Bepanthol Cilt Bakım Kremi: Bepanten Ürünlerine Yakından Bakalım

Cilt bakımı ve nemlendirici alanında oldukça farklı ürünler mevcut. Piyasada satılan bitkisel içerikli, bütçe dostu ya da daha yoğun dokulu olan kremler hayatımızın her anında hayat kurtarıcı oluyor çünkü çeşitli nedenlerden dolayı cildimiz sık sık kuruyor. Soğuklarda ellerde oluşan çatlaklar, susuz kalan vücudumuzun farklı bölgelerinde oluşan pul pul dökülmeler bakım yapmamızı mecbur kılıyor. İşte bu noktada pek çok kişi Bepanthol ürünlerinden faydalanıyor. Uzun süredir hayatımızda olan ve son dönemde giderek daha fazla çeşidi ile karşımıza çıkan bu nemlendirici temiz içeriğiyle de öne çıkıyor. Bugünkü yazımda sizin için bu ürünleri detaylı olarak incelemek istedim.

Konu Başlıkları

  • Çeşitleri
  • Özellikleri
  • İçeriği
  • Yararları
  • Kullanıcı Yorumları
Bepanthol ürünlerini inceliyoruz - shuayip.com
Sağlıklı Yaşam

Bepanthol Ürünleri

Özelliklerini detaylı olarak ele almadan önce çeşitlerinden bahsetmekte yarar var. Markanın en çok kullanılan ürünü Bepanthol cilt bakım kremi ve Bepanthen Plus. Ama bunun dışında yara izlerine karşı çıkarttığı Anti Scar Jel, Sensidaily vücut losyonu, Sensiderm kaşıntı giderici, Baby pişik önleyici, dudak bakım kremi gibi çok farklı versiyonları da mevcut.

Temel Bilgiler

Bu çeşitli ürünlerden size ne uygun olanı tercih edebilir ve ona göre kullanabilirsiniz. Ancak tabi ki düzenli uygulamaya geçmeden önce insan içeriğinden emin olmak istiyor. Şimdi biraz da bu konudan bahsedelim.

Bu ürünler daha önce eczaneden temin edilebilen ve herkes tarafından yaygın şekilde kullanılan nemlendiricilerdir. Ama geçen yıl ülkemizde bu konuda yeni bir düzenleme yapıldı ve ürünler Gratis ile Watsons gibi mağazalarda da satışa çıktı.

Böylece hem herkesin talebine hitap edecek çeşitlerinin artması hem de eczane yerine her yerde bulunabiliyor olmasıyla satışları da arttı. İçerisinde bulunan Bepanthen ile cildi onarma konusunda oldukça başarılı bu ürün eskiden içeriğinde bu maddenin adıyla satılıyordu ancak sonrasında adı şimdi satışa çıktığı şekilde değişti.

maxresdefault bepanthol 1 | Shuayip.com
Yara İzlerine Karşı Jel

İçeriği

1944 yılında Bayer Kimya tarafından üretilmeye başlayan bu ürün genç, yaşlı, çocuk ve bebekler için uygun olarak satışa çıkan ilk nemlendiricilerden biri olma özelliğini taşıyor. Klasik ürünleri 30 ve 100 gramlık olmak üzere iki boyutta temin edilebiliyor. Cildi nemlendiriyor, yeniliyor, çatlamış yerleri onarıyor ve tüm dış etkenlerden koruyor. İçinde yoğun olarak B5 vitamini bulunuyor. Ayrıca Pro vitamin içeriğinden bebeklerin cildine de uygun. Paraben ve renklendirici gibi katkı maddeleri içermiyor olması da en büyük artılarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Yararları ve Kullanım Alanı

Ürünlerin farklı çeşitlerine göre değişmekle birlikte soğuk günlerde çatlayan elleriniz için kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımda cildinizin tamamen yenilendiğini fark edeceksiniz.

Cildi dış etkenlerden koruma özelliği olduğundan her mevsimde tercih edilebilir. Kimyasal içermediğinden en güvenli nemlendiricilerden biri sayılmaktadır.

Cildin kurumasına bağlı olarak ortaya çıkan döküntülere birebir etki eder. Bu nedenle zor şartlarda çalışanlar tarafından da kullanılabilir.

Çatlayan ve gerginleşen cildin rahatlatmasına yardımcı olur. Yumuşak bir cildi olmasını isteyen herkes tercih edebilir. Vücudunuz susuz kaldığında bu duruma bağlı oluşan problemleri tedavi eder.

Cildin canlandırılması ve parlaklık kazandırılması için tercih edilebilir. Pürüzlü ciltlerin normal haline dönmesi için kullanılır. Sivilce ve akne izlerinde etkilidir.

Ayaklarda ve bebeklerin pişik sorununun çözümünde kullanılabilir. Yanıklarda tedavi edici etkisi vardır. Saç ekiminden sonra kullanılabilir.

Ayrıca egzama ve kaşıntı için olan versiyonlarını tercih ederek kendi durumunuza uygun bir tedavi sağlayabilirsiniz. Yine de hassas durumlar için doktorunuza danışmanızda yarar var.

Kullanıcı Yorumları ve Değerlendirme

Kullanıcıların genel olarak memnun kaldığı bu ürünler su bazlı olduğundan cildinizde yağlanmaya neden olmuyor.

Hava kirliliği, toz, soğuk, güneş gibi etkenler için oldukça uygun.

Bebeğinde pişi sorunu yaşayan annelerin de çok severek kullandığını ifade edebiliriz.

Kızarıklık ve tahriş gibi durumlarda tedaviye destek amaçlı olarak tercih edilebiliyor.

Yara izi karşıtı jelin de düzenli kullanımda etkili olduğunu söylemek mümkün.

Sonuç

Ben de bu nemlendirici ürünlerin çeşitlerini severek kullanan biri olarak çok memnun kaldığımı ifade edebilirim. Hem klasik versiyonlarını hem de kaşıntı için olan çeşidini uzun süre kullandım, herhangi bir problem yaşamadım.

İlginizi Çekebilir:

Kil Maskesi ile Cildinizi Yenileyin: En İyi 5 Ürün Önerisi

Kore Cilt Bakım Ürünleri: Popüler Kozmetik Malzemeleri

İncir Sütünün Faydaları: 7 Günde Sivilcelerinizi Yok Edin!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır