4 Başlıkta Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite oyun konsolu farklı renkleri ve ergonomik yapısı ile göz dolduruyor. Özellikle de bir yerden bir yere giderken de konsolunu yanına alıp oyun oynamaya devam etmek isteyenlerden büyük beğeni toplayan Nintendo Swtich Lite nerede olursanız olun eğlenceye devam etmenize olanak tanıyor.

Kompakt ve hafif bu oyun konsolunu avuçlarınızın içine yerleştirip aletin kontrol panellerini rahatça kullanabiliyorsunuz. El tipi konsollardan hoşlananların satın aldığı bu teknolojik aleti sizin için detaylarıyla incelemek istedim.

Eğer kendinize ya da çocuklarınıza böyle bir konsol alma planınız varsa yazımı okuduktan sonra artı ve eksi yönlerine göre değerlendirip son kararı verebilirsiniz.

Nintendo Switch Lite ile istediğiniz yerde konsolunuz sizinle.
Nintendo Switch Lite

Detaylı Özellikleriyle Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite’ın genel özelliklerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan konforlu kullanım imkanı, parlak ekranı, uzun süreli pil ömrü oluyor. Farklı renkleri ile satışa sunulan bu alet hem yetişkinlerin hem de çocukların çok ilgisini çekti.

Bu model benzer konsollar çok daha küçük ve insan eline tam oturacak şekilde tasarlandı. Düğmeleri ve oyun kontrol alanı geleneksel konsollardan biraz daha farklı ancak kullanımı rahat diyebiliriz. Oyun kontrol alanı diğer modellerden daha gelişmiş olduğu için uzun süre oyun oynamanıza da imkan tanıyor.

Konsolun performansına ve pil ömrüne baktığımızda oldukça verimli olduğunu görüyoruz. Tegra çip ile donatılan aleti istediğiniz yere götürüp uzunca bir süre oyun oynamaya devam edebiliyorsunuz. Markanın kendi sitesinde de yer alan bilgiler ışığında değerlendirdiğimizde oyuncuların üç ila yedi saat oyun oynayabilecekleri ifade ediliyor.

Eğer parlaklığı yüzde elli azaltırsanız minimum oyun süresi dört saate uzuyor ancak tam parlaklıkla kullanmayı tercih ederseniz bu oran düşüyor.

Bu konsolun hem çocukların hem de yetişkinlerin dışarı çıkarken yanlarına alacağı şekilde üretildiğini söylemek mümkün. Uzun yolculuklarda da kullanılabilecek Switch Lite’ın ekran çözünürlüğü de gayet iyi.

Genel özellikleri bakımından pek çok farklı artısı olan bu konsolun en büyük eksiklerinden biri Bluetooth kulaklıklar için uygun olmaması. Kablosuz kulaklık ile oyun oynamak isteyen kişilerin bu durumdan memnun kalmaması çok olası.

Ancak her ne kadar kablosuz kulaklıkla kullanmak mümkün olmasa da bu alet çok daha çevre dostu bir sisteme sahip. Kablosuz kulaklıkların kısa ömürlü olması ve elektronik atık olarak da ciddi bir sorun yarattığını düşünürsek markanın neden böyle bir tercih yaptığını daha iyi anlayabiliriz.

Bu konsol modelinde sadece elle oynanabilecek oyunların desteklendiğini de söylemekte yarar var. Nintendo eShop aracılığıyla konsolunuza uygun oyunların hangileri olduğuna göz atabilir ve zevkinize uygun olanları alabilirsiniz.

6000201588299 Nintendo 2 | Shuayip.com
Eğlencenizi Dışarı Taşıyın

Neden Alınmalı?

Nintendo Switch Lite’ın artı yönlerine baktığımızda bu aletin diğer modellerden çok daha rahat ve pratik olduğunu görüyoruz. Küçük olması ve ergonomik yapısı ile her zaman yanınızda taşımanız için uygun. Bu nedenle modelin şimdiye kadar üretilen en iyi küçük konsollardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Pil ömrünün uzun olması ve uygun fiyatı ile piyasadaki en iyi alternatiflerden biri haline gelen Switch Lite’ın 12 aylık bir garanti süresi var. Farklı renklerinden birini tercih edebileceğiniz bu aletlerin renk seçenekleri de göz dolduruyor.

Farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte ürünün fiyatı 2.150 ile 3.000 lira arasında.

Teknik Bilgiler

Bu konsolun diğer benzer modellerine göre en önemli artısı hafif ve ergonomik olması.

5.5 inç boyutundaki ekranının çözünürlüğü 1280 x 720.

Switch Lite konsolun dik durmasını sağlayan sistemi mevcut.

Televizyona bağlama imkanınız yok.

Titreşim özelliği bulunmuyor.

Kullanıcı Yorumları

Konsolun kullanıcı yorumlarına baktığımızda ilk karşımıza çıkan fiyatının piyasadaki diğer modellere göre uygun olması. Özellikle de dışarıda da konsolunu yanında taşımak isteyenlerin bu üründen çok memnun kaldığını görüyoruz.

Portatif bir alet olduğunu ve bu özelliği ile ön plana çıktığını bilerek alan hiç kimsenin ürünle ilgili kötü bir yorumu yok.

Sonuç

Bu hafif ve küçük konsolda üçüncü parti video oyunlarının çoğunu oynayabiliyorsunuz. Pil ömrü uzun olduğu için yanınıza alıp istediğiniz yerde eğlenmeye devam edebiliyorsunuz. Şık tasarımı ve renkleri ile çocukların da ilgisini çeken ürünü küçük bir oyun konsolu isteyen herkes satın alabilir.

Çocuklarınıza böyle bir hediye almak istiyorsanız bu modelin en iyi seçeneklerden biri olduğunu da hatırlatmakta yarar var. Kullanıcı yorumlarından da anladığımız kadarıyla bu konsolu almayı tercih ederseniz pişman olmayacaksınız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır