What are the Benefits of Pharmaton? At Least 4 Awesome Benefits!

Pharmaton faydaları nelerdir? Covid-19‘un hayatımıza girmesiyle birlikte, takviye edici gıdalar ve vitaminler de peşi sıra geldi. Zira hastalığa yakalanmamak için bağışıklık sistemimizi güçlendirmek zorunda olduğumuzu biliyorduk. Bu nedenle ek vitaminlere ve gıda takviyelerine yöneldik. Hayatımıza giren takviyelerden biri de Pharmaton oldu.

Pharmaton nedir?

Pharmaton faydaları nelerdir? Doktorlar tarafından en çok tavsiye edilen takviye edici ürünlerden biri Pharmoton’dur. Mineral ve ginseng ağırlıklı bir multivitamin olan Pharmaton içerisinde; A, B grubu vitaminleri, C, D, E vitaminleri, Nikotinamid, Folik asit, Biotin, Demir, Kalsiyum, Bakır, Magnezyum, Çinko ve Selenyum mineralleri bulunmaktadır.

Pharmaton içerisinde bulunan bu mineral ve vitaminler sayesinde, yorgunluk ve halsizlik gibi durumları ortadan kaldırırken, zihin açıklığını ve fiziksel performansı, yani enerji düzeyini arttırır. Yorgunluğu giderdiği ve canlılığı geri kazandırdığı klinik olarak kanıtlanan Pharmaton’u, 12 haftaya kadar bir süre boyunca kahvaltıyla birlikte günde bir tane almanız önerilir. Her kutusunda 30 kapsül bulunur.

Pharmaton
Pharmaton faydaları nelerdir?

Pharmaton nasıl kullanılır?

Kısa süreli yorgunluk ve bitkinlik durumlarında 4 hafta süreyle Pharmaton Kapsül kullanılması önerilir. Belirtiler 4 hafta sonra herhangi bir iyileşme göstermezse, bir doktora danışmakta fayda vardır. Pharmaton Kapsülleri 12 haftaya kadar düzenli olarak kullanılabilir; fakat daha uzun süreli kullanım için bir doktor onayı gerekir.

 • Ağız yoluyla kullanım için uygundur.
 • 18 yaşından büyük yetişkinler için önerilen günlük doz, sabahları tercihen kahvaltıda bir bardak su ile günde bir tablettir.

Uyarılar

 • Önerilen günlük doz aşılmamalıdır.
 • Bu ürün, aşırı tüketildiğinde küçük çocuklara zararlı olabilecek kadar çok demir içerir.

Pharmaton kimler kullanabilir?

Pharmaton, erişkin ve yetişkinlerin kullanımı için uygundur. Yoğun ve stresli bir yaşam temposuna sahip, aktif yaşayan herkes tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Ginseng ne işe yarar?

Ginseng, Panax ginseng (L.) olarak belirtilen bitkinin köklerinden elde edilen tıbbi açıdan değerli bir maddedir. Medikal olarak ilk kullanımı 5 bin yıl öncesine dayanan Ginseng, Çin geleneksel tıbbında yıllardır kullanılmaktadır. En çok kullanılan ve tıbbi açıdan değerli bulunan türü Panax ginseng’dir.

Uzak Doğu’da (genellikle Çin ve Kore’de) geniş çapta kullanımına devam edilmektedir. Ginseng, içerisindeki maddeler sayesinde, tarih boyunca fiziksel ve zihinsel performansı artırmaya yardımcı olmak için kullanılmıştır.

Pharmaton faydaları nelerdir?
Pharmaton faydaları nelerdir?

Hamile ve emziren kadınlar Pharmaton kullanabilir mi?

Pharmaton, hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınların kullanımı için uygun değildir ve önerilmez. Emzirme döneminiz sona erdikten sonra, hekiminizin de tavsiyesiyle Pharmaton kullanmaya başlayabilirsiniz.

Pharmaton faydaları nelerdir?

Günlük yorgunluğu gidermek için tasarlanan Pharmaton kapsülleri, yorgunluğa ve enerji eksikliğine karşı oldukça etkilidir ve klinik olarak kanıtlanmıştır. Özel bir, vitamin, mineral ve Ginseng G115 dengesi içerir.

 • Demir ve çinkonun yardımıyla yorgunluk ve bitkinliği azaltmaya yardımcı olur.
 • B1, B2 ve B3 vitaminlerinin yardımıyla enerji düzeyini arttırır.
 • B5 vitamininin etkisiyle zihinsel açıklığı arttır ve konsantrasyon kaybının önüne geçer.
 • D ve C vitaminleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.

Klinik deneyler sonucunda Pharmaton’un strese bağlı olarak gelişen tükenme durumlarında, iyileşmenin genellikle tedaviden sonraki 4 hafta içinde başladığı gözlemlenmiştir. Bu süre içinde semptomlarda herhangi bir iyileşme olmadıysa ve bu durum sizi endişelendiriyorsa mutlaka doktorunuza danışın.

Pharmaton Kapsüller, kalsiyum metabolizması bozuklukları (Örneğin; hiperkalsemi ve hiperkalsiüri), A veya D hipervitaminozu, böbrek yetmezliği, eşlik eden retinoid (Akne vs.) veya D vitamini desteği, hemokromatoz, aşırı demir yüklenmesi sendromu olan hastalarda ve aşıya karşı aşırı duyarlılığı olduğu bilinen hastalarda kullanılabilir.

Pharmaton bağışıklığı güçlendirir mi?

Evet, Pharmaton, bağışıklık sistemini güçlendirir. İçerisinde bulunan C Vitamini, B6, B12, çinko ve selenyum bağışıklık sisteminin olması gerektiği gibi çalışmasını sağlar.

Pharmaton faydaları nelerdir?
Pharmaton faydaları nelerdir?

Pharmaton fiyatı ne kadar?

 • Pharmaton Vitality Efervesan Tablet 20 Kapsül: 80 TL
 • Pharmaton Vitality 30 Kapsül: 95 TL
 • Pharmaton Vitality 60 Kapsül: 175 TL
 • Pharmaton Vitality 100 Kapsül: 225 TL
 • Pharmaton Essential Daily 30 Kapsül: 95 TL
 • Pharmaton Essential Women 30 Kapsül: 95 TL
 • Pharmaton Essential Men 30 Kapsül: 95 TL
 • Pharmaton 50+ 30 Kapsül: 105 TL
 • Pharmaton 50+ 60 Kapsül: 200 TL

Conclusion

Pharmaton, tıpkı Supradyn Energy Focus gibi takviye edici ürünlerden biridir. Oldukça işe yarar bir multivitamin olarak, sağlığımızı ve bağışıklık sistemimizi korumamıza yardımcı olan Pharmaton, tüm eczanelerde kolayca bulunabilir. Fakat kullanmadan önce bir doktora danışmak daha doğru olacaktır!

İlginizi çekebileceğini düşündüğüm bazı başlıklar:

What are the Benefits of Supradyn Energy Focus? 10 Known Benefits!

C Vitamininin Cildimize Faydaları

What is Food Supplements? Are Food Supplements Harmful?

What is Probiotic? What are the Benefits? Which Foods Are They Found In?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top