Cumartesi Akşamına Uygun Yabancı Diziler

Hafta sonunun ilk gününü güzel bir aktivite yaparak geçirmek istiyorsunuz ama dışarı çıkacak haliniz yok. Ya da kalabalık hafta sonu trafiğine takılmadan sevdiklerinizle birlikte yapabileceğiniz eğlenceli bir Cumartesi akşamı programı arıyorsunuz. İşte bu durumda size önerebileceğim en iyi şey bütün akşamı harika yabancı diziler izleyerek geçirmeniz olacak.

Tek başınıza veya ailenizle birlikte olmanız fark etmez, sizin için derlediğim Cumartesi akşamına uygun yabancı dizi alternatiflerinden birini seçip evinizin konforunda eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz.

The Morning Show

Hafta sonu için heyecanlı değil de biraz daha sakin bir dram dizisi izlemek istiyorsanız bu hikayeyi çok seveceksiniz. Netflix ve Hulu gibi online platformlara büyük bir rakip olan Apple TV Plus’ın farklı yapıtlarından biri olan The Morning Show oyuncu kadrosu ile de göz dolduruyor.

Amerika’nın sabah programlarından birini odağına alan dizi bize canlı yayın ortamını ve arka planda dönen olayları gösteriyor. Ayrıca Me Too hareketine de vurgu yapan hikayenin merak uyandıran temposu sizi de içine alacak. Dizinin baş rolünde Jennifor Aniston’ın olduğunu da ifade etmekte yarar var.

Cumartesi akşamını yabancı dizi izleyerek geçirebilirsiniz
The Morning Show

Breaking Bad

Listemizin ilk sırasında çok ses getirmiş eski dizilerden biri var. Aksiyon ve gerilim türünde dizileri sevenler için oldukça uygun bir alternatif olabilecek Breaking Bad her sezonunda heyecanın dozunu daha da arttıran nadir örneklerden biri.

Muhtemelen bu diziyi ilk izlemeye başladığınız akşam bitiremeyeceksiniz ama bu durumda ne zaman isterseniz değerlendirebileceğiniz harika bir aktivite programına sahip olacaksınız.

Breaking Bad dizisi kanser olan bir kimya öğretmenini konu alıyor. Hasta olduğu için ailesine para bırakabilmek adına uyuşturucu üretimine başlayan bu öğretmen öğrencisi Jesse ile birlikte çılgın bir maceraya atılıyor. Sonrasında da olaylar hızlı bir şekilde gelişiyor.

Tema olarak anlatınca sıkıcı gibi görünen bu diziyi izlerken zamanın nasıl akıp gittiğini fark edemeyeceksiniz, hatta belki de Pazar gününü de bu şekilde geçireceksiniz. Dizi karakterlerinin derinliği ile bütün dünyada en popüler yapıtlar arasında sayılıyor diyebiliriz.

Prison Break

Bir sonraki önerim ise Prison Break. Özellikle de macera türünde dizi ve filmleri sevenler için harika bir seçecek olacak Prison Break işlemediği suçtan dolayı idam cezası alan ağabeyini kurtarmaya çalışan birini anlatıyor. Tüm yasal yolları deneyen ama bir türlü sonuç alamayan Michael Scofield sonunda çılgınca bir hapisten kaçış planı yapıyor.

Kaçış temalı yapıtlardan hoşlananların Prison Break dizisine bayılacağından eminim. Yayınlandığı dönemde pek çok kişinin ilgi odağı olan bu dizide ana karakterimiz bir bankayı soymaya teşebbüs ediyor ve ağabeyi ile aynı hapishaneye giriyor.

Kaçış planını sırtına dövme olarak yaptırdığı için hapse girer girmez onu uygulamaya geçiriyor. Harita dövmesi ile izleyenlerin hafızasına kazınan Michael’ın başına gelenler bizi de ekran başına kilitlemeye başarıyor. Dizinin beş sezondan oluştuğunu hatırlatmakta da yarar var.

prison break konusu cumartesi 1 | Shuayip.com
Prison Break

Dexter

Cinayet ve polisiye temalı dizileri sevenler bu uzun soluklu, heyecan dolu hikayeye bayılacaklar. Arkadaşlarınızla birlikte izlemeniz için de uygun olan Dexter dizisi Miami Polis Departmanı’nda analist olarak çalışan ama aynı zamanda bir seri katil olan Dexter Morgan’ı konu alıyor.

İki farklı yaşam süren Morgan dizinin sekiz sezonu boyunca ahlaki değerleri sorguluyor ve bize yapılan seçimlerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Jeff Lindsay’in romanından uyarlanan dizi ana karakteri canlandıran Michael C. Hall’a Altın Küre de dahil olmak üzere pek çok ödül kazandırdı.

cumartesi 2 | Shuayip.com
Dexter

The Walking Dead

Korku, dram, gerilim ve gizem türünde olan bu dizi bize oldukça farklı bir ütopya hikayesi sunuyor. Zombi temasından hoşlanmayanları bile detaylı kurgusu ile kendisine hayran bırakan bu yabancı dizi oldukça uzun soluklu bir yapıt. Ayrıca bu dizinin ödüllü bir çizgi romandan uyarlandığını da hatırlatmakta yarar var.

Hikayenin içinde yer alan karakterlerin neredeyse hepsi ayrıntılı bir şekilde işleniyor ve izleyicinin hepsinin yaşadığı deneyimlere ortak olması sağlanıyor. Bu sayede de diziyi izlerken kendinizi o dünyaya aitmiş gibi hissediyorsunuz.

Kafanızdaki bütün dertleri unutmanızı sağlayacak The Walking Dead geçirdiği kaza sonrasında uzun bir süre komada kalan ve uyandığında dünyanın tamamen değiştiğini gören bir şerif yardımcısının hikayesini konu alıyor. Şerif yardımcısı uyandığında kendini zombilerle dolu bir evrenin içinde buluyor. Yeni dünya düzeninde kimin sağ kalıp kimin öleceğini tahmin etmeye çalışırken biz de bu ürkütücü hikayeye ortak oluyoruz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır