Philips NeoPix Prime Ev Projektörü

Projektör içindeki ışık kaynağı sayesinde bilgisayar gibi harici bir kaynaktan aldığı video sinyallerini filtre edip polarizasyonunu değiştirerek görüntü oluşturan bir alettir. Philips gibi alanında uzman firmaların çıkarttığı ev projektör cihazları ile evinizin konforunda sinema keyfi yaşayabilirsiniz.

Ev dışında okullarda ve ofislerde ya da farklı alanlarda da kullanılan projektörler yeni nesil görüntü teknolojileri kategorisinde yer almaktadır. Ben de bugün evinde film izleme deneyimini bir üst seviyeye taşımak isteyenler için uygun bir projektörü incelemek istedim.

Bugünkü yazımda Philips NeoPix Prime ev projektörünü detaylarıyla anlatacağım ve böyle bir cihaz almak isteyenlerin zihnindeki bütün soru işaretlerini gidermeye çalışacağım. Siz de benim gibi bir film tutkunuysanız yazıma göz atabilir, bu aletin sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Philips NeoPix Prime ev projektörü ile evde sinema keyfi yaşayabilirsiniz
Evde Sinema Keyfi

Philips NeoPix Prime’ın Özellikleri

Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan makinenin görüntü kalitesi oluyor. Oldukça yüksek bir görüntü kalitesine sahip bu alet 120 inç boyutta HD kaliteli görüntüler elde edilmesini sağlıyor.

Streo ses özelliği ve Wi-Fi üzerinden görüntüleri ekrana yansıtabilme teknolojisi ile size en sevdiğini içeriklerini akışını yapmak ihtiyacınız olan sistemi sunuyor diyebiliriz. Ayrıca bu aletin Bluetooth özelliği olması da onu benzer modellerin önüne çıkartıyor.

Ürünün gelişmiş LED ışık kaynağı sayesinde renklerin zengin ve canlı görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu alet 30.000 saate kadar kullanım ömrüne sahip olduğu için fiyatını hak ettiğini ifade etmek mümkün. Ürünü aldıktan sonra değiştirmeniz gerekmeyeceği için bütçeniz yeterliyse bir kerelik böyle bir para verip tam istediğiniz gibi bir alete sahip olabilirsiniz.

NeoPix Prime’ı her gün ortalama dört saat kullanmanız halinde ürün tam 20 yıl kullanılabilecek kadar dayanıklıdır. Güç tüketimi konusunda ise lambalı cihazlardan çok daha az enerji harcadığından çevre dostu bir alet olarak karşımıza çıkıyor. Doğaya da zarar vermeyen bu cihazla kaliteli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Ürünün özel tasarımı görüntüyü istediğiniz şekilde yansıtmanıza olanak tanıyor. Dikey eğim düzeltme ve odaklama sistemine sahip olduğu için görüntüleri ihtiyacınıza göre ayarlayabiliyor, ürünü istediğiniz mesafeye koyup kullanabiliyorsunuz.

Bu cihazla 120 inçe yani 300 santimetreye kadar HD görüntülerin yansıtılması mümkün. Aynı zamanda videoları HD 720p olarak yansıtıp ayrıntılı bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Ürünün kesintisiz izleme için uygun bir dahili medya oynatıcısı bulunuyor. Entegre medya oynatıcı ile en temel eylemler parmaklarınızın ucunda olabiliyor.

Bu aleti kullanarak internette gezebilir, bütün istediğiniz videoları izleyebilir, müzik dinleyebilir ve tatil fotoğraflarınıza bakabilirsiniz. Ürünün kaliteli bir ses sistemine sahip olmasını sağlayan dahili streo hoparlörleri sesin odada eşit şekilde dağılmasına olanak tanıyor.

philips neopix easy2 plus masaustu 600x450 1 philips 1 | Shuayip.com
Farklı Kullanım Alanları

Ürünün aynı zamanda harici bir Bluetooth hoparlör bağlantısı da var. Bu bağlantı ile oyun deneyiminizi biraz daha kaliteli hale getirmek için cihazı harici bir boombox ya da sound bar birimine kablosuz olarak bağlayabiliyorsunuz.

Cihaza bilgisayar, MAC, oyun konsolu bağlayabilir, aynı zamanda Fire Stick, Apple TV gibi akış cihazlarını kullanmak için cihazın USB, HDMI veya MicroSD bağlantı noktalarını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda ürünü oyun konsoluna bağlayıp sınırsız içeriğe erişmeniz mümkün.

NeoPix Prime’ı akış cihazına bağladığınızda ya da akıllı telefonunuzdan doğrudan televizyon programlarını yansıtmak için kullandığınızda aletin kapsamını da genişletmiş olursunuz. Wi-Fi bağlantısı aracılığıyla cihazınızı istediğiniz her şeyi yansıtmak için kullanmanız mümkün.

Bu aletin bir diğer özelliği de Wi-Fi ekran yansıtma özelliği ile akıllı paylaşıma açık olması. Bütün içeriklerinizi yansıtmak ve paylaşmak için tablet, akıllı telefon ya da mobil cihazlarınızı ve bilgisayarınızı kullanmanız mümkün.

NPX540 INT IMS hu HU philips 2 | Shuayip.com
Fiyat Performans Ürünü

Teknik Bilgiler

Ürünün teknik bilgilerine baktığımızda ilk olarak çözünürlük kalitesinin 1280 x 720 piksel olduğunu söyleyebiliriz. Yansıtma boyutu 300 santime kadar çıkabiliyor. Yansıtma mesafesi ise 80 ila 200 santim arasında.

Ürünün odak, dikey eğim düzeltme gibi ayarları manuel olarak yapılıyor. Bluetooth ve Wi-Fi ile bağlanma özellikleri bulunuyor. Boyutları ise 220 x 170 x 90 milimetre. Ürünün ağırlığının da 1.2 kilogram olduğunu ifade edebiliriz.

Ek Detaylar

NeoPixm Prime’ı kullanırken eğer içerik akışını ekrana yansıtmak istiyorsanız bu durumda HDMI bağlantısı kullanmanız gerekiyor. Ürüne adaptör dahil değildir. Aynı şekilde Netlix, Amazon Prime gibi hizmetleri kullanmak için de bunu yapmanız gerekiyor.

Wi-Fi üzerinden akış içeriklerini yansıtmak mümkün değil. YouTube akışı ise Wi-Fi ve HDMI üzerinden yapılabiliyor. Ürünün fiyatı ise farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 1.900 ile 2.000 lira arasında.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır