Kirpik Lifting Nedir? 6 Soruda Tüm Detaylar!

Kirpik Lifting Nedir? Her sabah maskara ile kıvrılmış hacimli, uzun ve ok gibi kalkık kirpiklerle uyandığınızı hayal edin… İşte, ‘Kirpik lifting’ tam olarak bunu ifade ediyor. Fakat bazen ne kadar maskara sürersek sürelim kirpiklerimiz istediğimiz şekilde kalkık ve hacimli durmuyor. Bunun sebebi kirpiklerin yukarı değil; düz ve öne doğru uzamasıdır.

Böyle durumlarda da lifting imdadımıza yetişiyor. Liftingi, perma işlemi gibi düşünebilirsiniz. Permaya göre nispeten daha az bakım gerektiren bu işlem, kirpikleri uzun vadede kaldırıp, kıvırıyor. Sabah rutin olarak makyaj yapmak istemeyen kadınlar için bu, dikkate alınması gereken bir yöntem! Peki kirpikler için lifting süreci nasıl işliyor? Hep birlikte öğrenelim!

Kirpik Lifting Nedir? - shuayip.com
Lifting Nedir? – shuayip.com

Kirpik Lifting Hakkında Her Şey

Sahte takma kirpiklerle istediğiniz o görüntüye kavuşmanız mümkün fakat takma kirpiklerin ne kadar zor takıldığını ve de çok daha fazla bakım gerektirdiğini hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla bizler için en iyi ve en doğal yöntem ‘lifting’ gibi görünüyor. Lifting, doğal kirpiklerinizi dipten uca kıvırarak, kirpiklerin sahip olduğu tüm uzunluğu ortaya çıkaran bir yöntemdir.

Tüm kirpikler kendilerine göre doğal bir şekle sahiptir. Bu işlemle kirpiklerin şekli, küçük bir kıvırma çubuğu ve bir kaldırma yöntemi ile değiştirilir. Korkulması gereken bir işlem olmamakla birlikte; doğal olarak birtakım kimyasal maddeler içerir. Lakin işlemin kesinlikle, bu alanda lisanslı bir profesyonel tarafından yapılması gerekir.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Her lifting işlemi, ne tür bir kirpik stili istediğinizi belirlemek için kapsamlı bir konsültasyonla başlar. Uzman kişi, verdiğiniz cevaplar doğrultusunda, kirpiklerinizi şekillendirmek için uygun bir kıvırma çubuğu boyutu seçer. Ardından göz çevresini temizler ve göz kapaklarına silikon bir çubuk yerleştirir. Sahip olduğunuz doğal kirpikler daha sonra kıvrılır ve kirpikleri sabitlemek için bir yapıştırıcı yardımı ile çubuğa yapıştırılır. 

Liftingi uygulayan kişi, her şeyin doğru bir şekilde konumlandırılmasını sağladıktan sonra, kirpiklerin kıvrık çubuğun etrafında kalıplanması için bir kaldırma losyonu ve ardından kirpik şeklini belirleyen bir sabitleme losyonu kullanır. Söz konusu lifting işlemi genellikle, yaklaşık 45 – 60 dakika içerisinde tamamlanır. Pek çok güzellik salonu, kullanılan kimyasallara (yapıştırıcı veya losyon gibi) tepki göstermediğinizden emin olmak için randevunuzdan 48 saat önce bir alerji testi yaptırmanızı isteyebilir veya kendi bünyesinde bu testi yapabilir.

Kirpik Lifting Nedir? - shuayip.com
Lifting Nedir? – shuayip.com

Kirpik Liftingi Ne Kadar Kalıcı?

Kirpik Liftingi Ne Kadar Kalıcı? Kirpik liftingi kalıcılık süresi, kirpiklerinizin ne kadar hızlı uzadığına bağlı olarak, genellikle 4 ila 6 hafta sürer. Yani yaklaşık 2 ay kadar dayanabilir. Bu süre, kirpiklerinize bakım yapıp, yapmama durumunuza göre de değişebilir. Lifting uygulamasının ardından yaklaşık 48 saat boyunca maskara kullanılmamalı; bir gün boyunca kirpiklere dokunulmamalıdır.

Kirpiklerin doğru şekli alabilmesi için 24 saat boyunca makyaj veya su ile temas ettirilmemesi gerekmektedir. Tüm bunlara dikkat edildiği takdirde, kirpikler istenilen şekle kavuşacaktır. Kirpikler sabitlendikten sonra bazı bakım ürünleri, kirpiklerin uçtan uca korunmasına yardımcı olabilir. Bu nedenle lifting sonrası bakım için kirpiklerinizi besleyen ve bakım yapan bir kirpik yağı kullanabilirsiniz. (Özellikle de Hindistan cevizi yağı!)

Kirpik Liftingi Zararlı Mı?

”Kirpik liftingi zararlı mı veya lifting kirpiklere zarar verir mi” gibi sorular aklınızı meşgul edebilir. Fakat endişelenmeyin; çünkü lifting işlemi doğru yapıldığı takdirde doğal kirpiklerinize zarar vermez. Lifting, genellikle, kişileri, daha uzun kirpiklere sahip olmak için doğal olarak düzenli kirpik bakımına motive eder. 

Kirpik Liftingi Fiyatları Ne Kadar?

Kirpik liftingi fiyatı her salonda farklılık gösterebilir. Ancak genele bakıldığında lifting fiyatı ortalama 200 TL’den başlamaktadır.

Kirpik Lifting Nedir? - shuayip.com
Lifting Nedir? – shuayip.com

Regl Döneminde Kirpik Liftingi Yapılır mı?

Regl döneminde olan kadınlar için lifting işlemi önerilmemektedir.

Kirpik Liftingi Kaç Ayda Bir Yaptırılır?

Kirpik Liftinginin kalıcılık süresi ortalama 2 aydır. Dolayısıyla her 2 – 3 ayda bir kirpiklerinize lifting yaptırabilirsiniz.

Sonuç

Kirpikler için lifting, günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından yaptırılan bir işlemdir. Oldukça basit bir işlem olsa da yapan kişinin alanında uzman olması gerekir. Harika kirpikleriniz olsun istiyor; fakat kaş yaparken göz çıkarmak istemiyorsanız, buna özellikle dikkat etmenizde fayda var. Sizler daha önce kirpikleriniz için lifting yaptırdınız mı? Deneyimlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

Maybelline Maskara Çeşitleri: En Favori 6 Maskara!

En İyi Rimel Markaları: En İddialı 4 Rimel Markası!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır