Benefits of Parsley: Eliminate Edema in 3 Days!

Maydanoz ödem atmak ve şişkinliklerinden kurtulmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği sebzelerden biridir. Zayıflamak için detoks sularında da kullanılan bu yeşilliğin insan sağlığına faydaları saymakla bitmiyor. Bu nedenle eğer son zamanlarda bu tür sorunlar yaşıyorsanız maydanoz kürü yaparak hızlıca ödemlerinizden kurtulabilirsiniz. Bugünkü yazımda sizin için maydanozun yararlarından ve kilo vermeye nasıl katkı sağladığından bahsettim. Ayrıca yazımın sonunda vereceğim kür tarifi ile hiç zorlanmadan istediğiniz görünüme ulaşabileceksiniz.

Maydanoz Neden Bu Kadar Etkili?

Bu besini bu kadar etkili yapan ve bizi kilo verme gibi konularda desteklemesinin en önemli nedeni içinde C vitamin, kalsiyum, magnezyum, fosfor, K ve E vitamin, demir, çinko, tiamin, B6 gibi idrar söktürücü özellikte bileşenlerin olmasından kaynaklanıyor.

Mineral ve vitamin zengini olduğu için beyaz kan hücreleri üzerinde doğrudan etkili oluyor ve kan şekerini dengelediği için tokluk hissimizi güçlendiriyor.

Maydanozla kolay zayıflamak mümkün
Kolayca Zayıflayabilirsiniz

Benefits

Kanser Riskini Azaltır

Maydanoz sadece bir ödem atıcı değildir. Bu yeşilliğin içindeki farklı bileşenler kanser riskinin azalmasını sağlar. Yapılan araştırmalar özellikle de içindeki zengin antioksidanlara meme kanserine yakalanma riskinizi büyük oranda azaltacağını göstermiştir.

İçindeki apigenin adı verilen yüksek flavonoid bileşeni ile vücudumuzdaki bütün zehirli maddelerin atılmasına yardım eder. Yani böyle bir kür yaptığınızda hem kilo verir hem de vücudunuzun arınmasını sağlamış olursunuz.

Hazmı Kolaylaştırır

Bu yeşilliğin kilo verme konusunda yardımcı olmasının en önemli nedenlerinden biri de idrar söktürücü etki yapmasından ileri gelmektedir. Böyle bir uygulama yaptığınızda böbrek taşlarınızdan, varsa idrar yolu enfeksiyonunuzdan, safra kesesi sorunlarından kurtulmuş olursunuz.

Sindirimi kolaylaştırdığı ve kalorisi neredeyse yok denecek kadar az olduğu için istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Düzenli tüketimde metabolizmanızı hızlandırır, sağlıklı kilo kaybı sağlar. Karaciğeri temizler ve böbreklerde tutulan tuzun atılmasına yardımcı olur.

Vücudunuzun Arınmasını Sağlar

Maydanozun ne kadar etkili bir antioksidan kaynağı olduğundan bahsetmiştik. Konunun detaylarına değinecek olursak bu sebzenin vücudumuzdaki ağır metalleri yok ettiğini de söylemek mümkün. Kısacası bu yeşillik bizim için genel bir temizleyici görevi görür. Bu nedenle diyet yaparken de mutlaka kullanılır.

İçerisindeki enzimler ve yüksek oranda lif nedeniyle sindirim işlemini çok daha rahat hale getirir. Özellikle de kabızlık çekenler için birebirdir. Mide rahatsızlığı olanların da kullanması tavsiye edilir. Reflü gibi hastalıkların tedavisinde de oldukça etkili olduğunu söylemek mümkün.

Strengthens the Immune System

Siz de korona döneminde kendinizi biraz daha enerjik ve dinç hissetmenizi sağlayacak, bu sırada da bağışıklık sisteminizi güçlendirecek bir besin arıyorsanız maydanoz tam size göre olacaktır. Bu besini düzenli olarak tüketerek hastalıklardan da korunabilirsiniz.

Cildi Güzelleştirir

Bu yeşilliğin hiç bilinmeyen en önemli etkilerinden biri de cildimizi güzelleştirmesi. İçerisinde bulunan vitamin, mineral ve antioksidanlar cildin daha parlak görünmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda içinde C, A, K vitamini ile folat ve niasin gibi mineraller bulunduğundan kan dolaşımımız artıyor. Son olarak da klorofil içerdiği için mantar, egzama ya da sedef hastalığı gibi rahatsızlığı olanlara iyi geldiğini söylemek mümkün.

Maydanoz Kürünün Yapılışı ve Uygulanışı

Sayısız yararı bulunan bu besinden faydalanmak ve çok daha sağlıklı, dinamik, enerjik olmak istiyorsanız düzenli olarak kür uygulayabilirsiniz. Çeşitli kür tarifleri olmakla birlikte en etkili olanları kullanmanız daha hızlı sonuç almanız açısından büyük önem taşır. Bu nedenle sizin için en sevilen iki tarifi paylaşacağım.

İlk Tarif

Bu tarif için sadece yeşilliğimizi bir litre suda kaynatmamız gerekiyor. Saplarıyla beraber kaynar suyun içine atacağınız sebzelerin beş ila on dakika kaynatılması yeterli. İçine limon suyu ve az miktarda bal ekleyebilirsiniz. Bu çayı düzenli olarak içmeniz gerekiyor. Aşırıya kaçmadan her gün bir fincan için. Spor ve uyku düzeninize de dikkat ederseniz üç gün içinde sonuçları almaya başlarsınız.

İkinci Tarif

Bu tarifimiz için sebzeyi kaynatmamıza gerek yok. Bir demet yeşillik, bir limonun suyu ve iki bardak suyu blenderdan geçiriyoruz. Böylece yeşil bir içecek elde etmiş oluyoruz. İsterseniz bu içeceğin içine etkisini arttırmak için pul biber de koyabilirsiniz. Midesi hassas olanların limon oranını azaltması da yerinde bir karar olacaktır. Bu kürü sabahları aç karnına içmelisiniz.

Bu tarifleri mutlaka uygulayın. Hem kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulabilir hem de çok daha dinç hissetmeye başlayabilirsiniz.

You May Be Interested In:

You Can Grow Parsley in Pots: 3 Steps to Grow Organic Greens

Zayıflatan Besinler

Şişkinlik Yapan Yiyecekler

You Can Grow Basil in Pots: Organic Production in 4 Steps

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top