Natures Supreme Probiotic 5B İncelemesi: Detaylı!

Natures Supreme Probiotic 5B, her 1 kapsülde 11 farklı cinsten toplam 5 milyar aktif probiyotik mikroorganizma ve prebiyotik içeren bir gıda takviyesidir. Probiyotik mikroorganizmalar sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemek için vücuda gerekli olan maddelerin başında gelmektedir. Natures Supreme Probiotic 5B, DR Caps kapsüle sahiptir. DR Caps kapsül, probiyotiklerin mide asidinden korunarak bağırsağa canlı bir şekilde ulaşmasını sağladığı için önemlidir. Peki, Natures Supreme Probiotic 5B’e bir takviye edici gıda olarak insan sağlığına ne gibi faydalar sunmaktadır.

İnceleme

Natures Supreme Probiotic 5B İncelemesi

‘Probiyotik’ bir terim olarak Türkçede ”yaşam öncülü” anlamına gelmektedir. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre probiyotikler; insanlarda organ florasını yenileyebilen, hastalığa neden olabilecek zararlı bakterileri negatif yönde etkileyebilen oldukça faydalı mikroorganizmalardır. Bağırsak florasında yaşayan yararlı mikroorganizmalar olan probiyotikler, vücudu korumak adına zararlı mikroorganizmalara karşı savunma mekanizması oluştururlar.

Bağırsak florasının dengesi bozulduğunda, yararlı mikroorganizmalar, yani probiyotikler yok olabilir ve floranın zararlı mikroorganizmalar tarafından yenilme riski bulunabilir. Bu nedenle probiyotiklerin kullanılması oldukça önemlidir. Bağırsağa ulaşan probiyotikler, zararlı mikroorganizmalarla savaşarak flora dengesinin geri kazanılmasını sağlarlar.

Natures Supreme Probiotic 5B İncelemesi - shuayip.com
Natures Supreme Probiotic 5B İncelemesi – shuayip.com

Prebiyotikler ise bağırsak florasında yaşayan probiyotiklerin çoğalmasını ve yaşamasını destekleyen, sindirilemeyen besin bileşen olarak işlev görürler. Natures Supreme Probiotic 5B, 11 cinsten toplam 5 milyar aktif probiyotik ve prebiyotik (inülin) içerdiği için bu alanda alınabilecek en iyi gıda takviyelerinden biridir.

Birçok firma probiyotiklerin dayanıklılık sorunu nedeniyle yok olmalarına karşı çözüm arayışındadır. Ancak Natures Supreme Probiotik 5B, Dr caps kapsülü sayesinde bu sorunu ortadan kaldırabilmektedir. Dr caps, mide asidine karşı dayanıklı olan ve bağırsakta çözünen patentli bir kapsül teknolojisinin genel adıdır. Bu kapsül sayesinde probiyotik mikroorganizmalar mide asidinden korunarak bağırsağa canlı bir şekilde ulaşarak, kolonize olabilmektedir.

Nature’s Supreme Probiotic 5B, 30 ve 60 kapsül seçenekleriyle birlikte eczanelerde ve çeşitli online alışveriş mecralarından satın alınabilir. Probiyotikler hakkında daha fazla bilgi almak için mutlaka okuyun: Probiyotik Nedir? Faydaları Nelerdir? Hangi Gıdalarda Bulunur?

Natures Supreme Probiotic 5B İncelemesi - shuayip.com
Natures Supreme Probiotic 5B İncelemesi – shuayip.com

Ürünün genel özellikleri şöyledir:

  • Her bitkisel kapsül içerisinde 11 cins 5 milyar aktif mikroorganizma bulunur.
  • Yine her bitkisel kapsül içerisinde 600 mg inülin (Prebiyotik) yer alır.
  • Probiyotiklerin canlı bir şekilde bağırsağa ulaşmasını sağlayan bitkisel Dr caps kapsüle sahiptir.
  • Tatlandırıcı ve koruyucu madde içermemektedir.
  • ISO 9001, 22000, GMP ve helal sertifikalı tesislerde üretilmiştir.

Sağlığa faydaları:

Natures Supreme Probiotic 30 veya 60 Kapsül, adından da anlaşılacağı üzere çok sayıda probiyotik miktoorganizma içeren bir takviye edici gıdadır. Probiyotik, yararlı bir mikroorganizma olarak sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

Natures Supreme Probiotic 5B İncelemesi - shuayip.com
Natures Supreme Probiotic 5B İncelemesi – shuayip.com

Sonuç

Yeditepe Üniversitesi YÜ-AGAM Ar-Ge ve Analiz Merkez Laboratuvarları tarafından test edilip, onaylanan Natures Supreme Probiotic 5B oldukça güvenilir bir gıda takviyesi olarak gözükse de, yine de kullanmadan önce bir doktora danışmak, sağlığınız açısından en mantıklı davranış olacaktır.

Covid-19 dönemindeyken böyle bir takviyeye ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız, Natures Supreme, sizler için bir seçenek olabilir. Fakat yeniden belirtmek gerekirse, söz konusu ürünü kullanmadan önce doktorunuzdan onay almayı unutmayın. Bu arada son olarak Nature’s Supreme Probiotic 5B 30 Kapsül fiyatı ortalama 55 TL civarında seyretmektedir.

Takviye edici gıdalar ve vitaminler hakkında daha fazla fikir sahibi olmak için aşağıda sırlanan içeriklere de göz atabilirsiniz:

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır