Braun Silk-epil 9 İncelemesi: Tüm Detaylar!

Braun epilatör serisinin en üst modellerinden biri olan Braun Silk-epil 9, zahmetsiz ve acısız bir epilasyon vaat eden bir cihaz olarak son zamanlarda fazlasıyla dikkat çekiyor. Epilasyon aletlerinin tüyleri aldığı esnada verdiği acıyla ünlü olduğunu biliyoruz; fakat Braun bu acıyı en aza indirdiğini hatta acısız olduğunu iddia ediyor. Özel kutusunda çok çeşitli ekstra aparatlarıyla birlikte satılan Braun Silk-epil 9, bakalım gerçekten anlatıldığı kadar var mı?

İnceleme

Braun Silk-epil 9 hakkında inceleme!

Braun Silk-epil 9, hızlı ve hassas bir vücut tüy alma sistemi sağlayan bir epilasyon aletidir. En önemli özelliği ıslak veya kuru olarak kullanılabilir olmasıdır.

Braun Silk-epil 9
Braun Silk-epil 9

Genel özellikleri

Kablosuz bir cihaz olan Silk-epil 9, duş başta olmak üzere her yerde kolayca epilasyon yapma imkanı sunar. Diğer modellerine göre daha geniş bir epilasyon başlığına sahiptir. bacak, bikini bölgesi, kollar ve koltukaltı olmak üzere tüm vücutta sorunsuz çalışır. Tüyleri hızlı bir şekilde alan epilasyon aleti, cildin dört hafta sonrasına kadar tüysüz ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Doğru ve düzenli kullanıldığı takdirde ağrısız bir epilasyon deneyimi sunar.

Braun Silk-Epil 9, yukarıda da belirttiğim gibi kablosuzdur ve şarj edilebilir bir bataryayla çalışır. Şarj cihazı kutuya dahildir (ekstra şarj aleti almanıza gerek yok). Oldukça sessiz çalışan Silk-epil 9, diğer makinelerin sesiyle yarattığı rahatsız ve gergin ortamı dağıtır. Banyoda su akarken dahi sessiz bir şekilde kıllarınızı almanızı ve kendinizi temizlemenizi sağlar.

Braun Silk-Epil’in epilatör başlığında kırk küçük cımbız bulunur. Bu cımbızlar kılları iyice tutup, her birini kolayca çeker. Cımbız tüm kılları kök yatağından çıkardığı için hangi bölgede olursa olsun kıllar dört haftaya kadar çıkmaz ve yaklaşık 1 ay tekrar epilasyon yapmaya gerek kalmaz.

%40 oranla daha geniş bir epilasyon başlığına sahip olan cihaz, bu sayede tek hamlede daha fazla tüyü alır. Dolayısıyla epilasyon süresini kısaltır. Silk-Epil 9, yenilikçi mikro kavramalı cımbız teknolojisi ile üretilmiştir. Mini cımbız, tek başına ağda ile asla çıkaramayacağınız minik tüyleri dahi çıkarabilir. 

Braun Silk-epil 9
Braun Silk-epil 9

Braun Silk-epil 9 nasıl kullanılmalı?

Kutuyu açtıktan sonra tüm talimatları okuduğunuzdan emin olun. Doğru kullanım, mümkün olan en yumuşak bacaklar için tüyleri etkili bir şekilde almanızı sağlayacaktır. Epilasyona hazırlanmanın en iyi yolu önce sıcak bir duş almak, ardından tahrişi en aza indirmek için epilasyon yapacağınız bölgeye sabun, tıraş jelleri, losyonlar ve kremler uygulamaktır. Ayrıca epilasyondan sonra da krem ​​ve losyon kullanarak vücudunuzdaki hassasiyet hissini en aza indirebilirsiniz.

Braun Silk-epil 9, tek geçişte daha fazla tüyü alabilen bir epilasyona aletidir. Ayrıca kavranması çok kolay olduğu için sakarlık etmediğiniz sürece elinizden kayıp düşmeyecektir. Cihaza ait standart bir elektrikli tıraş başlığı da mevcuttur. Tıraş olmak isteyenler bu başlığı kullanarak kısa sürede işlemini halledebilmektedir. Braun elektrikli tıraş başlığının, normal tıraş bıçaklarına göre çok daha iyi bir etki bıraktığını söyleyebilirim.

Cihazın hassas bölge başlığı da vardır ve hassas bölgelerinizdeki tüyleri dikkatli bir şekilde almanızı sağlar. Bu başlık erkekler için de uygundur. Göğüslerinde, kollarında ve bacaklarında kullanabilirler. Kıl kalınlığı ve uzunluğu fark etmeksizin hemen hemen tüm kılları alacaktır.

Ürünün kutusu içinde cihazın ucuna takılabilen bir fırça bulunmaktadır. Islak veya kuru olarak da kullanılabilen bu fırça yüzü, makyajı, fazla yağı, siyah noktaları ve ciltteki kalıntıları temizlemek için kullanılmaktadır. Sabun, su, losyon ve diğer temizleyicilerle birlikte kullanılabilen bu yüz temizleme fırçası, diğer ürünlere göre cildi tek başına altı kata kadar daha iyi temizleyebilir. Temizleme fırçası ayrıca ölü ve kuru deriyi yüzden nazikçe ve etkili bir şekilde çıkarmak için bir eksfoliye edici olarak da çalışır. 

Braun Silk-epil 9
Braun Silk-epil 9

Öne çıkan özellikler!

  • Ürünün kutusunda bir Braun Silk-Epil epilatör, cihaza sıkışabilecek minik tüy kalıntılarını temizlemek için kullanılan küçük bir fırça, ekstra tıraş başlığı ve bıçaklar için dört farklı başlık bulunur. 
  • Kablosuz şar olabilen cihaz, dolu batarya ile yaklaşık 40 ila 45 dakika boyunca epilasyon yapılabilir. Bu da tüm vücudunuzdaki kılları birkaç kez alabileceğiniz anlamına gelir. 
  • Ürünün kullanışlı bir saklama çantası vardır. Bu çantada tüm aparatlar ve epilasyon aleti kolayca saklanıp, yerine kaldırılabilir.
  • Epilasyon aletini çalıştırdığınızda, başında bulunan ışık yardımıyla en ince kılları bile görmenizi sağlayarak, geride kıl – tüy bırakmanızın önüne geçer. Yani tam anlamıyla bir pürüzsüzlük sağlar.

Sonuç

Braun Silk-Epil 9 tüm vücudunuzdaki tüyleri almak için yeterli bir epilasyon aletidir. Farklı epilasyon başlıkları sayesinde vücudunuzun hemen her bölgesine uyum sağlayabilir. Ayrıca diğer muadillerinden daha donanımlıdır (özellikle de yüz temizleme fırçası). Sahip olduğu ek özelliklere rağmen fiyat açısından da uygun olan Braun Silk-epil 9’un güncel satış fiyatı 700 ila 900 TL arasında değişmektedir.

Mutlaka okuyun:

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır