Temiz İçerikli Bir Şampuan Markası: Ashley Joy

Konu Başlıkları

• Ashley Joy Şampuanları
Şampuan Seçimi
• Şampuan Kullanımı
• Takviye

Artık hepimiz içeriği temiz olan ürünleri tercih etme eğilimdeyiz. Sizlere sunacağım bu şampuan da içeriği temiz ürünler listesinde yer alıyor.

Ashley Joy Arındırıcı Şampuan; Paraben, SLS ve SLES içermiyor. İçeriğindeki 4 mineral ve 17 aminoasit ile saçlarınızı korurken aynı zamanda saç derisindeki yağlanmayı geciktirmeyi sağlıyor.

Fiyatı piyasadaki diğer ürünlere nazaran biraz daha pahalı olsa da indirim zamanlarında çok uyguna bulabiliyorsunuz. 400 ml. hacmi ve az miktarda uygulanmasının yeterli olmasıyla daha uzun kullanıma elverişlidir.

Ashley Joy markasının birçok şampuan çeşidi de mevcuttur. İhtiyacınız olan her şey bu markada saklı! Saçlarınız çok kabarıyorsa Anti-Frizz ; yıpranmış saçlarınız için Deep Repair; mat ve hacimsiz saçlarınız için Strength serisi tam size göre. Seri diyorum çünkü saç bakım kremleri ve saç bakım yağları gibi destekleyici ürünleri de mevcut.

Sıkça görülen kepek problemi olan erkeklere Erkekler için Kepek Önleyici & Dökülme Karşıtı şampuanı da öneriyorum.
Benim favorim ise kesinlikle arındırıcı şampuan. Eğer saç deriniz yağlı ve saç kökleriniz cansızsa bu şampuanı denemenizi öneririm. Bu üründen sonra artık saçlarınızı her gün yıkamak zorunda kalmayacaksınız. Haftada 2-3 kullanım size yeterli gelecektir

Her gün saç yıkamak saç derinizi kurutur. Deriniz bu kuruluğu önlemek adına yağlanır ve sonuç olarak yağlı bir görüntüye sahip olursunuz.

Temiz içerikli şampuanlar
Kozmetik – shuayip.com

Temiz İçerikli Şampuan Seçimi

Şampuan seçiminden önce saç derimizin ve saçımızın yapısını bilmemiz gerekir. Saç deriniz kuru mu yağlı mı? Saç uçlarınız kabarık mı sönük mü? Bu sorulara cevap vererek işe başlamalıyız.

Eğer saçınız yağlıysa sebum dengeleyici ürünler kullanmalısınız. Yağ içerikli ürünler saç derinizi tıkar ve cildinizin nefes almasını engelleyebilir. Bu sebeple yağlı bir cilt ve saç derisine sahipseniz yağlı ürünlerin cildinizi daha da yağlı göstereceğinden bu ürünlerden uzak durmalısınız. Ayrıca içeriği temiz ürünleri seçmelisiniz. Çay ağacı özü, yağ dengesini sağlar. Bu sebeple bu içeriğe sahip ürünleri kullanabilirsiniz.

Saç deriniz yağlı, saç uçlarınız kabarıksa, kulağa garip gelecek belki ama iki şampuan kullanımı önerilmektedir. Artık bu kullanım yavaş yavaş trendler arasına girmeye başladı bile. Saç derinize sebum dengeleyici, saç uçlarınıza elektriklenmeyi önleyen şampuan kullanmayı deneyebilirsiniz.

Kuru ve boyalı saçlara sahipseniz nemlendirici ürünler saçınızı kurtarabilir. Isı ve kimyasal ürünler sebebiyle saçlarımız yıpranır ve söner. Nemlendirici ürünler ise bu durumun ortadan kalkmasında büyük rol oynayabilirler. Boyanızın rengini korumak istiyorsanız E ve A vitaminine sahip ürünleri seçmek mantıklı olacaktır.

Kabarık ve kıvırcık saçlarınız varsa elektriklenmeyi önleyen ürünler kullanabilirsiniz. Bakım rutininize bukle belirginleştirici yağlar ve kremler ek yardımda bulunabilir.

İnce telli saçlar için elektriklenmeyi önleyen ve keratin içerikli ürünleri tercih edebilirsiniz.

shuayip.com
Kozmetik – shuayip.com

Şampuan Kullanımı

Saçlarınızı her gün yıkamanıza rağmen ertesi güne yağlı saçlarla mı uyanıyorsunuz? Cevabınız evet ise çözüm soruda saklı!

Su sıcaklığının derecesi de önemli. Çok sıcak su saç derisini kurutur. Kullanacağınız su ılık veya soğuya yakın bir ısıda olmalıdır.

Şampuan miktarı da elbette önemlidir. Avcunuzun dörtte biri boyutunda şampuan kullanın. Saçınızın boyutuna göre bu oran değişebilir.

Ürünü ilk önce elinizde köpürtmeyi deneyin. Bu uygulama, saç derinize eşit ürün kullanımı sağlar.

Şampuanı, saç derinize 20-30 saniye boyunca masaj yapar gibi dairesel hareketlerle uygulayın. Saç tellerinizin kopmaması için bu aşamada yumuşak davranın. Tırnaklarınızı kullanmamaya özen gösterin. Parmak uçlarınızı kullanmaya çalışın.

Saç kremi kullanıyorsanız kesinlikle saç köklerinize uygulamayın. Kremi sadece uçlara uygulayın. -Bazı kullanıcıların yorumlarına göre şampuandan önce saç kremi kullanmak daha parlak bir görüntü veriyor.-

Saçlarınızı şampuan ve kremden arındırdığınıza emin olun.

shuayip.com
Saç Bakımı – shuayip.com

Takviye

Bazen sadece saçlarımızı yıkamamız yetmeyebilir. Bu durumlarda saçımızın ihtiyacına yönelik takviyeler yapmamız gerekir. Bu takviyeler arasında saç bakım yağları, saç spreyleri ve serumları olabilir.

Saç bakım yağları arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri hindistan cevizi yağıdır. İçeriğinin saf ve kimyasal olmaması tercih edilme nedenlerinden biridir. Benim de severek kullandığım hindistan cevizi yağının etkisini fazlasıyla gördüm. Cansız saçları güçlendiriyor ve parlaklık sağlıyor.

Dökülme gibi dermatolojik durumlarda mutlaka bir hekime başvurmayı unutmayınız.

İlginizi Çekebilir:

En İyi Saç Bakım Yağları: Bu 8 Ürünle Dolgun Saçlara Kavuşun

En İyi Kuru Şampuanlar: Saçınızı Dolgunlaştıracak 5 Ürün

Saç Ekimi Nasıl Yapılır? 3 Soruda Tüm Detaylar!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır