Nespresso Gran Lattissima F531 Coffee Machine

Daha önceki yazılarımda kahve içmenin faydalarından ve hem ruhsal hem de fiziksel olarak bize ne kadar iyi geldiğinden bahsetmiştim. Bunu dikkate alan ve yeni nesil kapsüllü kahve makinesi üreten markalardan biri de Nespresso. Nespresso kapsüllü kahveler piyasadaki pek çok mağazanın ön sıralarında yerini almış durumda.

Kahve yapmaya üşenen kişiler için geliştirilen yeni nesil kapsüllü kahve makineleri son yılların en pratik ev aletlerinden biri olarak görülüyor diyebiliriz. Hem hızlı hem de kolay bir şekilde kahve içmek isteyen kişilerin tercihi olan kapsüllü kahve makineleri günümüzde giderek daha fazla tercih edilmeye başlandı. Sütlü kahve, espresso ya da latte gibi farklı kahvelerin yapılmasını kolaylaştıran bu makineler arasında Nespresso Gran Lattissima da var.

Nespresso kahve makinesi hayatınızı kolaylaştıracak.
Nespresso Gran Lattisima

Nespresso Gran Lattisima Kahve Makinesinin Genel Özellikleri

Bu kapsüllü kahve makinesi diğerlerinden farklı olarak pek çok kahve çeşidini hızlı ve pratik ama bir o kadar da kaliteli bir şekilde hazırlayabiliyor. Tek bir dokunuşta kendinize canınızın o anda istediği kahveyi yapmanızı sağlayan bu makine ile hem sütlü kahve hem de sade kahve çeşitlerinden birini yapabilirsiniz.

Espresso bazlı kahveleri hazırlama konusunda da üstün bir başarıya sahip olduğu söylenen bu makine Flat White’tan Latte Macchiato’ya kadar altı farklı sütlü kahve çeşidini en iyi şekilde hazırlayabiliyor.

Makinenin hazırladığı sade kahve çeşitlerine baktığımızda bunların arasında ise Ristretto, Espresso ya da Lungo bulunuyor. Gran Lattisima şık tasarımı ve ergonomik yapısı ile mutfakların, ofislerin ya da kullanacak kişilerin bir numaralı yardımcısı olmayı hedefliyor diyebiliriz.

Yine aynı markanın kendi özel kapsüllerini kullanarak Nespresso Gran Lattisima ile bir sürü farklı aromada kahve yapabilir, içeceklerinizin tadını çıkartabilirsiniz. Bu ürünün yine en önemli artılarından birinin pratik olması olduğu ifade ediliyor. Markanın kendi sitesinde de yer alan bilgilere baktığımızda kullanıcıların makinenin kolay temizlenebilir olmasından çok memnun olduğunu görüyoruz.

pexels chevanon photography 302899 scaled 1 nespresso 2 | Shuayip.com
Evinizde Profesyonel Kahve Deneyimini Yaşayın

Technical Information

Nespresso Gran Lattisima kahve makinesinin teknik özelliklerine detaylı bir şekilde baktığımızda ilk olarak karşımıza sade ya da sütlü olarak hazırladığı kahve çeşitlerinin yanında bir de sıcak süt ve süt köpüğü hazırlama fonksiyonu geliyor.

Kahvesini sıcak sütle içmek ya da süt köpüğünün tadını çıkartmak isteyenler makinenin bu özelliğini çok sevecek. Ayrıca estetiğe önem verenler hazırladıkları süt köpüğüne şekil vererek hem kendilerine hem de misafirlerine güzel sunumlar yapabilecekler.

Makinenin 19 barlık bir basınç sistemi bulunuyor. Böylece kahvelerin tam da olması gerektiği gibi yapılabilmesini sağlıyor.

Diğer teknik özelliklere baktığımızda makinenin enerji tasarruf modunu görüyoruz. Bu sayede daha az enerji harcıyor ve yeni nesil bir ürün olarak benzer modellerin de önüne geçiyor.

Makinenin ısınma süresi sadece 25 saniye. Sütlü olarak hazırlayacağınız kahvelerde bu sürenin 15 saniye daha uzama ihtimali olsa da genel anlamda bakıldığında makinenin oldukça pratik olduğunu ifade edebiliriz. Bu sayede canınız ne zaman isterse aceleniz olsa bile kendinize güzel bir kahve hazırlayabilececksiniz.

Nespresso Gran Lattisima kahve makinesinin kullanılmış kapsül hazne kapasitesi 10 ila 14 arasında. Bu da yine onu diğer modellerden üstün kılan özelliklerden biri diyebiliriz.

Makinenin büyük tarifler için çıkarılabilir fincan desteği var. Benzer şekilde 1.3 litre kapasiteli çıkartılabilir su haznesini de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu kahve makinesinin ağırlığı 5.2 kg. Fazla ağır olmadığı için yine makineyi istediğiniz yere rahatlıkla yerleştirmeniz de mümkün oluyor.

Yeni nesil kapsüllü kahve makinelerinin en fazla öne çıkan özelliklerinden biri bu makinede de mevcut: tek dokunuşla çalışan bir süt sistemi var.

Kireç çözme uyarısı yaptığı için bu konuda bir problem çıkmadan öncesinde sizi uyarıyor. Böylece olası bir sorunu daha sıkıntı oluşmadan çözebiliyorsunuz.

Makine boyutları 20.3 x 36.7 x 27.6 (GxDxY)

Son olarak da gayet yeterli bir kablo uzunluğuna sahip, 80 cm bir kablo uzunluğu var.

Ürüne burada you can reach.

Sonuç ve Kişisel Değerlendirme

Nespresso markasının bir kaç farklı kapsüllü kahve makinesi modeli olsa da Gran Lattisima hem fiyat hem de performans olarak orta seviyede bir alet isteyenlerin en çok tercih ettiği ürün diyebiliriz. Bu ürünün bir alt seviye modeline göre daha pratik olması ve kaliteli kahveler üretmesi onu öne çıkartıyor. Eğer bütçeniz bir üst seviyesini almak için yeterliyse tabi ki ona da göz atabilirsiniz. Ancak bu makinenin de gayet yeterli ve iyi olduğunu göz önünde bulundurmakta yarar var.

Markanın farklı modellerine de bakın.

İsterseniz bu kapsüllü makineyi diğerleri ile de karşılaştırabilirsiniz:

3 Popular Models of Tchibo Caffisimo Coffee Machine

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top