Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarıyor? 7 Farklı Özellik!

İstenmeyen tüylerden acısız bir şekilde kurtulmayı kim istemez ki? İşte karınca yumurtası yağı, tam bu noktada etkili oluyor. Söz konusu yağın vücuttaki istenmeyen tüyleri azalttığı ve üstelik bunu gayet acısız bir şekilde yaptığı söyleniyor. Öyle ki İranlı kadınlar yüzyıllardır bu yağı kullanıyorlarmış. Peki, karınca yumurtası yağı nedir ve tüylerden kurtulma konusunda gerçekten işe yarıyor mu?


İnceleme


Karınca yumurtası yağı nedir?


Tüy azaltıcı bir ürün olan karınca yağı, epilasyon ile aynı şeyi ifade etmiyor. Yani karınca yağı tüyleri almıyor; yalnızca azaltıp, yok olmalarını sağlıyor. Nasıl mı? Şöyle ki söz konusu yağ, kıl köklerini kalıcı olarak yok eden çok özel bir protein içeriyor. Alanında uzman kişilerce yapılan laboratuvar deneylerinde etkisi kanıtlanan yağ, şu an için yalnızca Türkiye’de üretiliyor.

Esasen geçmişi de biraz Osmanlı İmparatorluğu’na kadar uzanıyor. Yani İranlı kadınlar gibi Türk kadınları ve erkeklerinin de istenmeyen tüylerinden karınca yumurtası sayesinde kurtuldukları rivayet ediliyor. Karınca yumurtası, krem ve yağ olmak üzere iki farklı formda üretilip, satışa sunuluyor. Ancak bununla birlikte en çok tercih edilen form yağ oluyor. Bunun sebebi ise hiç şüphesiz yağın daha kolay kullanılabiliyor olması… Zira iki form da aynı etkiye sahip.


Ürünü her yaştan birey kullanabiliyor. Vücut fonksiyonlarına ve de cilde herhangi bir zarar vermiyor. Kimi anneler, bebeklerinin koltuk altında ve özel bölgesinde tüy oluşumunu engellemek adına karınca yağını kullanmayı tercih ediyor. Pek çok anne veya baba, karınca yağı ile çocuklarının yaşamları boyunca tüy sorunu yaşamasının önüne geçebiliyor.

İstenmeyen tüyler
Karınca yumurtası yağı


Karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır?

Karınca yağı kullanırken bazı aşamaları takip etmeniz gerekiyor. Bu aşamalar şu şekilde sıralandırılabilir:

 • Klasik yöntemlerle (cımbız, ağda veya epilasyon) vücudunuzu kıl köklerine varana dek tüylerden arındırın.
 • Temizlediğiniz bölgeye karınca yağını sürün ve yaklaşık 10 dakika boyunca masaj yapın.
 • Bunu en az 4 – 5 gece boyunca yatmadan önce yapmaya devam edin.

İlk kullanımdan sonra bile fark yarattığını söyleyenler var; fakat yeterli bir sonuç alabilmek için düzenli kullanım şart gibi görünüyor.

Karınca yumurtası yağı nasıl yapılıyor?

Başta İran olmak üzere; Suudi Arabistan, Suriye ve Uzakdoğu ülkelerinin bazılarında karınca yağı yoğun bir şekilde üretiliyor. Söz konusu yağdan pek çok kozmetik ürünü yapılabiliyor. Karıncaların yumurtaları, çölde yaşayan büyük karınca yuvalarından temin ediliyor. Sonrasında yumurtalar temizlenip, içlerindeki yağlar çıkartılıyor. Bir süre bekletilen ve formüle edilen yağ, pek çok ülkeye ihraç ediliyor.

Karınca yumurtası
Karınca yumurtası yağı

Karınca yumurtası yağının faydaları nelerdir?

 • İstenmeyen tüyleri azaltır ve uzun, düzenli kullanımlarda tüyleri yok eder.
 • Cildi parlatır ve nemlendirir.
 • Epilasyon yapıldıktan sonra cilde sürülmesi halinde tüylerin erken çıkmasının önüne geçer.
 • Cilt beyazlatıcı bir özelliğe de sahiptir.
 • Derideki hücre yenilenmesini destekler
 • Düzenli kullanım sonrası özel bölgeler ve koltuk altında beyazlatıcı etki yaratır.
 • Peeling etkisi ile vücuttaki ölü derinin atılmasına yardımcı olur.

Karınca yumurtası yağı ürün incelemesi

Tala Karınca Yumurtası Yağı:

Tala karınca yumurtası yağı
Tala karınca yumurtası yağı
 • Tala Karınca Yumurta Yağı Türkiye’de üretilmektedir .
 • %100 doğal karınca yağı içerir, bu sayede ürün yüzde ve hatta vücudun en hassas bölgelerinde bile kullanılabilir. Dermatolojik anlamda herhangi bir yan etkisi yoktur.
 • 1 veya 2 şişe karınca yağı, tüm tüy problemlerinizi çözmek için yeterlidir.
 • En önemlisi de Tala Karınca Yumurtası Yağı eşsiz proteini nedeniyle laboratuvarlarda üretilememektedir. Bir sürü sahte karınca yumurtası yağı ürünü var, bu yüzden orijinal karınca yumurtası yağı almalı, sahte ürünlere karşı dikkatli olmalısınız.
 • Söz konusu ürün yetişkinlerin yanı sıra çocuklar ve bebekler için de uygundur.
 • Sadece harici kullanım içindir.
 • Gözle temas etmemelidir.
 • Yılan yağı gibi ürünlere alerjiniz varsa ürünü kullanmadan önce bir uzmana danışmanızda fayda var.

Karınca yumurtası yağı yasaklandı mı?

Bazı ülkeler, karınca yağını, bilimsel bir çalışma dayanağı olmadığı için kullanım açısından yasaklamıştır. Bununla birlikte karınca yağı üzerinde yapılan bilimsel çalışmalar günümüzde devam etmektedir.

Sonuç

İlk olarak İran’da keşfedilmiş olan karınca yumurtası yağı, cilde pek çok fayda sağlıyor. Tüy sorununu çözmesinin yanı sıra cilt üzerindeki etkileri de muazzam! Tabi ki en iyi sonuç için düzenli kullanım şart. Düzenli kullanılmadığı takdirde herkeste aynı etkiyi vermesi pek olası değil. Son olarak karınca yağının oldukça uygun fiyatlara satıldığını söylemeliyim. Zira piyasada 5 TL’ye bile karınca yağı bulmak mümkün.

Cilt bakımı hakkında yazdığım diğer içerikler de dikkatinizi çekebilir! Buyurunuz:

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır