Detaylarıyla Birlikte QCY T7 Bluetooth Kablosuz Kulak İçi Kulaklık İncelemesi!

QCY T7 Bluetooth Kablosuz Kulak İçi Kulaklık: QCY, dünyanın en iyi 3. kulaklık üreticisi olarak gösterilen bir markadır ve Xiaomi’nin bir versiyonudur. Her geçen gün büyümeye ve kalitesini geliştirmeye devam eden QCY, en yeni kulaklık modelleri QCY T7 ve QCY T8 ile öne çıkıyor. QCY’nin kablosuz kulak içi kulaklıkları, normalde yalnızca üst düzey modellerden bekleyebileceğimiz tüm özelliklere sahip…

Her iki kulaklık da belirli niteliklere sahip olsa da bu incelememde konuğum QCY T7olacak! QCY T7 Bluetooth Kablosuz Kulak İçi Kulaklık nitelik açısından ne derece yeterli? Ses ve mikrofon özelliklerim iyi mi? Bu gibi soruların cevaplarını bu incelemede bulacaksınız. Hazırsanız, başlayalım!

İnceleme

QCY T7 Bluetooth Kablosuz Kulak İçi Kulaklık İncelemesi: Ses Özellikleri

QCY T7 Bluetooth Kablosuz Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
QCY T7 Bluetooth Kablosuz Kulak İçi Kulaklık İncelemesi

Dilerseniz ürünü incelemeye öncelikle ses kalitesiyle başlayalım. İlk olarak şunu belirtmekte fayda var ki QCY T7, tam olarak bir kulak içi kulaklık değil. Yani kulak kanalına tam olarak oturmuyor. Dolayısıyla QCY T7 için ‘Yarı kulak içi kulaklık’ tabirini kullanmak daha doğru olacaktır. Çünkü tam anlamıyla kulak kanalını doldurmuyor.

Ancak bu durumu çok kötü bir özellik gibi algılamayın; zira kulak içini tam doldurmasa da muhteşem bir ses kalitesine sahip! Cihazın eksi yönlerinden biri; diğer kulak içi kulaklıklar gibi dışardaki sesleri izole edememesi… Yani kulaklık takılıyken dış sesleri ve ortam gürültüsünü duyabilirsiniz.

Bunun nedeni, QCY T7 kulaklıkların yapı açısından sert olmaması ve tam kulak içi kulaklıklar gibi kulak kanalının boyutuna uyum sağlamamasıdır. Kulak kanalına tamamen oturan bir kulaklık kullanımında, ortamdaki dış gürültünün duyulma şansı yoktur. QCY T7, dış gürültüyü engelleyemese de sesi kalitesi açısından ilk kez denendiğinde dahi beklentileri aşıyor.

Söz konusu cihazı daha verimli kullanmak ve ekolayzır ile yüksek, orta veya düşük tonları tercihinize göre ayarlamak için QCY uygulamasını indirmeniz gerekiyor. QCY uygulaması, kulak içi kulaklıklar için gayet yeterli ve iyi bir uygulama…

Mikrofon Özellikleri

QCY T7’nin mikrofonu, sağlam, iş görür; fakat mükemmel değil. Kulaklıkla net bir telefon görüşmesi yapabilirsiniz, ancak çok iyi bir kalite beklememeniz gerekiyor. Ancak bu fiyata, daha iyi bir mikrofonlu bir kablosuz kulaklık bulmak pek mümkün değil!

QCY T7 Bluetooth Kablosuz Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
QCY T7 Bluetooth Kablosuz Kulak İçi Kulaklık İncelemesi

Kulaklıkların Kontrol Sistemi

QCY T7 kulaklıklarda tuş yoktur ve kontrol sistemi dokunmatik olarak gerçekleştirilir. Dokunmatik kontrol ise kulaklığın dışındaki küçük ‘daire’ üzerinde yer alır. Bunu daha da açmak gerekirse: kulaklığın üzerindeki küçük daireye dokunarak çeşitli komutlar verebilirsiniz. Örneğin sağ kulaklığa 3 kez dokunduğunuzda telefonunuzun sesli yardım özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Ayrıca bu dokunmatik kontrolleri QCY uygulamasında yapılandırabilirsiniz.

Genellikle dokunmatik kulaklıklara biraz tereddütle yaklaşılır. Çünkü diğer birçok kulak içi kulaklıkta, dokunmatik kontrollerin çok iyi yanıt vermediği durumlar sıklıkla görülür. Ve bu bazen ciddi anlamda sinir bozucu olabilir. Ancak QCY T7 için aynı durum söz konusu değil. Dokunmatik kontrolün ara yüzü çok küçük olmasına rağmen her zaman çalışabiliyor. Bu da cihazın en güzel özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Şarj Sistemi ve Pil Ömrü

QCY T7’nin şarj kutusu 380 mAh (pil kapasitesi) içerir, yani 4 saat boyunca kesintisiz müzik dinleme imkanı sunar. Esasen kimse 4 saat üst üste müzik dinleyemeyeceği için bu oldukça yeterli bir kapasite. Ortalama bir saat müzik dinledikten sonra ardından kulak içi kulaklıkları kılıfına geri koyduğunuzda yaklaşık 10 dakika sonra tekrar tamamen dolacaklardır.

Kulaklıkların kendileri 35 mAh pil kapasitesine sahiptir. 4 saat boyunca arama yapmak veya müzik dinlemek için kullanabilmektedirler. Buna ek olarak yüksek sesle müzik dinleme gibi faktörler bu süreyi etkileyebilmektedir. Şunu da belirtmeliyim ki çok yüksek ses seviyesi yalnızca kulaklığınızın ömrü için değil, aynı zamanda kulaklarınızın sağlığı için de kötüdür. Son olarak; QCY T7, bu fiyat aralığındaki (ortalama 120 TL) kulaklıkla için mükemmel sayılabilecek bir pil ömrüne sahiptir.

QCY T7 Bluetooth Kablosuz Kulak İçi Kulaklık
QCY T7 Bluetooth Kablosuz Kulak İçi Kulaklık İncelemesi

Teknik Özellikler QCY T7 TWS BT 5.1 – Bluetooth Kulaklık:

 • Marka: Xiaomi QCY
 • Modeli: T7
 • Tür: TWS (Kablosuz)
 • Tasarım: Kulak İçi

Ses:

 • 13 mm sürücüler – Yüksek kaliteli ses
 • Muhteşem Bas
 • Mikrofon: Çift Mikrofon
 • ENC ses iptal teknolojisi
 • Bluetooth Sürüm: 5.1
 • Etkili mesafe: 10 metre (bluetooth çekme mesafesi)
 • Protokoller: A2DP, AVRCP, HFP, HSP
 • Özellikleri: IPX4 suya dayanıklılık
 • Dokunmatik kontrol
 • Siri ve Alexa ile ses kontrolü
 • QCY UYGULAMASI (Android ve iOS)

Pil:

 • Kulaklık kapasitesi: 40 mAh (her biri)
 • Kasa kapasitesi: 380 mAh
 • Oynatma modunda özerklik: 3,5 saate kadar (ses düzeyi veya müzik türü gibi oynatma koşullarına bağlıdır)
 • Şarj kutusuyla özerklik: 17,5 saate kadar
 • Kılıfla birlikte ek şarj süresi: 4 saat (ses düzeyi veya müzik türü gibi oynatma koşullarına bağlıdır)
 • Kasa şarj modu: Mikro USB

Paket içeriği:

 • 2 x Xiaomi QCY T7 TWS BT 5.1
 • 1 x Şarj çantası
 • 1 x USB C Tipi Kablo
 • 1 x Kullanım Kılavuzu
QCY T7 Bluetooth Kablosuz Kulak İçi Kulaklık
T7 Bluetooth Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Artılar

QCY T7 Bluetooth Kablosuz Kulak İçi Kulaklık, fiyatına göre oldukça işlevsel bir üründür. Ses kalitesi açısından beklentiyi karşılamaktadır. Sahip olduğu QCY uygulaması ile birlikte çeşitli özellikler sunmaktadır. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde kulaklıkları daha verimli bir şekilde kullanabilmektedir. Hoş ve zarif bir görünüme sahiptir.

Eksiler

Tam olarak kulak kanalına oturan bir yapıya sahip değillerdir. Dolayısıyla dış gürültüyü engelleme özellikleri çok azdır.

Sonuç

Sonuç olarak eğer Airpod’lar gibi yarı kulak içi kulaklıklar arıyorsanız, QCY T7 sizin için harika bir seçim olacaktır. Ses kalitesi, diğer Airpods alternatiflerinin çoğundan daha iyidir. Ürünün fiyatına göre ses kalitesi gerçekten yeterli; fakat ses kalitesi hakkında çok titizseniz, fiyatı biraz daha yüksek olan kulaklıkları tercih etmelisiniz. Bu arada ürünün güncel satış fiyatı ortalama 120 TL!

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Kablosuz Kulak İçi Kulaklık Alınmalı mı?

Kulaklık Almak İsteyenler İçin Uygun 5 Kulaklık Önerisi

Kulaklık Ama Hangisi? JBL Tune 500BT Bluetooth Kulaklık İncelemesi

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır