Apple Etkinliğinden Detaylar: Yeni iPhone 13 Satışları Başladı

Apple etkinliğinin üzerinden geçen zamana rağmen yankıları halen dalga dalga yayılmaya devam ediyor. Tanıtımı yapılan tabletler, telefonlar ve saatler teknoloji meraklılarının dilinden düşmüyor. Telefona olan talebin arttığı iletişim çağında insanların her geçen gün yeni çıkan modellere çok daha fazla ilgi gösterir hale geliyor. Bunun en önemli örneklerinden biri de iPhone modellerine gösteriliyor diyebiliriz.

Etkinliğin ardından geçen zaman sadece bekleyişin daha heycanlı hale gelmesine neden oldu. Dünyanın dört bir yanında satışı bekleyen tutkunlar 25 Eylül’de satışa çıkan ürünler için kuyruğa girdi. Rusya’dan Çine’e İngiltere’den Avustralya’ya her yerde erkenden mağazalara akın eden vatandaşlar yeni çıkan 13 modelini ilk alanlardan biri olmak istiyor.

Ülkemizde de farklı satış kanallarında piyasaya çıkan ürün 12 bin lira civarı bir fiyattan alınabiliyor. Ön siparişlerde yaşanan yoğunluğun ardından pek çok yerde ürünün hızlı bir şekilde tükendiğini söyleyebiliriz. Peki herkesin sahip olmayı bu kadar çok istediği ürünün ne gibi özellikleri var merak ediyor musunuz? Detaylar yazımızda.

Apple etkinliğinden ürün tanıtımları
13

Apple iPhone 13’ün Özellikleri

Herkesin bu kadar ilgi gösterdiği bu ürünün özelliklerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan özel tasarlanmış parlak ekranı oluyor.

Bu modelin ekranı diğerlerinden daha parlak olduğu için filmleri aratmayacak kadar kaliteli videolar çekebiliyor. Telefon kolay çekim imkanı sunan ışık hızında çalışan çipi ve dayanıklılığı ile göz dolduruyor.

“Süper parlak, süper renkli ve süper net” sloganı ile piyasaya çıkan ürün güneş ışığında bile görmeyi kolaylaştıran OLED bir ekrana sahip. Ekran parlaklığı bu kadar yüksek olsa bile güç tasarrufu sağlıyor ve pil ömrü uzunca bir süre dayanıyor.

Ekranı suya da toza da dayanıklı. Bu nedenle deniz ya da sahil kenarında ya da bisikletle tozlu yollarda rahatça kullanabiliyorsunuz. Süper Retina XDR ekranı alüminyum çerçevesi ile birleştiğinde size oldukça yüksek performans sunuyor.

Beş göz alıcı rengiyle piyasaya çıkan bu modeli videolarınıza derinlik katmak için sinema modunda kullanabiliyor, efektleri ve odak geçişlerini profesyonel bir şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda çift kamera sistemi olduğundan çektiğiniz sahnelerin çok daha iyi olacağının da garantisini verebiliriz.

apple 1 | Shuayip.com
13

Teknik Detaylar

iPhone 13’ün gelişmiş kameraları daha fazla ışık yakalayacak şekilde tasarlanmış. Sensör bazlı optik görüntü stabilizasyonu özelliği fotoğraflarınızdaki tüm ayrıntıların ön planda olmasını sağlıyor.

A15 Biyonik çip ile üretilen bu modelde istediğiniz her şeyi çok daha uzun süre yapabiliyorsunuz. Şarjının bitmesi konusunda endişe etmenize hiç gerek yok çünkü bu ürün tam 19 saate kadar video oynatabiliyor.

Bu özel çip ürünün yoğun grafikleri çalıştırmasına olanak tanıyor, telefonun performansı da oldukça hızlı ve bütün bu özelliklerini zaman içerisinde kaybetmiyor.

Modelin ekranı seramik koruma kalkanı ile üretildiği için diğer tüm akıllı telefonlardan çok daha sağlam bir sistemi olduğunu söylemek mümkün.

Yüksek performans sunan ekranın boyutu 6.1 inç. Düz kenarlı tasarımı çok daha şık görünüyor. Lensleri 45 derece açılı olduğundan hem yüzde kırk yedi oranında ışığı daha iyi yakalıyor hem de ayrıntıları hızlıca algılıyor.

Cihazda aynı zamanda 5G bağlantısı ve WİFİ 6 teknolojisi de bulunuyor. Her ne kadar ülkemizde 5G sistemi henüz kullanılmıyor olsa da bu modelin internette de çok daha hızlı olduğunu söylemek mümkün.

Çevreci Özellikleri

Sürdürülebilir sistemlere büyük önem veren ve yeni akıma uygun farkındalıklı bir şekilde üretim yapan firma bu modelin çevreci özellikleri olduğunu da ifade ediyor. Etkinlikte bu detayların üzerinde duran yetkililer bu cihazın anten hattının plastik su şişelerinden dönüştürüldüğünü söyledi.

Yazarın Notu

24 Eylül’de ülkemizde ön siparişe açılan bu modelin satışa çıkış tarihi 1 Ekim olduğu için şuan sadece ön sipariş verebiliyorsunuz. Ancak ne yazık pek çok kanalda ön siparişler için ayrılan ürünler tükenmiş durumda. Eğer firmanın kendi mağazasında ya da farklı kanallarda ön sipariş ürünlerinden bulabilirseniz 12 bin liraya almanız mümkün. Model 1 Ekim itibariyle kargoya verilerek elinize ulaşacaktır.

İlginizi Çekebilir:

Apple Watch 7 Serisi: Etkinlikte Tanıtılan Yeni Özelliklerini Öğrenelim

Yeni iPad Mini: Apple Etkinliğinden Notlar

Oppo Enco Air True Kablosuz Kulaklık: 7 Maddede Ürün İnceleme

Delonghi ICM 15210 Filtre Kahve Makinesi

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır