Apple Airpods Pro İncelemesi: 6 Artı Özelliğiyle Birlikte!

Apple Airpods Pro İncelemesi: İlk olarak 2019’un Ekim ayında piyasaya sürülen Airpods Pro, zevkli tasarımı ve uyumu, gelişmiş bas performansı, etkili gürültü engelleme özelliği ve mükemmel arama kalitesi ile hala en gözde kablosuz kulak içi kulaklık modeli olmayı başarıyor. Bilindiği üzere Apple’nin Airpods serisi dünyanın en popüler kulaklıkları olarak ilk sırada yer alıyor. Bunu sokaktaki yansımasından bile anlayabiliriz.

Öyle ki sokakta, caddede, insanların pek çoğunda bu küçük beyaz kablosuz kulaklıklar göze çarpıyor. Apple Airpod’tan sonra piyasaya sürülen Airpods Pro, diğer airpodlardan farklı olarak; gürültü engelleyici özelliği ile öne çıkıyor. Peki, Apple Airpods Pro, başka ne gibi özelliklere sahip ve kullanıcısına neler vadediyor? Gelin, hep birlikte inceleyelim!

İnceleme

Apple Airpods Pro İncelemesi ve Özellikleri

Apple Airpods Pro
Apple Airpods Pro İncelemesi

AirPods Pro, Apple’nin dış gürültüyü elektronik olarak önleyen aktif gürültü iptali sunan ilk kulaklığıdır. Ayrıca silikon kulak uçlarıyla ses yalıtımlı bir tasarıma sahip ilk kablosuz modelidir. Airpods Pro, Apple cihazlarına kolayca bağlanan ve hem müzik dinleme hem film izleme hem de sesli aramalar için iyi performans gösteren kompakt ve hafif kablosuz kulaklıklardır. Dolayısıyla Apple kullanıcıları için en doğru ve en kullanışlı seçenektir.

Airpods Pro, farklı boyutlarda kulak ucu silikonlarıyla birlikte satılır. Doğru kulak ucu boyutunu taktığınızda, kulak kanalınıza güvenli bir şekilde otururlar. Sonrasında AirPods Pro’yu telefonla eşleştirilir ve çok fazla ayarla uğraşmadan doğrudan müzik dinlemeye geçilir.

Apple diğer tüm ürünleri gibi Airpods Pro’nun da işlevsel, yani ‘işe yarar’ olmasına özen göstermiş ve cihazı bir dizi özellikle donatmıştır. AirPods Pro’yu kablosuz kulaklıklardan daha kullanışlı hale getirmek için pek çok yeni özellik eklemiştir.

Örneğin, şeffaflık modu… Bu mod, sesi kısmanız gerektiği anlarda işinize fazlasıyla yarayacaktır. Zira bazen dışardaki sesleri duymanız gerekebilir, bu durumlarda kulaklığın gövde kısmına uzun basarak şeffaflık moduna kolayca girebilirsiniz. Ayrıca yine kulaklığın gövde kısmına basarak başka pek çok fonksiyonu da devreye sokabilirsiniz. Mesela kulaklığınıza bir kere basıp bırakırsanız, müziği duraklatabilir veya tekrar çalmasını sağlayabilirsiniz.

İki kere basarsanız bir sonraki şarkıya atlayabilir; üç kez basarsanız diğer şarkıya geçiş yapabilirsiniz. Ek olarak, Airpods Pro’nun kulağınıza doğru şekilde oturduğundan emin olmak için yapabileceğiniz bir kulak ucu silikonu testi bile vardır. Bunu yapmak için Bluetooth ayarlarına gitmeniz ve ardından AirPod’ların yanındaki küçük “i” simgesine dokunmanız gerekir. 

Sonrasında, iOS kullanıyorsanız, bunları yeniden adlandırma, aktif gürültü engellemeyi açık veya kapalı isteyip istemediğinizi kontrol etme, her bir kulaklığa dokunup basılı tutma işlevini özelleştirme ve kulak ucunu ayarlama gibi bir dizi fonksiyonu kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Bu uygulama ile farklı bir kulak ucu silikonu kullanmanız gerekip gerekmediği veya aktif gürültü engellemenin düzgün çalışıp çalışmadığı gibi daha pek çok sorunu görebilirsiniz. Bu dış sesi sızdırmayan kulaklık girişi özellikle AirPods Pro için tasarlanmıştır. Her kulaklığın hoparlör sürücüsünün çevresinde, kulak ucunun güzel ve güvenli bir şekilde yerine oturduğu küçük bir bölüm bulunur.

AirPods Pro’nun ses kalitesi önceki sürüme göre çok daha iyidir. Vokal ve bas üzerinde kayda değer bir vurgu göze çarpmaktadır. Yani bu kulaklıkların klasik müziğe veya kalabalık orkestra seslerine uygun daha doğal bir deneyim sunduğu söylenebilir.

Apple Airpods Pro
Apple Airpods Pro

Pil Ömrü

Airpods Pro’nun pil ömrünün, Apple’nin diğer serisine göre daha güçlü olduğu söylense de bununla ilgili net bir veri yoktur. Ancak bununla birlikte tek bir şarjla dört ila beş saat boyunca kesintisiz kullanım olanağı sunmaktadır.

Apple AirPods Pro’yu kimler satın almalı?

 • Kablosuz kulaklık isteyen Apple iPhone kullanıcıları, AirPods Pro’dan en iyi şekilde yararlanabileceklerdir.
 • Gerçek müzik bağımlıları için oldukça iyi bir seçenektir. Zira Airpods Pro’nun aktif gürültü önleme seçeneği son derece iyidir.
 • Spor salonu müdavimleri veya kardiyo canavarları için fazlasıyla idealdir. Çünkü Airpods Pro’da ter direnci gibi bir özelliği bulunmaktadır. Bu özellikle spor yapanlar için büyük bir artıdır. Ter geçirmeyen yapısının yanı sıra, Airpods Pro, IPX4 su geçirmezlik derecesine sahiptir, yani su sıçramalarına karşı dayanıklıdır. Ancak %100 su geçirmez değildir.

Artılar

 1. Ultra kompakt, hafif, ter geçirmez (IPX4) ve kulağa takması çok kolaydır.
 2. Gürültü yalıtımlı tasarımı sayesinde, standart AirPod’lardan göre kulağa çok daha fazla güvenli bir şekilde oturur.
 3. Orijinal AirPod’lardan daha iyi bass ve genel ses kalitesine sahiptir.
 4. Aktif gürültü önleme özelliğiyle, ortam gürültüsünü önemli ölçüde azaltır.
 5. Dış sesi duymanız gereken durumlarda şeffaflık modu ile imdadınıza yetişir.
 6. Telefona aramaları için birinci sınıf kulaklık performansı sunar.
Apple Airpods Pro İncelemesi
Apple Airpods Pro İncelemesi

Eksiler

 1. Apple Airpods Pro fiyat açısından maalesef oldukça pahalı… Öyle ki en uygun hali bile 1400 TL civarında seyrediyor.
 2. Ses kalitesi iyi ancak bazı rakip firmaların daha iyi ses kalitesine sahip ürünleri yok değil! (Özellikle de Beats, Huawei gibi)
 3. Bu kulaklıkların, orijinal AirPod’lardan daha uzun süreli pil ömrüne sahip olup olmadığı kesin değildir.

Sonuç

Sonuç olarak Apple Airpods Pro, Apple kullanıcıları için mükemmel bir ürün. Ayrıca Airpods Pro’nun ses kalitesi ve dış sesi geçirmeyen özelliği ile iyi bir deneyim sunduğu aşikar. Fakat fiyat açısından ekonomik bir ürün olmadığı kesin! (1400 TL‘den başlıyor) Sizler bu konuyla ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce satın almaya değer mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

Kablosuz Kulak İçi Kulaklık Alınmalı mı?

Detaylarıyla Birlikte QCY T7 Bluetooth Kablosuz Kulak İçi Kulaklık İncelemesi!

Kulaklık Almak İsteyenler İçin Uygun 5 Kulaklık Önerisi

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır