Arçelik MD 893 YFB Mikrodalga Fırın

Mikrodalga fırın (MD) yiyecekleri ısıtmak için radyo dalgalarını kullanan bir ev aletidir. Yeni nesil teknoloji mutfak ürünleri arasında gösterilen bu cihazlar 1947 yılında üretilmeye başlanmış ve 1955 yılında satışa sunulmuştur.

Uzun yıllardır uzman ekibi ile birlikte mutfak aletleri üretimi yapan Arçelik şirketi ülkemizde oldukça sevilen firmalardan biridir. Farklı tüketicilere hitap eden beyaz eşyaların satışını yapan Arçelik yeni nesil cihazlar üretme konusunda da oldukça iddialıdır.

Profesyonel deneyimleri ile ülkemizde farklı modellerde fırınların da satışını yapan firma MD 893 YFB model mikrodalga fırını ankastre serisi ürünleri arasında piyasaya sürmüştür. Kullanıcılar tarafından büyük beğeni kazanan ürün benzer modellerinden biraz daha pahalı olsa da farklı işlevleri ile ön plana çıkmaktadır.

Arçelik mikrodalga fırınlar alanında en iyilerinden.
Pratik Isıtma

Arçelik MD 893 YFB Modelinin Teknik Özellikleri

Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan bu aletin ankastre tipi bir alet olmasıdır.

Ankastre seri bir ürün olmasının getirdiği avantajla özel tasarım bir elektronik paneli bulunmaktadır.

Izgara ve buz çözme özelliği markaların benzer modellerinden daha iyidir diyebiliriz.

Ürünün diğer özelliklerine baktığımızda saat tipinin 60 dakikalık bir sayaç şeklinde olduğunu görüyoruz.

Fırının hızlı başlatma özelliği de bulunuyor.

Güç kademesi beş aşamalı. Hacmi 23 litre. İçinde kullanım kolaylığı sağlayan bir döner tablası var.

Çocuk kilidi sayesinde çocuğu olan kişilerin güvenle kullanmasına olanak sağlıyor.

Fırın içi aydınlatması ile karanlıkta bile içini rahatça görebiliyorsunuz.

Ürünün derinliği 36.5 cm, genişliği 59.5 cm ve yüksekliği de 39 cm.

Çıkış gücü 900 W. Izgara gücü 1200 W. Ağırlığı 18.5 kg.

Bunun dışında ızgara seviyesi 2, 6 otomatik pişirme fonksiyonu bulunuyor ve fırının kapak açma mekanizması sayesinde kolayca açılabiliyor.

Ürünün fiyatı farklı satış kanallarına göre değişse de 2.600 ile 2.900 arasında olduğu söylenebilir.

image 1 arçelik 2 | Shuayip.com
Arçelik MD 893 YFB

Kullanıcı Yorumları

Ürünün kullanıcı yorumlarına baktığımızda genel olarak bu aleti alan herkesin çok memnun olduğunu görüyoruz. Özellikle kullanımının kolay ve görüntüsünün oldukça şık olduğu düşünülüyor.

Arçelik MD 893 YFB yeni nesil mutfak aletlerinden hoşlanan kişilerin sıkça tercih ettiği mikrodalga fırınlar arasında en iyi modellerden biri olarak gösterilebilir.

Fiyat etiketi olarak diğerlerinden biraz daha pahalı olabilir ama oldukça pratik, işlevsel ve uzun ömürlü olması nedeniyle gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek ürünler arasında bulunuyor.

Kullanım Alanı

Mikrodalga fırınlar yemeklerin ısıtılması konusunda bize büyük kolaylık sağlayan ürünlerdir. Ancak ısıtma dışında da çok farklı işlevleri olduğunu söylemek mümkün.

Bu ürünle de aynı şekilde önceki günlerden kalan yemeklerinizi ısıtabilir, buzlu olan yiyeceklerin buzunu çözdürebilirsiniz. Ayrıca bu aleti kullanarak tavuk, köfte gibi bazı yiyecekleri pişirebilirsiniz.

Bu tür cihazların en az bilinen işlevlerinden biri de kek pişirme özellikleridir. Fırını önceden ısıtıp zaman harcamak istemeyen kişiler bu aleti kullanarak pratik şekilde kek yapabilirler. Sadece 90 saniyede kek pişirebilen MD 893 YFB ile çok lezzetli yiyecekler yapabilirsiniz.

Bu ürünün bir diğer kullanım alanı da yumurta pişirmedir. Fırını kullanarak damak zevkinize uygun çok güzel yumurtalar hazırlayabilirsiniz. Yemek konusunda uzman pek çok kişinin bu fırınlarda yapılan yumurtanın diğer yöntemlere göre daha lezzetli olduğunu söylediğini de hatırlatmakta yarar var.

Bu aleti kullanarak ayrıca haşlama da yapabilirsiniz. Pek çok kişinin aklına bile gelmeyecek bu işlevi sayesinde ürün sağlıklı yaşama düşkün kişilerin hayatını büyük ölçüde kolaylaştıracak diyebiliriz.

Fırını kullanarak çıtır yiyecekler hazırlamanız da mümkün. Isıya dayanıklı bir tava ile patates ya da pizza gibi kıtır yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

MD 893 YFB ile ayrıca sarımsak soyabilir, bitki kurutabilir, hamur mayalayabilir, fasulye ve nohut gibi baklagillerin şişmesini sağlayabilir, süt köpürtebilir, narenciye meyvelerin suyunu sıkabilir, fındık gibi kuruyemişleri kavurabilir, cips yapabilir, sebze ile meyvelerin kabuklarını soyabilir, kestane pişirebilir, mısır patlatabilirsiniz.

resized baefe 4422d10emikrodalga1 arçelik 3 | Shuayip.com
Geniş Kullanım Alanı

Kişisel Değerlendirme ve Sonuç

Eğer evinizde geleneksel fırın yoksa ya da zamandan tasarruf etmek için böyle pratik bir alete ihtiyacınız varsa bütçe aralığınıza göre Arçelik MD 893 YFB model fırını tercih edebilirsiniz.

Kullanım alanı olarak oldukça geniş kapsamı olan bu ürünler şık tasarımları ile göz dolduruyor ve evinizin daha estetik görünmesini sağlıyorlar.

MD 893 YFB de hem tasarım hem de işlevsellik olarak oldukça kaliteli bir ürün. Firmanın alanında uzman olması ve yetkili servis gibi konularda oluşabilecek problemlerin önüne geçmesi de ürünü almanız için sizi motive ediyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır