Royal Canin Kitten İncelemesi: 7 Başlıkta Tüm Detaylar!

Royal Canin Kitten İncelemesi: Yavru kediler için beslenme oldukça önemli bir faktördür. Dolayısıyla mama seçimi de fazlasıyla önemlidir. Yavru kediler, bu dönemde, büyük değişiklikler, önemli keşifler ve yeni karşılaşmalarla dolu anlar yaşarlar. Yavru kedilerin sağlıklı büyümeleri ve gelişmeleri için doğru besinleri aldıklarından emin olmak gerekir. Zira bu dönemde yavruların bağışıklık sistemi hala kademeli olarak gelişmeye devam etmektedir. Royal Canin Kitten, bu dönemde tercih edilebilir bir mama markasıdır.

Bunun en önemli nedeni, E vitamini de içeren patentli bir antioksidan kompleksinden oluşmasıdır. Böylece, bu süre boyunca yavru kedinin doğal bağışıklık sistemi desteklenmiş olacaktır. Royal Canin, 12 aya kadar yavru kediler için uygundur. Aynı zamanda %90 sindirilebilirlik oranına sahip olan L.I.P proteiniyle gelişmiş bir sindirim toleransıyla formüle edilmiştir.

Kedilerin mama tercihleri değişiklik gösterdiği için Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması, lezzetli gravy sos içinde taneler şeklinde veya jöle içinde taneler şeklinde yaş mama formunda da üretilip satılmaktadır. Peki Royal Canin daha ne gibi özelliklere sahiptir. Öğrenmek için okumaya devam edin!

Royal Canin Yavru Kedi Maması - shuayip.com
Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması – shuayip.com

İnceleme

Royal Canin Kitten İncelemesi

 • İçindekiler:

Bileşim: Kurutulmuş kümes hayvanları proteinleri, pirinç, bitkisel protein izolat, hayvansal yağlar, mısır unu, hidrolize hayvansal proteinler, buğday unu, mısır glüten, mayalar ve ilgili parçalar, pancar küspesi, bitkisel lifler, balık yağı, soya yağı, mineraller, frukto – oligo – sakkaritler (%0,38), fsilyum kabuğu ve tohumları, hidrolize maya (mannan – oligo – sakkarit kaynağı), maya ekstratları (beta – glukan kaynağı), kadife çiçeği özü (lutein kaynağı).

İlaveler (her kg için): Beslenmeye dayalı ilaveler: Vitamin A: 21500 IU, Vitamin D3: 800 IU, Vitamin E: 600 mg, E1 (Demir): 32,3 mg, E2 (İyot): 3,2 mg, E4 (Bakır): 9,9 mg, E5 (Manganez): 42 mg, E6 (Çinko): 116,5 mg, E8 (Selenyum): 0,05 mg 

Teknolojik ilaveler: Sedimanter kökenli klinoptilolit: 10 g Koruyucular – Antioksidanlar Analitik bileşenleri: Protein: %36 – Yağ: %18 – Kül: %7,7 – Diyetsel lif: %2,3 – Kalsiyum: %1,2.

***Royal Canin Kitten serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır.

Royal Canin Yavru Kedi Maması - shuayip.com
Royal Canin Yavru Kedi Maması – shuayip.com

Uygulanması gereken beslenme tablosu:

 • Yavru kedinin yaşı (ay): 1 – 2 ay | Yavru kedinin kilosu (kg): 0.4 kg – 1 kg | Önerilen günlük miktar: 30 g – 50 g
 • Yavru kedinin yaşı (ay): 2 – 4 ay | Yavru kedinin kilosu: 0.8 kg – 2.5 kg | Önerilen günlük miktar: 40 g – 65 g
 • Yavru kedinin yaşı (ay): 4 – 6 ay | Yavru kedinin kilosu: 1.8 kg – 3 kg | Önerilen günlük miktar: 55 g – 70 g
 • Yavru kedinin yaşı (ay): 6 – 12 ay | Yavru kedinin kilosu: 2.8 kg – 5 kg | Önerilen günlük miktar: 60 g – 80 g

Royal Canin Kitten Yararları

 • Bağışıklık sistemini destekler: E vitamini de içeren patentli bir antioksidan kompleksi sayesinde, iki yaşındaki yavru kedinin doğal bağışıklık sistemini destekler ve sağlığını koruyabilir.
 • Sağlıklı büyümeyi destekler: D vitamini ve kalsiyum da içeren uyarlanmış protein, vitamin ve mineral içeriğine sahip olan ürün, yoğun büyüme dönemine uygun yüksek enerji sağlamaktadır.
 • Sindirim sistemini geliştirir ve korumaya yardımcı olur: Büyüme dönemi sırasında, yavru kedilerin sindirim sistemi tam olarak gelişmemiştir. Yüksek derecede sindirilebilir protein (L.I.P.) ile özel liflerin (fsilyum, FOS – MOS) bir kombinasyonu bağırsak florasında denge sağlar.
 • LIP: Çok yüksek sindirilebilirliği nedeniyle seçilmiş proteini ifade eder.
Royal Canin Yavru Kedi Maması - shuayip.com
Royal C. Yavru Kedi Maması – shuayip.com

Royal Canin Kitten Genel Özellikleri

 • 4 ila 12 ay arasındaki yavru kedilerin enerji ihtiyacını karşılamak üzere formüle edilmiştir.
 • Dengeli bir sindirim sistemi için gerekli besin maddeleri açısından zengin bir içeriğe sahiptir. Bu içeriği sayesinde arttırılmış sindirim toleransı sağlamakta ve yavru kedilerin doğal savunma sistemini güçlendirmektedir.
 • Mamanın tadı Kümes hayvanları, Mısır ve Pirinç kombinasyonundan oluşmaktadır.
 • Royal Canin Kitten fiyatı gramaja göre farklılık göstermektedir. Mesela 10 Kg Royal Canin Kitten fiyatı ortalama 450 TL iken; 2 kg Royal Canin yaklaşık 127 TL‘dir.

Artılar

Royal C. bilinen en kaliteli kedi mamalarından biridir. İçeriği oldukça zengindir ve yavru kedilerin ihtiyacı olduğu her vitamin, mineral ve maddeye sahiptir.

Eksiler

Fiyat açısından diğer muadillerine göre biraz daha pahalıdır.

Sonuç

Yavru kediler için ideal bir mama olan Royal Canin Kitten incelemesi burada sona eriyor. Fiyatı dışında eksi bir özelliğine rastlayamadığımız Royal C. gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Peki, siz kediniz için hangi mamayı tercih ediyorsunuz? Seçtiğiniz mama markasından memnun musunuz? Deneyimlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlginizi çekebilecek bazı başlıklarımız:

En İyi Bilinen 3 Kedi Maması Markası: Purina, Farmina ve Royal Canin İçerik Karşılaştırması

En İyi Kedi Maması Markaları: 4 Farklı Grupta En Kaliteli Markalar!

Kedi Maması Kıyaslaması: Royal Canin ve Brit Care Indoor Yetişkin Kedi Maması

3 Adımda Doğru Kedi Maması Seçimi

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır