Hafta Sonu İzlenebilecek Film Önerileri

Haftanın son iş gününe girdiğimizde hepimizin aklına hafta sonu neler yapacağımızla ilgili fikirler gelmeye başlıyor. Tatil günlerimizi eğlenceli aktivitelerle geçirmek ve dinlenmek istiyoruz. Plan yapmak için arkadaşlarımızı arıyor ya da tek başımıza yapabileceklerimizi düşünüyoruz. Bu konuda bir sürü seçeneğimiz olduğu için bir seçim yapmakta zorlanmamız mümkün.

Bu yüzden bugünkü yazımda size kafa karışıklığı yaşamanıza engel olacak ve kararsızlığınızı giderek film önerilerini derlemek istedim. Eğer “bu hafta sonu ne yapsam?” diyorsanız sorunuza cevap aramayı bırakabilir ve sizin için hazırladığım listeden en beğendiğiniz filmleri seçerek güzel bir sinema keyfi yaşayabilirsiniz. Derlediğim listeden hoşunuza giden seçenekleri belirledikten sonra kendinize bolca patlamış mısır hazırlamayı da unutmayın.

Hafta sonunu film izleyerek geçirebilirsiniz
Sinema Keyfi

Hafta Sonuna Uygun Filmler

Gerilim

Hafta sonu için size yapacağım önerilerin ilk kategorisi gerilim. Eğer siz de iş günlerinin yorgunluğunu atmak ve tüm dertlerinizi unutmak istiyorsanız adrenalin seviyenizi arttıracak böyle filmlerden birini izlemeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca kendinize güzel bir sinema keyfi yapmadan önce bu türde bir şeyler izlemeyi seven arkadaşlarınız varsa onları da davet edebilirsiniz. Bakalım listemizde neler var!

1. Yetenekli Genç Kadın (Promising Young Woman)

Yetenekli Genç Kadın yaşadığı sorunlar nedeniyle tıp fakültesini bırakmak zorunda kalan Cassie’ye odaklanıyor. Genç kadın kahve dükkanında çalışıyor ve geceleri yoluna çıkan erkeklerden intikamını almaya çalışıyor. Eğer feminist yapıtlardan hoşlanıyorsanız severek izleyebilirsiniz.

2. Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum (I’m Thinking of Ending Things)

Netflix’te yayınlanan ve aynı isimli romandan uyarlama olan Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum Jake ve kız arkadaşına odaklanıyor. Jake kız arkadaşını şehirden uzakta yaşayan ailesinin evine götürüyor ve olaylar yavaş yavaş gelişiyor. Psikolojik gerilimleri seviyorsanız tercih edebilirsiniz.

3. Gitmesine İzin Ver (Let Him Go)

Gitmesine İzin Ver oğulları ölen bir çifti anlatıyor. Bu çift oğullarını kaybettikten sonra torunlarını ailelerine katmak için uğraşıyor. Çift bu amaçla Dakota’ya gidiyor ama torunlarını yanlarına almak için çıktıkları bu yolda pek çok zorlukla baş etmeleri gerekiyor. Bu sürükleyici yapıtı izlerken kendinizi bile unutmak isterseniz izleyebilirsiniz.

gitmesine izin ver filmi konusu oyunculari yorumlari 2 hafta sonu 2 | Shuayip.com
Let Him Go

Komedi

Önerilerimin ikinci kategorisinde ise komedi var. Komedi türü ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikte güzel vakit geçirmek için seçeceğiniz iyi bir alternatif olabilir. Ayrıca yorgunluğunuzu atıp biraz eğlenmek istiyorsanız da bu tür tam size göre olacaktır. Listeye göz atıp istediğinizi seçebilirsiniz.

1. Stajyer (The Intern)

2015 yılında yayınlanan Stajyer başlattığı staj programı yaşlılar tarafından büyük ilgi gören bir şirkete ve programa dahil olan Ben Whittaker’ı odağına alıyor. Whittaker zamanla şirketin sahibi ile sağlam bir ilişki kuruyor ve biz de yaşanan komik olaylara şahit oluyoruz. Ailenizle ya da çocuklarınızla izlemek için bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

2. Ters Yüz (Inside Out)

Animasyon ve komedi türündeki Ters Yüz hayatı, babasının yeni bir işe girmesiyle değişen bir çocuğa odaklanıyor. Karakterimizin zihninde yaşayan ve ona tavsiyeler veren duyguları bir kaosa neden olurken bize de eğlenceli anlar yaşatıyor. Her yaştan insanın severek izleyebileceği bu seçenek sizin de içinizi ısıtacak.

3. Holidate

Romantik komedi türündeki Holidate bayramdan nefret eden Sloane ve Jackson’ın bulduğu dahiyane fikri hayatlarına geçirmesiyle birlikte bize oldukça eğlenceli anlar yaşatıyor. Sevgili gibi rol yapan ikilinin başından birbirinden komik olaylar geçiyor. Romantik komedileri seviyorsanız izleyebilirsiniz.

AAAABXPYSKRamWm38KuX53054YtqER87QIAoejD mfJsYPaWE0llEQ2YXozt3pyfDdPo9eglw6 Qf7pXZDt2 EvEFI7 ujf hafta sonu 3 | Shuayip.com
Holidate

Polisiye ve Dram

Önerilere polisiye ve dram kategorisinden devam ediyoruz. Komedi ve gerilim türlerini sevmeyenler için bu seçenekler oldukça iyi birer alternatif olabilir.

1. Sicario

Başrollerinde oldukça ünlü isimlerin yer aldığı Sicario uyuşturucu kartelleriyle mücadele eden bir FBI ajanının hikayesini ele alıyor. Hem heyecanlı hem de macera dolu bir polisiye izlemek isterseniz bu seçenek tam size göre olacak.

2. Asistan (The Assistant)

Üniversiteden kısa süre önce mezun olan Jane’in girdiği yeni işte yaşadıklarını farklı bir perspektiften anlatan Asistan bizi karakterimizin iç dünyasına götürüyor. Yavaş, sakin ama derin bir dram hikayesi izlemek isteyenler için uygun bir tercih olabilir.

3. Nehir Cinayetleri (The River Murders)

Çok heyecanlı bir aksiyon ve polisiye hikayesi olan Nehir Cinayetleri bir dizi olayı araştıran bir dedektifin kurbanlara olan yakınlığının ortaya çıkmasının ardından ana şüpheli haline gelmesini anlatıyor. Böyle yapıtları seven kişilerin başından kalkmadan izleyeceği Nehir Cinayetleri’nin oyuncu kadrosu da oldukça sağlam.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır