Youplus Vitamin C Çinko Propolis: 6 Başlık Altında!

Takviye edici gıda kategorisine ait bir vitamin takviyesi olan Youplus, Covid-19 süreciyle baş etmeye çalıştığımız şu günlerde, bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için oldukça iyi bir alternatif. Youplus Vitamin C Çinko Propolis, adından da anlaşılacağı üzere C vitamini, Çinko ve Propolis açısından zengindir. Gelin, bu gıda takviyesini daha yakından tanıyalım!

İnceleme

Youplus Vitamin C Çinko Propolis

Youplus C Vitamini Çinko Propolis, bağışıklık sisteminin fonksiyonlarını güçlendirmek için üretilen bir takviye edici gıdadır. Her bir tabletinin içerisinde; 1000 mg C Vitamini, 10 mg Çinko ve 8 mg saf Propolis bulunmaktadır. C Vitamini sayesinde bağışıklığı güçlendiren bu tabletler, bitkin, yorgun ve halsizliği azaltmaya yardımcı olurken; diğer yandan kemik, kıkırdak, cilt ve kan damarları için gerekli bir madde olan kollajen oluşumunu destekler.

Bu sayede cildinizin bakımına da katkıda bulunur. Ayrıca vücudunuza besin yoluyla aldığınız demirin emilimini hızlandırır ve arttırır. Et, süt, balık ve tahıl gibi pek çok gıdanın içerisinde bulunan eser bir element olan Çinko, vücudun fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için ihtiyaç duyduğu önemli bir elementtir. Bağışıklık sisteminin düzgün çalışması için de gereklidir.

Çinko İçeren Besinler - shuayip.com
Çinko – shuayip.com

Çinko bir element olarak, cildi, saçı ve tırnak sağlığını korurken; göz sağlığı açısından da önemli işlevlere sahiptir. Çinko, ayrıca DNA sentezi, hücre bölünmesi ve protein sentezinde de önemli bir rol oynamaktadır. Çinko hakkında daha detaylı bilgi almak için göz atabilirsiniz: Çinko İçeren Besinler: 6 Önemli Besin!

Bu ürünün en önemli içeriği hiç şüphesiz propolistir. Korona pandemisiyle birlikte önemi iyiden iyiye artan ve hayatımızda yer edinen propolis, arıların ürettiği doğal bir üründür. Arılar, propolisi, bitkilerin veya çiçeklerin saplarından, yapraklarından ve de tomurcuklarından topladığı, flavonoid ve fenolik (Fenoller) maddeler sayesinde üretmektedir.

Odlukça faydalı bir şey olan propolis, farklı bileşenler içerir. Bu bileşenler çeşitli sinerjik etkilere sahiptir. Bu etkiler; antiviral, antimikrobiyal, antienflamatuvar ve antioksidan özellikleri ile insan sağlığına pek çok fayda sağlarlar. Propolisin en önemli faydalarından biri bağışıklık sistemini güçlendiriyor olmasıdır.

Youplus Vitamin C Çinko Propolis içerisinde neler bulunur?

  • L-askorbik asit (1000 mg C Vitamini)
  • Asit düzenleyiciler (Sodyum karbonatlar, Sitrik asit, Malik asit)
  • Tatlandırıcılar (İzomalt, Aspartam, Asesülfam K)
  • Renklendirici (Karotenler)
  • Taşıyıcı (Polietilen glikol)
  • Çinko sitrat (10 mg)
  • Saf Propolis (8 mg)
  • Limon aroması
Propolis - shuayip.com
Propolis – shuayip.com

Youplus Vitamin C Çinko Propolis nasıl kullanılır?

Youplus Vitamin nasıl kullanılır: Günde 1 efervesan tablet, bir bardak (250 ml) suya atılır ve tamamen çözüldüğünde içilir. Tabletlerin direkt yutulması önerilmemektedir. Buna ek olarak Youplus C Vitamini Çinko Propolis, yalnızca 11 yaş ve üzeri bireyler için kullanıma uygundur. Youplus’un serin ve kuru bir alanda muhafaza edilmesi gerekmektedir.

Youplus C Vitamini Çinko Propolis ne zaman kullanılmalıdır?

Takviye edici gıdalar, genellikle, gün içerisinde, istenilen her saatte kullanılabilirler. Ancak bununla birlikte multivitaminlerin sabahları kahvaltıdan sonra tok karnına alınması gerekir.

Youplus C Vitamini Çinko Propolis ne için kullanılır? Ne işe yarar?

Youplus Vitamin C Çinko Propolis, bağışıklık sisteminin işlev ve fonksiyonlarını güçlendirmek (arttırmak) için kullanılan bir besin takviyesidir.

Youplus Vitamin - shuayip.com
You-plus vitamin – shuayip.com

Sonuç

Takviye edici gıdalar arasında öne çıkan bu ürün genel anlamda herhangi bir yan etkiye sahip olmasa da bu tip takviyeleri kullanmadan evvel bir doktora danışmakta her zaman fayda vardır. Bununla birlikte 11 yaş ve altı çocukların kullanımı için uygun değildir. Aynı şekilde hamile ve emziren kadınların bu tip gıda takviyelerini doktor kontrolünde kullanmaları gerekmektedir.

Youplus Vitamin C Çinko Propolis, hemen her eczanede bulabileceğiniz veya online alışveriş mecralarından satın alabileceğiniz kolay temin edilebilir bir üründür. Youplus Vitamin fiyatı ise güncel olarak ortalama 59,5 TL‘dir. Bu fiyat 20 Efervesan Tablet için geçerlidir. Daha önce bu gibi takviye edici gıdalar kullandıysanız, deneyimlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın. Yorumlarınızı bekliyoruz!

Yine bu konuyla ilişkili olarak dikkatinizi çekebilecek bazı başlıklarımız:

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır