Pazar Sabahı İçin Film Önerileri: Bu 6 Film Hayatınızı Değiştirecek

Yorucu geçen bir haftanın ardından hafta sonu geldiğinde genelde Cumartesi günlerini işlerimizi hallederek ya da arkadaşlarımızla eğlenerek geçirmeyi tercih ediyoruz. Pazar sabahı olduğunda ise bizi yormayacak güzel etkinlikler yapmak istiyoruz.

Kahvaltının arından ailemizle, arkadaşlarımızla ya da tek başımıza izleyeceğimiz güzel bir film Pazartesi gününü sendrom yaşamadan geçirmemize yardımcı olabilir. Günümüzde bu konuda bize onlarca seçenek sunan Netflix gibi pek çok platform mevcut ama film çeşitleri arasında kaybolup vakit kaybetmek istemiyorsanız sizin için hazırladığım Pazar sabahına uygun alternatifler derlememi kullanabilirsiniz.

widescreen pazar 1 | Shuayip.com
Midnight in Paris

Midnight in Paris (Paris’te Gece Yarısı) – 2011

Owen Wilson, Marion Cotillard, Adrien Brody ve Carla Bruni gibi ünlü isimlerin yer aldığı bu Woody Allen filmi romantik komedi severler için oldukça uygun. Özelikle de tek başınıza ya da sevgilinizle izleyeceğiniz bir seçenek arıyorsanız bunu tercih edebilirsiniz.

Bu sürükleyici yapıtın konusu yeni evlenecek nişanlı çift Inez ve yazar Gil’e odaklanıyor. Inez’in babasının iş gereği Paris’e gitmek zorunda kalmasını fırsat bilen çift burada küçük bir tatil yapmak istiyor. Aşk ve eğlence dolu bir maceraya dönüşen bu tatil Gil’in Paris sokaklarında yaşadığı gerçek üstü deneyimlerle şenleniyor. Paris’in büyüsüne kapılacağınız filmi gülümseyerek izleyeceğinizden eminim.

2382 pazar 2 | Shuayip.com
Life of Pi

Life of Pi (Pi’nin Yaşamı) – 2012

Amerikan yapımı Pi’nin Yaşamı hem kahvaltı sırasında hem de kahvaltıdan sonra kahve içerken izlemeye uygun. Çocuklarınızla ya da aile büyükleriyle birlikte keyifle izleyebilirsiniz. Yann Martel’in yazdığı romandan uyarlanan bu yapıtın baş rollerinde Suraj Sharma, Gerard Depardieu ve Adil Hussain var.

Listemizin ikinci sırasında yer alan Pi’nin Yaşamı ülkelerinden ayrılırken hayvanat bahçesindeki hayvanlarını da beraberinde götüren Pi ile ailesine odaklanıyor. Fırtınaya yakalandıklarında sadece bir Bengal kaplanı, 16 yaşındaki Hintli Pi ve birkaç hayvan hayatta kalıyor. Hikayenin devamında bu yaşam mücadelesine tanık oluyoruz. Pi’nin Yaşamı 11 dalda Akademi Ödülü’ne aday gösterilen harika bir yapıt.

unnamed 3 pazar 3 | Shuayip.com
Intouchables

Intouchables (Can Dostum) – 2011

Felçli bir adam ve ona yardımcı olan gence odaklanan bu yapıt kesinlikle sizi çok etkileyecek. Hayata bakış açınızı değiştirecek ve hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla ya da ailenizle birlikte izleyebileceğiniz farklı bir seçenek arıyorsanız bu alternatif tam size göre.

Hikayenin konusu yamaç paraşütü yaparken geçirdiği kaza sonucunda felç olan zengin aristokrat Philippe ve hapisten yeni çıkan işsiz Driss üzerine yoğunlaşıyor. Philippe ve Driss birlikte yaşamaya başladıktan sonra hayatları da tamamen değişiyor. Gerçekçi dram mizah filmlerini seviyorsanız mutlaka izleyin.

Pazar günü için film önerileri
Bucket List

The Bucket List (Şimdi ya da Asla) – 2007

Bizi biraz daha eski yıllara götürecek bu filmin baş rolünde Jack Nicholson ve Morgan Freeman var. Hikaye kanser nedeniyle hastaneye yatmak zorunda kalan Carter Chambers ve Edward Cole’un oda arkadaşlığı yapması üzerinden ilerliyor.

Kırk beş yıl boyunca otomobil tamirciliği yapmış Carter Chambers, aynı zamanda hastanenin sahibi de olan zengin Edward Cole ile birlikte hayatta yapmak isteyip de yapamadıkları şeylerin listesini yapıyor. Sonra da listedeki maddeleri gerçekleştirmek üzere çılgın bir maceraya atılıyorlar. Bu hikaye sizi hem duygulandıracak hem de kendi hayatınızdaki dertleri unutmanızı sağlayacak.

maxresdefault 1 2 pazar 4 | Shuayip.com
Mr. Popper’s Penguins

Mr. Popper’s Penguins (Babamın Penguenleri) – 2011

Hem çocuklar hem de yetişkinler için uygun Babamın Penguenleri kesinlikle içinizi ısıtacak gerçek bir hafta sonu klasiği diyebiliriz. Sizi gülümsetirken dinlendirecek bu hikaye New York’ta penguenlerle birlikte yaşayan Tom Popper’a odaklanıyor.

Jim Carrey’nin baş rolünü üstlendiği bu yapıt başarılı bir iş adamının evinde beslemeye başladığı altı penguenle değişen hayatını konu alıyor. Monoton bir rutinden çılgın bir maceraya atılan adamın çocuklarını mutlu etmek için neler yapabileceğine tanık olmak istiyorsanız bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

The Secret Life of Walter Mitty Teaser Quad Poster 1060x655 1 pazar 5 | Shuayip.com
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty (Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı) – 2013

Fantastik komedi filmlerinden hoşlanıyorsanız Walter Mitt’nin Gizli Yaşamını izlerken çok eğleneceksiniz. Life dergisinde çalışan bir adamın iş arkadaşı Cheryl’e beslediği aşk üzerinden ilerleyen hikaye genç yaşlı herkesi içine alıyor.

Bu yapıtı, ailenizle, çocuklarınızla, sevdiklerinizle ya da tek başınıza izleyebilirsiniz. Hikayede ana karakterimiz Walter masum bir şekilde flört etmeye çalıştığı iş arkadaşına bir türlü açılamıyor. Bu konuda tereddütler yaşarken çalıştığı derginin artık sadece internette yayınlanacağını öğreniyor. Son kapak fotoğrafının kaybolmasıyla birlikte de işler karmakarışık bir hal alıyor.

İlginizi Çekebilir:

Hafta Sonunda Stres Atmanızı Sağlayacak Öneriler

Hafta Sonu İçin Kitap Önerileri

Hafta Sonu İçin Tatil Önerileri

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır