Dünya Kahve Günü: Ekim’e Özel Etkinlikler ve İndirimler

Yetmiş sekiz ülkede aynı anda kutlanan Dünya Kahve Günü’nde özel etkinlikler ve indirimlerle bizi bekliyor. Her ne kadar tam tarihi 1 Ekim olsa da kampanyaların önümüzdeki ay boyunca süreceğini söyleyebiliriz. Özellikle de kahve tutkunlarının çok sevdiği bu günle ilgili detayları merak ediyorsanız bütün ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden konuya girelim…

Öne Çıkan Detaylar

  • Temel Bilgiler
  • Detaylar
  • Etkinlikler
  • İndirimler
  • Kişisel Değerlendirme
dünya kahve gününüz kutlu olsun
Fırsatları Kaçırmayın

Dünya Kahve Günü ile İlgili Temel Bilgiler

Uluslararası Kahve Organizasyonuna kayıtlı ülkelerin çeşitli faaliyetler düzenleyerek ve kampanyalar yaparak kutladığı bu özel gün 1983 yılında Japonya’da başladı. 2005 yılında Amerika’nın resmi olarak kabul etmesi ile birlikte pek çok ülkede bu güne özel organizasyonlar yapılmaya başladı. Ülkemizde de pek çok markanın bu güne özel kampanyalar hazırladığını söylemek mümkün. Ayrıca bütün bunlar ay boyunca devam edeceği için yapacağınız alışverişleri birkaç güne sığdırmak zorunda da kalmayacaksınız.

Her yıl düzenli olarak kutlanan bu güne özel faaliyetler ve kampanyalar 29 Eylül itibariyle başlıyor. Fuarların yapıldığı bu dönemde aynı zamanda profesyonel ekipmanları, fincanları, çekirdekleri, makineleri ve bu alana özgü her şeyi çok daha düşük fiyatlardan satın alabiliyoruz. Bunun yanı sıra kafelerde bir alana bir bedava ya da pastanın yanına içecek bedava gibi kampanyalar da düzenleniyor.

Detaylar

Bu güne özel festivallerden, organizasyonlardan ve kampanyalardan bahsetmeden önce bu çekirdeklerin tarihinden bahsetmeden olmaz. İlk olarak dokuzuncu yüzyılda Etiyopya’da bir keçi çobanı tarafından bulunan çekirdeğin zaman içerisinde günümüzdeki halini söyleyebiliriz.

Keçi çobanı keçilerini otlattığı yerde bulunan çekirdekleri fark ediyor. Keçiler bu çekirdekleri yediğinde çok daha canlı ve enerjik oluyorlar. bu yüzden o da birkaç tanesinin tadına bakıyor ve bu çekirdeklerin hayatımıza girmesini sağlıyor. Günümüzde en çok üretim yapan ülkeler arasında ilk beş sırayı Brezilya, Vietnam, Kolombiya, Endonezya ve Etiyopya paylaşıyor.

dunya kahve gunu 1 9fc403bdc8d7f1cd62c86fe8a765b4ec dünya 1 | Shuayip.com
Fırsatları Kaçırmayın

Neler Yapılıyor?

Peki bu özel günde neler mi yapılıyor? Hem ülkemizde hem de dünyada çok çeşitli organizasyonlar düzenleniyor, festivaller yapılıyor ve kampanyalar sayesinde bu alana yönelik alışveriş yapanların sayısı belki de üç katına kadar artıyor diyebiliriz. Her ne kadar pandemi nedeniyle tüm bunlara biraz ara verilmiş olsa da bu süreçte markaların yaptığı kampanyaları değerlendirmenize hiçbir şey engel olamaz.

Geçen yıllarda İstanbul’da düzenlenen festivale pek çok farklı kafe ve ekipman satıcısı katılmıştı. İndirimli satışların olduğu kutlama Küçük Çiftlik Park’ta yapılmıştı. Ayrıca Haydarpaşa Tren İstasyonu’nda da benzer organizasyon düzenlenmiş çok fazla kişi katılım sağlamıştı. Bu ay içerisinde benzer organizasyonların yapılmaya devam edileceği düşünülüyor. Pandemi koşulları olduğu için aksamalar olsa da bu konuda son dakika gelişmelerini öğrenmek için yazılarımızı takip etmeye devam edebilirsiniz.

Kampanyalar

MediaMarkt

Şimdi de gelelim markaların yaptığı kampanyalara. Öncelikle MediaMarkt ile başlayabiliriz. Kendinize güzel bir kapsüllü ya da otomatik makine almak istiyorsanız tam zamanı çünkü bu ürünler normalde çok pahalı olduğundan bu dönemde almayı düşünürseniz oldukça uygun fiyata bulabileceğiniz. Bu grupta satılan tüm ürünlerde sepette yüzde 20 daha ucuza alınabiliyor.

Tchibo

Bir diğer kampanyamız da bu alanın öncü firmalarından birinde: Tchibo. Mağazalarda ve internet sitesinde kullanabileceğiniz bu ucuzluk kapsüllerde, çekirdeklerde ve makinelerde geçerli. Yine ürünleri yüzde 20 daha uygun fiyat etiketiyle alabileceksiniz. Mutlaka göz atın ya da mağazaya giderek hem alışveriş yapın hem lezzetli sıcacık bir içecek alın.

Kafelerde de Farklı Fırsatlar Sizi Bekliyor!

Ayrıca Starbucks, Cafe Nero, Gloria Jean’s gibi tüm kafelerde bu güne özel kampanyalar olduğunu söyleyebiliriz. Siz de içeceklerinizi daha ucuza almak ve bu günü değerlendirmek isterseniz mutlaka ay içerisinde fırsatları değerlendirmelisiniz.

Kişisel Değerlendirme

Ay boyunca sürecek bu özel fırsatlar aslında bizim için bir tür itici güç oluyor. Sizin de bu alanda almanız gereken ihtiyaçlarınız varsa kampanyalardan yararlanabilir, festivallere ve organizasyonlara katılarak güzel zaman geçirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Kurşun Geçirmez Kahve ile Yağlarınıza Veda Edin: 3 Günde Hızlı Sonuç

Soğuk Günlere Uygun Kahveler: 4 Lezzetli Tarif

Kahve Falı Nedir? Nasıl Bakılır? 3 Adımda Geleceği Görün!

Altın Süt Nedir? 1 Fincanı Altın Değerinde Mucize Karışım

Sıcak Çikolata Yapmanın Püf Noktaları: Lezzeti Doruklara Çıkartacak 5 Öneri

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır