En Yaygın 5 Maske Hangisi?

Pandemi dönemi boyunca ‘’Maske, mesafe ve hijyen’’ hepimizin en çok duyduğu cümle oldu. Günler aylara, aylar yıla dönüştü, ancak Covid ‘de sona ulaşılamadı. Covid 19‘un  mutasyonlara uğramasıyla bulaşıcılık oranları ve hasta sayıları bütün dünyada artmaya devam ediyor. Hasta sayıları arttıkça hepimizin kafasında maskelerle ilgili soru işaretleri oluşuyor. Kullandığım ürün koruyucu mu? Çift olarak mı kullanmam gerekiyor? N95 mi kullanmalıyım? Bu soruların cevabını sizler için inceledim. Peki Covid 19’dan korunurken hangi maskeler en iyi korumayı sağlar?

Arkadaşımızın yazısına da göz atabilirsiniz.

maske
En Yaygın 5 Maske Hangisi? 8 | Shuayip.com

İnceleme

  • 3M N95
  • MediGuard
  • Procare
  • Evony
  • Happy 5 Katlı

N95

n95 maske 2 | Shuayip.com

N95 maskeleri havadaki zararlı partikülleri filtrelemek için özel kumaşlardan üretilmiş ürünlerdir. Standart seçeneklere göre daha fazla filtreleme yapan bu maskelerin %95 kadar filtrasyon yaptığı belirtililiyor. 3M firmasının N95 9152E Ffp2 Vflex solunum maskesi ise benim açımdan oldukça rahat ve konforlu. Ürün tekli paketlemelerle steril bir şekilde hazırlanmış. Özellikle kapalı alanlarda, uçak, otobüs  ve uzun süreli yolculuklarda kullanılması gereken bir maske olduğunu düşünüyorum. Linkini buradan inceleyebilirsiniz.

MediGuard

MediGuard 3 katmandan oluşan ve orta katmanında Melt Blown  iç filtresi olan bir üründür. Bu iyi bir şey, çünkü Melt Blown filtresi havadaki damlacıkların solunmasını engelleyen bir filtredir. Bu üründe en sevdiğim nokta kulak iplerinin rahatlığı ve yüzü tamamen kavrayan bir ürün oluşu. MediGuard’ın çeşitli renkleri bulunuyor. Benim favorim ise siyah olanı. Fiyat açısından da makul olan seçenek bence kullanılabilir. Diğer kullanıcıların yorumlarına baktığımda ise ürünün teliyle ve lastiklerin gevşekliğiyle ilgili sorunlar yaşayanlar olduğunu farkettim. Bu problemler şu ana kadar benim başıma gelmedi ama yine de sizi bilgilendirmek istedim. Bu ürünü bu linkten inceleyebilirsiniz .

medgiuard maske 3 | Shuayip.com
En Yaygın 5 Maske Hangisi? 9 | Shuayip.com

Procare

ProCare yıkanabilir, kendinden dezenfeksiyon ve sanitasyon teknolojisi kullanılmış bir maskedir. Tasarım açısından benim en beğendiğim seçenek olan ProCare, çeşitli renkleriyle de kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Benim favori renklerim ise Sarı ve Siyah renkleri. Procare sabun ile elde yıkamayla tekrar kullanılmaya hazır hale geliyor. Gözlük kullananlar için de gözlükte buğu yapmadığı için tercih ediliyor. Bu ürünün 2-4 yaş, 5-14 yaş, XS, S, M, L bedenleri bulunuyor. Kullandığım süre boyunca hiçbir problem yaşamadım. Ürünün dokusunu, estetiğini ve hafifliğini çok sevdim. Eğer alerjik bir yapınız varsa yine tavsiye edebileceğim bir ürün. Benim yüzümde herhangi bir kaşıntı veya alerji yapmadı. ProCare maskenin linkini buradan inceleyebilirsiniz.

procare maske 4 | Shuayip.com
En Yaygın 5 Maske Hangisi? 10 | Shuayip.com

Evony

Evony maske kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir ürün. Evony Melt Blown + Spunbond’un cilde dost katmanlardan oluştuğu belirtiliyor. Ben ürünün pamuksu yumuşaklığını sevdim. Kendi fiyat klasmanındaki seçeneklere göre oldukça rahat ve kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Fiyat konusunda da sayısına oranla iyi bir etiketi var. Evony maskelerin mentollü olanları da bulunuyor, rahatsız edici ağır bir koku yerine hafif ve taze bir koku bulunduruyor. Bence kısa süreli günlük aktivitelerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz  çok kullanışlı bir ürün. Çocuklar için üretilmiş seçenekleri de var ve 3 katmanda da Melt Blown koruması olduğu belirtiliyor. Denemenizi öneriyorum. Linkini inceleyebilirsiniz.

evony maske 5 | Shuayip.com
En Yaygın 5 Maske Hangisi? 11 | Shuayip.com

Happy 5 Katlı Maske

Happy maske yine Melt Blown+ Spunbond cilde dost katmanlardan oluşan bir seçenek. Ürün 5 katmandan oluşuyor. 10’lu paketlemelerle ambalajlanmış. Yumuşak bir dokusu var. Kulak lastikleri kalın, kulağı rahatsız etmiyor ancak maskeyi yüze takarken kopmaması için biraz dikkatli olunması gerekiyor. Bu seçeneğin küçük yüzlere bol olma olasılığı var. Satış fiyatı uygun bir ürün. Deneyebilirsiniz.

happy maske 6 | Shuayip.com
En Yaygın 5 Maske Hangisi? 12 | Shuayip.com

Eksiler

MediGuard seçeneğiyle ilgili diğer kullanıcıların yorumlarına baktığımda ise ürünün teliyle ve lastiklerin gevşekliğiyle ilgili sorunlar yaşayanlar olduğunu farkettim. Bu problemler şu ana kadar benim başıma gelmedi ama yine de sizi bilgilendirmek istedim.

maske2 maske 7 | Shuayip.com
En Yaygın 5 Maske Hangisi? 13 | Shuayip.com

Happy 5 katlı seçeneğinde problem olarak sayabileceğim taraf ise, kulak lastiklerinin açarken kopabilme olasılığı var. Bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

İnceleme Sonucu

Bu incelediğim seçeneklerin hepsinin kendi klasmanında kullanılabilecek ürünler olduğunu düşünüyorum. Benim favorilerim ise uzun yolculuklar ve kalabalık ortamlar için N95 seçeneği, günlük kullanımlarda ise ProCare. Ama günlük kullanımlar için eğer kullan–at seçeneklerini daha güvenli buluyorsanız benim tercihim Evony olur. Umarım bu önerdiğim seçeneklerden siz de benim kadar memnun kalırsınız ve pandemiyi en güvenli ve sağlıklı şekilde atlatırsınız. Aşılamaların hızlanması ve diğer önlemlerin etkisiyle en kısa sürede normale dönmemizi dileyerek bu yazıyı bitiriyorum. Gelecek yazılarımda görüşmek dileğiyle. Sağlıkla kalın.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır