Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde Ürün İncelemesi

Daha önceki yazımda hava temizleyicilerin günümüz dünyasında ne kadar önemli olduğunu anlatmıştım. Bize faydalarından kısaca bahsetmiş ve Fakir markasının yeni nesil hava temizleyici ürününü incelemiştim. Bugün de yine en çok arananlar listesinde sıkça karşımıza çıkan başka bir hava temizleyiciyi incelemek istedim.

Dyson firmasının son çıkarttığı yeni nesil Purifier Hot+Cool Formaldehyde hava temizleyici farklı özellikleri ve kalitesi ile pek çok benzer ürünün önüne geçiyor diyebiliriz.

Firmanın tanıtımlarına özel olarak ağırlık verdiği ve Dyson hava temizleyicilerin arasında da diğer modelleri geride bırakan bu ürünün toz ile alerjenleri tamamen yok ettiği ifade ediliyor. Dyson hava temizleyicinin havadaki en ince partikülleri dahi toplayabildiği ve HEPA standartlarına göre yapıldığı için içerisine aldığı kirlerin dışarı çıkmasına asla izin vermediği söyleniyor.

Ürüne buradan göz atabilirsiniz.

Dyson hava temizleyici diğer modelleri geride bırakıyor.
Yeni Nesil Hava Temizleyici

Dyson Purifier Hava Temizleyicinin Temel Özellikleri

 • Ürünün temel özelliklerine baktığımızda ilk olarak karşımıza bu temizleyicinin en ince partikülleri bile yok etmesi çıkıyor. Gözümüzle gördüğümüz tozlar dışındaki Azot Dioksit ya da formaldehit gibi kirleticileri de saptayıp temizleyebilen bu ürün uçucu organik bileşenleri yok ettiği için diğer modellerin önüne geçiyor.
 • Purifier Hot+Cool Formaldehyde model bu temizleyici markanın diğer ürünlerine göre çok daha sessiz çalışıyor. Firmanın kendi sitesinde yer alan bilgiler ışığında değerlendirdiğimizde diğerlerine göre %20 daha sessiz çalıştığını ifade edebiliriz.
 • Özel bir kir algılama teknolojisi ile çalışan bu ürün kısa süre sonra sensörleri bozulan ve kirleri algılama konusunda sorun çıkartan diğer temizleyicilere göre çok daha iyi bir performansa sahip.
 • Yine firmanın sitesinde yer alan bilgiler ve kullanıcıların yorumları ışığında değerlendirdiğimizde ürünün kullanım ömrü boyunca performansında neredeyse hiç bir düşüş olmadığını ifade edebiliriz.
 • Ayrıca ürünün özel üretilen filtresi kirleri yakalayarak suya dönüştürdüğü için filtresinin değiştirilmesi de gerekmiyor. Bu da diğer modellere göre oldukça avantajlı bir özellik olarak öne çıkıyor.
 • HEPA H13 standardına uygun olarak üretildiği için temizleyici içine aldığı tüm kirlerin içeride kalmasını sağlıyor. Böylece havayı bir kere temizlediğinizde kısa süre sonra kirlerin yeniden dışarı çıkması da engellenmiş oluyor.
 • Ürün yerleştirdiğiniz oda içerisinde uzakta bulunan kirleri de saptayarak temizliyor ve odanın tüm atmosferinin tertemiz olmasını sağlıyor.
 • Bunun dışında yine ürünün içinde yer alan özel sensörler havayı sürekli analiz ediyor ve temizleyicinin algoritması çapraz kontrol sağlayarak havayı sürekli temiz tutuyor. Bütün bu işlemleri ürünün LCD ekranında da detaylı olarak görebiliyorsunuz.
 • Ürünün kullanım alanlarına baktığımızda bu temizleyicinin evin tüm odalarında her mevsim kullanılabileceğini görüyoruz.
 • Şimdi ürünün en önemli ve etkileyici özelliğine geliyoruz. Bu ürün havayı temizlerken aynı zamanda ısıtma ve soğutma işlevine sahip. Yani odanızın havasını temizlerken kış aylarında ortamın temiz hava ile ısınmasını ve yaz aylarında da benzer şekilde temiz hava ile soğumasını sağlayabiliyorsunuz.
 • Eğer bu ısıtma ya da soğutma özelliklerini kullanmak istemezseniz ürünü sadece temizleme işlevi ile de çalıştırabilirsiniz.
 • Ürünü Dyson mobil uygulaması üzerinden çalıştırabilir ve iOS ya da Android işletim sistemine sahip uygun cihazlar üzerinden kontrol edebilirsiniz.
 • Ürünün fiyatı diğer modellerine göre biraz daha pahalı olsa da eğer hava temizleme konusunda titizseniz ve aynı zamanda havanız temizlenirken odanız ısınsın ya da soğusun isterseniz kullanım ömrü oldukça uzun böyle bir alet satın alabilirsiniz.
xx 1 dyson 2 | Shuayip.com
Temiz Havanın Tadını Çıkartın

Kullanıcıların Gözünden Dyson Purifier Hava Temizleyici

1. Ürünün kullanıcı yorumlarına baktığımızda genelde astım ve alerji sorunu olanların bu ürünle belirtilerinden büyük oranda kurtulduğunu görüyoruz.

2. Çocuklu aileler, astımı ya da alerjisi olanlar ve evcil hayvanı olan bireylerin sıklıkla tercih ettiği bu temizleyicinin satışları pandemi sonrasında ciddi şekilde artmış durumda.

3. Ürünü tek bir odada kullanmak üzere alan kullanıcılar sonrasında temiz havanın tüm eve yayıldığını gördüklerinde oldukça şaşırdıklarını ifade ediyor. Yani bu da ürünün kullanım alanının çok geniş olduğunu gösteriyor diyebiliriz.

4. Kullanıcılar ayrıca ürünü kullanmaya başladıktan sonra kendilerini daha iyi hissettiklerini de belirtiyorlar. Bu ürünü almadan önce bu kadar etkili olacağını düşünmeyen ama sonrasında tam istedikleri gibi olduğunu görenlerin sayısı da bir hayli fazla.

5. Ürünle ilgili yapılan yorumların neredeyse tamamı olumlu olsa da kullanıcıları tam olarak tatmin etmeyen tek şey temizleyicinin havayı yeterince ısıtmaması ya da soğutmaması. Tanıtımlarında hava ısıtma ve soğutma fonksiyonunun oldukça etkili olduğu ifade edilen ürünü alıp deneyenler bu konuda yeterince tatmin olamayabiliyor.

Yani bu ürünü alırken havayı temizleme işlevine odaklanarak almanızda yarar var. Isıtma ve soğutma işlevini düşünerek alırsanız hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır