Tefal La Yaourtiere 2 – Ürün İnceleme

Tefal La Yaourtiere 2 yoğurt yapma makinesi son dönemin en çok satan ürünlerinden biri. Korona döneminde evde geçirdiğimiz zamanın artması ve kısıtlamalarda başlayan ev yapımı ekmek, pizza ve yoğurt trendi ile birlikte farklı ev aletlerine olan ilgi de doğru oranda artmaya başladı.

Yoğurdun Faydaları

Son dönemde oldukça popüler olan ürünlerden biri olan La Yaouritere 2’yi anlatmadan önce kısaca yoğurdun faydalarından ve aslında bizim için ne kadar önemli olduğundan bahsetmek istiyorum.

Yoğurt sütün fermantasyonu ile elde edilen süt ürünleri grubunda yer bir gıdadır. Zengin mineral ve vitamin içerdiği için günlük tüketimde sağlık için oldukça yararlıdır. Her yaştan insanın sevdiği ve farklı şekillerde tükettiği yoğurdun içinde bulunan B, A ve E vitaminleri de kemiklerimizin daha sağlam olmasını sağlar.

Yoğurdun içindeki yoğun probiyotikler bağırsaklarımızın doğal florasının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca içindeki yararlı hayvansal proteinleri de hesaba kattığımızda günlük düzenli olarak tüketmemiz gerektiğini anlıyoruz.

Uzmanlar bir yaşından itibaren herkesin günde üç dört porsiyona kadar yoğurt tüketmesi gerektiğini söylüyor.

unnamed 12 tefal 2 | Shuayip.com
Yoğurdun Faydaları Tahmin Ettiğinizden Fazla

Teknik Özellikler

Yoğurdun sağlığımız için ne kadar yararlı olduğundan bahsettikten sonra bu yeni nesil ev aletinin neden bu kadar çok sattığını daha iyi anlıyoruz.

Pandemi döneminde sağlıklı yaşam konusunda gösterilen özenin artması ve bağışıklık sistemimizi koruma ihtiyacımızın yoğunlaşması nedeniyle pek çok kişi böyle ürünler almaya başladı.

Bu makineyi diğer modellerden ayıran en temel özelliklere baktığımızda bunların en başında evde yoğurt yapma konusunda bize sağladığı kolaylık geliyor.

Bu ürünle hem süzme hem de normal yoğurt yapabiliyorsunuz. Ayrıca evde yaptığınız yoğurdun sütünü kendiniz aldığınız için içinde katkı maddesi olmadığından emin olabiliyor ve organik gıda tüketmenin tadını çıkartabiliyorsunuz.

Makinenin LCD ekranı sayesinde istediğiniz program ayarını seçip kısa sürede istediğiniz sonucu elde edebiliyorsunuz.

Ürünün 125 ml kapasiteli kavanozları mevcut. Bu kavanozlardan sekiz tanesi ürünle birlikte elinize ulaşıyor. Bu kavanozları kullanarak ürünün iki farklı menü programından birini ayarlıyor ve rahatça yoğurdunuzun hazır olmasını bekliyorsunuz.

Makinenin şeffaf kapağı pişirme sırasında yoğurdunuzun nasıl olduğuna bakabilmenizi sağlıyor. Bu sayede kolayca tam istediğiniz gibi bir sonuç elde edebiliyorsunuz.

Ürünün yanında on farklı tariften oluşan bir kitapçık geliyor. Bu kitapçığı kullanarak yoğurdunuzu istediğiniz bir yiyeceği ya da tatlıyı hazırlarken de değerlendirebiliyorsunuz.

Bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliğe sahip ürün malzemelerini elinizde yıkamanız da gerekmiyor. Kısacası ürünün yanında gelen sekiz kavanoz ve bir litrelik kabın temizliğini oldukça basit bir şekilde tamamlamanız mümkün.

Ürünün İşlevi

Bu makine iki menü ayarı ile büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Yanında gelen iki çeşit saklama kabını istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.

Ürünün iki özel programı sayesinde taze ve doğal yiyecekler tüketmenin tadına varabilir, mükemmel kıvamda hazırladığınız yoğurdu kullanarak tarif kitapçığında yer alan seçeneklerden birini deneyebilirsiniz.

Ürünün farklı pişirme modları ve yanında gönderilen kapları sayesinde hem ev yapımı hem de süzme yoğurt yapılmasını sağlıyor. Ayrıca hazırladığınız yoğurdun kıvamını da tam istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

Makinenin kolay temizlenebilir olması onu uzun ömürlü ve hijyenik bir şekilde kullanmanıza olanak tanıyor. Ürünün yanında gönderilen sekiz kavanoz da bir litrelik kap da hem bulaşık makinesinde hem de böyle bir imkanınız yoksa elde kolayca yıkanabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

Ürünün kullanıcı yorumlarına baktığımızda makineyi alan kişilerin genel anlamda memnun olduğunu görüyoruz.

Kullanıcılar ürünü uzun süreli olarak kullandığını ifade ediyor ve makinenin hem sağlam hem de kaliteli malzemeden üretilmesinden çok memnun kaldıklarını ifade ediyorlar.

Evde taze ürünler yapmak için fazla vakti olmayan ama aynı zamanda içeriğini bildiği katkı maddesiz gıdalar tüketmek isteyen kişilerin kurtarıcısı olan bu makineyi daha çok yeni bebeği olan anneler ve hayatı yoğun olan kişiler tercih ediyor.

Böyle ürünlerin sağladığı kolaylığa inanmayan ve verilen paranın boşa gittiğini düşünen kişiler ise geleneksel yöntemlerin çok daha iyi olduğunu düşünüyor. Fikirleri bu yönde olan kullanıcıların ürüne verdikleri paranın boşa gittiğini söylemesi de pek şaşırtıcı değil .

Kişisel Değerlendirme ve Sonuç

Böyle bir alet almayı düşünüyorsanız öncelikle göz önünde bulundurmanız gereken iki kriter var: pratik ürünlere meraklıysanız ve gündelik koşuşturmacanız sırasında organik ya da taze gıdalara ulaşmada problem yaşıyorsanız bu makineyi almayı tercih edebilirsiniz.

Fiyatı diğer modellere kıyasla biraz yüksek olsa da size pek çok farklı konuda güvence veren bu ürünü alabilir ve Tefal La Yaourtiere 2’nin sekiz saatte hazırladığı mükemmel kıvamda yoğurdun tadını çıkartabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır