Wag Maşa: Bakımlı Saçların Yeni Gözdesi!

Son zamanlarda en çok kullanılan saç bakım ürünlerinden biri olan Wag maşa, harika bir saç stili elde etmenizi sağlayan muazzam bir ürün. Zira çeşitli mecraların çok satanlar listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Sosyal medya fenomenlerinden de aşina olduğumuz Wag maşa nedir, ne işe yarıyor ve nasıl kullanılıyor?

İnceleme

Wag maşa nedir?

Saçlara romantik bir dalga görünümü kazandıran Wag maşa, kısaca WM, klasik saç maşasının yerini almış durumda. Esasen kullanıcılarına klasik saç maşasına göre çok farklı özellikler sunuyor. Dalgalı saç elde etmek için yapılan ürünlerde en yeni teknolojilerden biri olan Wag maşa, yepyeni bir saç şekillendiricisi olarak harikalar yaratıyor. Ürün yeni olsa da aslında elde edilen saç stili çok eskilerden beri var olan bir model.

Yalnızca günümüzde çok daha popüler. Saçların olduğundan daha dolgun ve havalı görünmesini sağlayan WM, saça uygulandığında, Fransız dalgası olarak da adlandırılan romantik saç dalgaları oluşturuyor. Dolayısıyla saçlarında farklı tarz ve modeller uygulamayı sevenler için biçilmiş kaftan!

Wag maşa uzun saç
Wag Maşa

Wag maşa nasıl kullanılır?

WM, klasik saç maşalarından farklı olarak üç uçtan oluşuyor. Saç tutamları bu uçlar arasında geçirilerek, romantik Fransız dalgaları oluşturuluyor. Bu tip bir maşaya henüz alışkın olmadığımız için ilk denemelerde biraz zorlanılsa da sonraki aşamalarda çok daha hızlı ve el çabukluğuyla saçlara harika bir görüntü kazandırılabiliyor.

Bundan dolayı ilk denemenizde biraz sabırlı olmaya çalışın; üstesinden geleceksiniz! Buna ek olarak saçınızı yapmaya başlamadan önce yanınıza durulanmayan bir saç kremi alın. Bu kremle birlikte saçlarınızın erkenden sönmesini ve o harika görüntüsünü kaybetmesini önleyebilirsiniz. Maşaya geçmeden evvel saçınıza bakım kreminizi sürün.

Yalnız saç diplerine sürmemeye çalışın ve kremi saç uçlarınıza ve saç boylarına doğru dağıtın. İşlemden önce saçınıza bakım kremi sürmeniz, işlem sırasında saçınızın ısıdan dolayı zarar görmesini, kırılıp yanmasını önleyecektir. Tabi ki 230 dereceye kadar…

Öncelikle bilmenizde fayda var ki Wag maşa yapacaksanız, tüm saçınızı eşit oranda yapmalı, maşayı yalnızca saç uçlarına uygulamak gibi bir hataya düşmemelisiniz. Aksi takdirde saçlarınız çok tuhaf görünecektir. Maşa yapmaya başladığınızda, saçınızı istediğiniz dalga yoğunluğunu göz önünde bulundurarak tutamlara ayırın. Tutamları maşanın üçlü ucuna sarın ve saç diplerinden başlamak suretiyle, uçlara doğru yavaş yavaş ilerleyerek devam edin.

Wag maşayla yapılan saçlar nasıl görünür?

Wag maşa ile saçlarınızı dipten uca yaptıktan sonra, aynadaki görüntüye bayılacağınızdan eminim. Fakat eğer bukleler size kalın geldiyse, doğal bir görüntü için geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın ve dalgaları açın. Bu sayede istediğiniz doğal görünümü elde edebilirsiniz.

Wag maşa ile elde edilen saç dalgaları, ister gündüz isterse de gece, hemen her yerde kullanılabilir. Yani bir düğünde veya bir piknikte olabilirsiniz; ancak yardımcı enstrümanların da etkisiyle (elbise, makyaj, aksesuar vs.) saçlarınız asla sırıtmayacaktır.

Wag maşa kısa saç
Wag Maşa

Wag maşa kısa saçlar için uygun mu?

Evet, uygundur. Kısa saçlarınıza, WM ile harika bir hacim kazandırabilir, muazzam bir görünüm elde edebilirsiniz.

Wag maşa modelleri ve özellikleri

Arzum AR5042 Bellissima Beach Waves Wag Maşası

Arzum Wag Maşa
Arzum Wag Maşa
 • Seramik kaplama plakalara sahip olan ürün, ısının saç yüzeyinde eşit şekilde dağılmasını ve saçlarınızı yıpratmadan şekle girmesini sağlamaktadır.
 • 60 dakika boyunca kullanmamanız halinde emniyetli kullanım ve enerji tasarrufu imkanı sağlayan otomatik kapanma özelliği mevcuttur.
 • İster ince ve doğal ister geniş ve belirgin bukleler için çift taraflı kullanım özelliğine sahiptir. Bu özellikten yararlanmak için cihazın plaka değiştirme düğmesine basmanız yeterlidir.
 • 160, 180 ve 200 °C olmak üzere belirli saç tiplerine göre 3 farklı ısınma ayarına sahiptir.
 • Kısa sürede ısındığı için uzun süre bekleme gibi bir sorun yaratmamaktadır. Hemen ısınıp, işleme hazır hale gelmektedir.
 • Ürün ayrıca ısıya dayanıklı özel bir standa sahiptir. Dolayısıyla maşa ile işiniz bittikten sonra soğumasını beklemenize gerek kalmadan maşayı doğrudan stant üzerine yerleştirebilirsiniz.
 • Ürünün Motor Gücü 330 W
 • Isı ayarı: 3 Kademeli
 • Minimum Isı Ayarı: 160 °C
 • Maksimum Isı Ayarı: 200 °C
 • Cihazın garanti süresi 24 aydır.
 • Arzum AR5042 Bellissima Beach Waves Wag Maşası güncel satış fiyatı ortalama 1.389,00 TL’dir.

Shibowavy 3 Boyutlu Derin Wag Su Dalgası Maşa 32MM

Shibowavy Wag Maşa
Shibowavy Wag Maşa
 • Saça doğal su dalgası görünümü verir.
 • Pratik kullanıma sahiptir.
 • Cihaz üzerinde ısı kontrol tuşu, açma – kapama tuşu ve maşa kilidi yer almaktadır.
 • Kısa ve uzun saçlara göre iki farklı maşa seçeneği bulunmaktadır. Maşa derinliği saç dalgalarının boyutlarını etkilediği için omuza kadar olan saçlar için 26 mm maşa, daha uzun saçlar içinse 32 mm maşa tercih edilmelidir.
 • Nano seramik kaplama, negatif iyon, 360 derece dönebilen kablo gibi özelliklere sahiptir.
 • Cihazın maksimum ısı düzeyi 180 derece olup; yaklaşık 30 saniyede ısınmaktadır.
 • Ürün garantisi 2 yıldır.
 • Shibowavy 3 Boyutlu Derin Wag Su Dalgası Maşa 32MM güncel satış fiyatı 300 TL’dir.

Sonuç

Görüldüğü üzere Wag saç maşası, gerçekten saça harika bir görünüm kazandırıyor. Model ve markalar arasındaki fiyat uçurumu ise gözden kaçmıyor. Bu durum en azından herkesin kendi bütçesine uygun bir Wag Maşa alabileceği anlamına geliyor. Yorum sizin! Tabii düşüncelerinizi benimle de paylaşmayı unutmayın…

Bu içerik de ilginizi cezbedebilir: Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Doğru Bakım İçin 6 Önemli Husus!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır