En Eğlenceli 7 Çizgi Film

Çizgi filmler hem çocukların hem de yetişkinlerin severek izlediği eğlenceli programlardır. Geçmiş yıllardan beri bütün dünyada ilgiyle takip edilen çizgi filmler günümüzün gelişmiş teknolojileri ile yapılmaya başlandığından beri çok daha kaliteli yapımlara da şahit olmaya başladık. Peki çizgi filmler nasıl ortaya çıktı derseniz o zaman ilk denemelerin yapıldığı 1908 yılına gitmemiz gerekiyor. Fransız bir çizer tarafından beyaz kağıt üzerine siyah kalemle yapılan resimler bir süre sonra ilk çizgi filme dönüşmüştür.

Sonrasında 1913 yılında çizgi filmlerdeki ilk hayvan karakteri ortaya çıkmış ve yapımlar giderek daha eğlenceli hale gelmiştir diyebiliriz. Bunun ardından 1928 yılında ise dünyaca ünlü çizgi film karakteri Mickey Mouse ortaya çıkmıştır. Disney tarafından çekilen ilk uzun metrajlı ve sesli çizgi film ise Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’dir.

Bu kısa tarihçe bilgisinin ardından sizin için hem ülkemizde hem de tüm dünyada büyük beğeni toplayan yapımları derlemek istedim. Çocuklarınızla birlikte izlemek için alternatif programlar arıyorsanız ya da arkadaşlarınızla eğlenceli bir akşam planlıyorsanız o zaman bu derlemeye göz atabilir, seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.

Çizgi film izlemek herkes için eğlenceli bir aktivitedir.
Looney Tunes

Çocuklarla yapılacak eğlenceli aktiviteler arıyorsanız bu yazıya da göz atabilirsiniz.

En Çok Sevilen Eğlenceli Çizgi Filmler

  1. Listemizin ilk sırasına baktığımızda Taş Devri çizgi filmini görüyoruz. Taş Devri tarih öncesi döneminde geçen ve geniş yaş aralığına hitap eden bir yapımdır. 1960 ila 1966 arasında tam yüz altmış altı bölüm çekilen Taş Devri milattan önce 10.000 yılını konu almaktadır. Bütün dünyada ilgiyle takip edilen bu çizgi film 2016 yılında DC Comics tarafından çizgi romana da aktarıldı.
  2. İkinci sırada ise yine en çok beğenilen yapımlar arasında yer alan Pembe Panter var. Blake Edwards’ın 1963 yılında çektiği Pembe Panter filminin ardından yine aynı adla özel bir çizgi film serisi yayınlanmaya başlandı. Dünya çapında bir şöhret olarak görülen Pembe Panter ülkemizde de gencinden yaşlısına pek çok kişi tarafından çok seviliyor.
  3. Listemizin üçüncü sırasına geçtiğimizde Tom ve Jerry yapımını görüyoruz. William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılan bu seri bir evcil kedi olan Tom ile onun sürekli mücadele halinde olduğu fare Jerry’i konu alıyor. İlk animasyonu 1940 yılında yapılan Tom ve Jerry serisi günümüzde hala modern versiyonları ile televizyonda gösterilmeye devam ediyor.
  4. Dördüncü çok sevilen serimiz Road Runner. Bu yapım birbirlerinin azılı düşmanı olan iki sevimli karakteri konu alıyor. Orijinalinde Looney Tunes ile Merrie Melodies serilerinin karakterleri olan bu iki sevimli hayvan için sonrasında özel bir program hazırlanmıştır.
  5. Listemizin beşinci sırasında yine Road Runner karakterlerinin de dahil olduğu Looney Tunes serisi gelmektedir. Bu serinin belki de gelmiş geçmiş en fazla karaktere ve bölüme sahip olan yapımlardan biri olduğunu ifade edebiliriz. Oldukça uzun süredir devam eden bu seri günümüzde halen modern versiyonu ile gösterimdedir. Looney Tunes, Warner Bros.’un 1930 yılında yapımına başladığı farklı kısa filmlerden oluşan serisidir. Yayın hayatına siyah beyaz olarak başlayan bu seride oldukça farklı ve detaylı kahramanlar yer almaktadır. Tüm dünyada bilinen ve geniş bir kitleye sahip olan Looney Tunes karakterleri arasında Tazmanya Canavarı, Bugs Bunny, Sylvester, Duffy Duck, Tweety, Domuz Porky, Hızlı Gonzales, Yosemite Sam, Elmer, Hector gibi isimler vardır.
  6. Altıncı sırada The Powerpuff Girls yer almaktadır. Tarihi o kadar eskiye dayanmayan bu yapım yine de hem ülkemizde hem de dünyada ses getirmiş, büyük küçük pek çok kişi tarafından çok sevilmiştir. Klasik bir Amerikan şehrinde geçen ve genel olarak bir süper kahraman hikayesi olan bu seri üç küçük kız üzerine kurgulanmıştır. 1998 yılında Cartoon Network kanalında yayın hayatına başlayan seri döneminin en çok izlenen programlarından biridir.
  7. Listemizin son sırasında ise yine yapımı çok eskiye dayanmayan Sünger Bob Kare Şort yer alıyor. Sünger Bob serisi Nickelodeon kanalında yayın hayatına başlamıştır. Denizin altında bulunan Bikini Kasabası’ndaki hayvanların hayatına yer veren seri en uzun süredir yayınlanan beşinci Amerikan dizisi olma unvanına da sahiptir. Ülkemizde de bir dönem sıklıkla gösterilen bu yapımın giriş şarkısı çocukların diline pelesenk olmuştur.
1568130970260 ddfdzdgdgsd çizgi film 2 | Shuayip.com
Sünger Bob

Eğer siz de halen içinizdeki çocuğu kaybetmediyseniz, kendinize farklı bir aktivite arıyorsanız ya da sadece çocuklarınızla güzel vakit geçirmek istiyorsanız mutlaka listemize göz atmalısınız.

Ayrıca bir şeyler izlemek yerine oyun oynamaktan zevk alanlar için bu kutu oyunları da can kurtaran olabilir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır