Gimcat Multivitamin Cat Paste Nedir? Ne İşe Yarar? 11 Farklı Özellik!

Gimcat Multivitamin Cat Paste: Kedilerin de tıpkı insanlar gibi sağlıklı kalmaları için vitaminlere ihtiyaçları vardır. Fakat insanlar gibi vitamin gereksinimlerini normal besin ve gıdalarla yeterince karşılayamazlar. Bu nedenle ek takviyelere ihtiyaç duyarlar. Gimcat Multi-Vitamin de bu takviyelerden biridir.

Ve hatta en bilinen takviye vitamin markalarından birinin Gimcat olduğu gönül rahatlığıyla söylenebilir. Macun şeklinde bir ambalaja sahip olan Gimcat Multivitamin, kedi sahipleri tarafından çokça talep gören bir üründür. Ancak tam olarak Gimcat Multivitamin Cat Paste nedir ve ne işe yarar? Öğrenmek için okumaya devam edin!

Gimcat Multivitamin Cat Paste Nedir? Ne İşe Yarar? - shuayip.com
Gimcat Multivitamin Cat Paste Nedir? Ne İşe Yarar? – shuayip.com

İnceleme

Gimcat Multivitamin Nedir? Ne İşe Yarar?

 • Gimcat Multivitamin Cat Paste ne işe yarar? Gimcat Multivitamin Kedi Macunu (Gimcat Multi-Vitamin Cat Paste), kedinizin doğal bağışıklığını güçlendirmeye yardımcı olabilecek 3’ü 1 arada kompleks içinde 12 temel vitamin, yağ ve beta glukan içerir. 
 • İçerisinde bulunan E vitamini, serbest radikalleri nötralize ederek hücre hasarını önlemeye yardımcı olabilecek değerli bir antioksidan işlevindedir. Ayrıca yaşlanma sürecini yavaşlatmaya ve enfeksiyonların yanı sıra göz ve sinir hasarını önlemeye yardımcı olabilir.
 • Taurin, kediler için gerekli olan esansiyel bir amino asittir. Fakat kedilerin vücutları tek başına yeterli miktarda taurin üretemez. Bu nedenle taurinin kedilerin mamalarına dahil edilmesi gerekir. Taurin özellikle görme ve kalp fonksiyonlarını desteklemek için oldukça önemlidir. 
 • Bunlara ek olarak biotin de kedi sağlığı açısından önemli bir maddedir. Kedilerin tüylerinin sağlıklı ve parlak görünmesini sağlamak için biotin de dahil olmak üzere bu temel bileşenler, macunda bulunan diğer besinler ve liflerle birlikte, kedinizin sağlıklı gelişimini ve genel sıhhatini desteklemeye yardımcı olacaktır. Özellikle de yeni doğum yapmış kediler için bu tip besin ve vitaminleri almak fazlasıyla önem arz etmektedir.
Gimcat Multivitamin Cat Paste Nedir? Ne İşe Yarar? - shuayip.com
Gimcat Multivitamin Cat Paste Nedir? Ne İşe Yarar? – shuayip.com

Bir bakışta Gimcat Multivitamin Cat Paste:

 1. Bağışıklık güçlendirme kompleksi ile tüm yetişkin kediler için uygun lezzetli bir vitamin takviyesidir.
 2. 3’ü 1 arada kombinasyon: Kedilerde güçlü bir bağışıklık sisteminin oluşumunu desteklemek için 12 hayati vitamin, yağ ve beta glukan içerir.
 3. 12 vitamin: Güçlü bağışıklık sistemi ve çeşitli vücut fonksiyonlarını destekler.
 4. Doğal olarak yüksek kaliteli yağlar: Sağlıklı deri ve tüylerin yanı sıra beyin ve kalp fonksiyonlarını iyileştirmesi ve koruması için omega-3 ve -6 yağ asitleri içerir.
 5. Beta glukan: Sindirim sistemindeki iltihabı azaltmaya yardımcı olur.
 6. Taurin: iyi görme ve sağlıklı kalp fonksiyonu için gereklidir.
 7. Günlük beslenmeye uygundur.
 8. Bileşim: Bitkisel menşeli türevler, sıvı ve katı yağlar (keten tohumu yağı %4), mayalar (%1 beta-glukan içerir).
 9. Bağışıklık sistemini, sinirleri ve hücreleri korur .Koruyucu madde veya ilave edilmiş şeker içermez.
 10. Veterinerler tarafından tavsiye edilen bir üründür. Zaten Gimcat Multivitamin Cat Paste, hemen her veterinerde bulunan ve satılan bir üründür.
 11. Gimcat Multivitamin Cat Paste Almanya’da üretilmektedir.

Kullanım şekli:

İdeal olarak doğrudan tüpten elinizle günde 6 cm kadar kedinize verebilirsiniz (1 cm macun = yaklaşık 0.5g). Dilerseniz macunu kedinizin mamasına da ekleyebilirsiniz. Uygun görülürse verilen miktarı ikiye katlayabilirsiniz. Ayrıca Gimcat Multivitamin Cat Paste‘yi oda sıcaklığında saklamalısınız. 

Gimcat Multivitamin Cat Paste Nedir? Ne İşe Yarar? - shuayip.com
Gimcat Multivitamin Cat Paste Nedir? Ne İşe Yarar? – shuayip.com

Sonuç

Kedinizin daha sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip olması için Gimcat Multivitamin Cat Paste gibi vitamin takviyeleri almanız ve kedinizi bu takviyelerle beslemeniz gerekmektedir. Zira kediler ek takviye olmadan bu ürünlerde bulunan vitamin ve mineralleri normal mamalarından alamayabilirler.

Bu eksiklik de zamanda çeşitli sağlık sorunlarında neden olabilir. Bu nedenle kedinizin sağlığı için beslenme rutinini bu tip vitaminlerle desteklemelisiniz. Fakat gün içerisinde %10 dilimini geçmeyecek şekilde vermeye çalışmalısınız. Kedinizi bu takviyelerle beslemek konusunda emin olamıyorsanız, bir veteriner hekime danışabilirsiniz.

Bu arada Gimcat Multivitamin’i veterinerlerden, evcil hayvan mağazalarından ve de online alışveriş mecralarından satın alabilirsiniz. Gimcat Multivitamin Cat Paste fiyatı ise güncel olarak ortalama 75 TL. Bu fiyat 100 gram için geçerlidir.

Kediler hakkında daha fazla içerik görmek istiyorum diyorsanız, mutlaka okuyun:

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır