkar? Bu noktada ilk yapmanız gereken lekenin üzerindeki fazlalığı kazımaktır. Ardından lekeyi iki kağıt arasına koyup ütüleyebilir, son olarak da ispirto ile silebilirsiniz.

Çay lekesi nasıl çıkar? Eğer leke beyaz bir kumaş üzerinde yer alıyorsa, önce limon suyuyla lekeyi silip soğuk su ile durulamalısınız. Söz konusu kumaş renkli ise yumurta sarısını su ile karıştırıp lekeyi ovarak çıkarabilirsiniz.

Son olarak: Kan lekesi nasıl çıkar? Beyaz kumaşlarda oksijenli su ile lekeyi ıslatıp ardından ılık suda yıkamalı; renkli kumaşlarda ise nişastayı su ile karıştırıp macun kıvamına getirdikten sonra lekeye sürerek kurumasını beklemeli ve hemen ardından fırçalamalısınız. Ancak bu yollar zahmetlidir. Dahası farklı kumaş tiplerinin hassasiyeti ile uyumlu olmayabilir. Bu sebeple her kumaş türüne eşit özenle yaklaşan Vanish Oxi Action’ı tercih edebilirsiniz.

Kosla Leke Çıkarıcı - shuayip.com
7 Başlıkta Vanish Oxi Action İncelemesi – shuayip.com

Conclusion

Kosla leke çıkarıcı incelemesi burada sona eriyor. Sonuç itibariyle iyi sayılabilecek bir dereceye sahip olan Kosla leke çıkarıcı Vanish Oxi Action Sprey, kahve, çay, ruj ve şarap lekelerinde başarılı olabiliyor. En geç 24 saat içinde tüm etkisini gösteriyor. Buna ek olarak özellikle de fondöten lekesini çıkarma konusunda maalesef aynı başarıyı gösteremiyor. Vanish Oxi Action Sprey fiyatı ise ortalama 50 TL hovering around

İlginizi çekebilecek bazı içeriklerimiz:

Cruelty Free Cleaning Products Best Stain Remover Brands: 3 Good Brands!

Rotary Head Mop Cleaning Set Models: 5 Different Brands!

Deerma VC25 Vertical Cordless Vacuum Cleaner

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini Şarjlı El Süpürgesi İncelemesi: 6 Aşama!

Xiaomi Hutt Ddc55 Window Cleaning Robot Review: A Fantastic Product!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top