Plajda İyi Görünmenin Sırları

Yaz çoktan geldi ve belki de deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarttığınız harika bir tatil yaptınız. Ya da yazın sonuna doğru yaklaşırken son tatil şansınızı değerlendirmeyi planlıyorsunuz. Nasıl bir programınız olursa olsun sonuçta her tatile çıktığımızda plajda iyi görünmenin yollarını arıyoruz. Bu yüzden bugün sizin için önemli ipuçları vereceğim yazımı tatil planız yaptığınız her zaman okuyabilir, pratik uygulamalar sayesinde plajın en etkileyici görünen kadını olabilirsiniz.

Plajda güzel görünmek ve kendinizi iyi hissetmek için belki de sadece iyi bir bikininiz ya da mayonuz olması gerektiğini düşünüyorsunuz ama işin aslı hiç de öyle değil. Tabi ki istediğiniz gibi bir bikininiz ya da mayonuz olması da önemli ama plajda etkileyici olmanın yolu farklı uygulamalardan geçiyor. Şimdi size çoğu kişinin bilmediği ya da aklına gelmediği küçük detaylardan bahsedeceğim.

Plaj Trendlerini Kaçırmayın

Deniz kenarına gittiğinizde kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız hiç merak etmeyin çünkü bir kaç küçük dokunuşla bunu rahatça halledebilirsiniz. Önce derin bir nefes alın, yazıyı okuyun ve bütçenize uygun bir yenilenme listesi hazırlayın.

Plajın en etkileyicisi siz olun.
Tatil Dönemi Devam Ediyor

Bakım Zamanı

Tatile gitmeden önce kendinize bakım yapmalısınız. Bunu bir tür kişisel bakım süreci olarak değerlendirebilirsiniz. Sadece plajda iyi görünmek için değil genel olarak kendinizi daha iyi hissetmek için bakıma ihtiyacınız var. Bu yüzden tatil öncesinde alışverişe çıktığınızda klasik tatil malzemeleri dışında kendinize bütçenize uygun bir bakım yağı ya da kremi alın.

Eğer mümkünse bu uygulamaya tatilden bir kaç hafta önce de başlayabilirsiniz. Böylece sonuç alma ihtimaliniz de ciddi oranda artacaktır. Ama böyle bir imkanınız yoksa da endişelenmenize hiç gerek yok. Tatil öncesinde ve tatil sırasında vücudunuza bakım yaparak plajda çok daha iyi görünebilirsiniz. Etkili bir çatlak karşıtı bakımı ile bikini ya da mayonuzu giydiğinizde kusursuz olacaksınız.

Tatile Gitmeden Bronzlaşın

Beyaz tenlilerin deniz kenarına gittiğinde kendisini kötü hissetmesine neden olan en büyük etkenlerden biri de bronz tenlilerin yanında peynir gibi görünmeleridir. Bu durum hem sinir bozucu olabilir hem de istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Çünkü genelde tatile çıktığında hızlıca bronzlaşmak isteyen beyaz tenliler güneş kremi sürmeden güneşlenirler ve tatillerinin kalan kısmında işkence çekerler.

Buna engel olmak için çok kolay bir uygulama yapmanız yeterli olacak. Hafif bronzluk veren aynı zamanda sıkılaştırıcı da etkisi olan kremlerden birini tercih ederek cildinizin daha tatile gitmeden tam da istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Krem ya da losyonun özelliğine göre değişmekle birlikte sadece birkaç gün önce uygulama yapmaya başlamasanız bile istediğiniz etkiyi alabilirsiniz.

pexels riciardus 871060 scaled 1 plaj 2 | Shuayip.com
Tatil Hazırlıklarını Atlamayın

Kirpiklerinizi ve Dudaklarınızı Öne Çıkartın

Tatile gittiğimizde genellikle makyaj yapmak istemez ve doğal halimizle, rahat bir şekilde hayatımıza devam ederiz. Tabi ki deniz kenarında, sıcakta makyaj yapmak pek iyi bir fikir olmayabilir. Ayrıca sık sık suyla temas edeceğimiz için makyajımızın akması ve hiç istenmeyen sonuçlara neden olması da olası. Ancak tatilde etkileyici görünmek istiyorsanız küçük bir pratik ipucu ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Suya dayanıklı bir rimel kullanarak kirpiklerinizi belirginleştirin. Aynı şekilde yine suya dayanıklı bir parlatıcı ile dudaklarınızı öne çıkartın. Böylece hiç makyaj yapmadan uzun süre kalıcı bir uygulama ile yüzünüzün çok daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Küçük bir detay gibi görünen bu ipucu sahilde sizi diğerlerinin önüne geçirecek.

Yüzünüz için Doğru Güneş Kremini Seçin

Tatile gitmeden yapacağımız alışverişin en önemli malzemelerinden birinin güneş kremi olduğunu biliyoruz. Vücudunuzda kullanacağınız güneş kremini kendi cildinize en uygun markadan seçebilirsiniz. Yine bronzlaşma isteğinize bağlı olarak güneş kreminin faktörünü belirleyebilirsiniz. Ama yüzünüz için kullanacağınız kremi seçerken leke giderici ve ton eşitleyici özelliklere sahip olmasına özen gösterin. Böylece deniz kenarında makyaj yapmadan yüzünüzün çok güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

en iyi gunes koruyucu plaj 3 | Shuayip.com
Güneş Kremi Seçiminde Dikkatli Olun

Saçlarınızı Unutmayın

Sahilde etkileyici görünmenin en kısa yollarından biri de saçımızdan geçer. Deniz tuzundan yıpranan saçlarımızın canlı ve gür görünmesi için kullanacağımız doğru malzemelerle sahilde kendimizi çok daha iyi hissedebiliriz. Bunun için tatile çıkmadan önce uygun bir şampuan ve saç kremi almanızda yarar var. Ayrıca yanınızda götüreceğiniz küçük bir renkli eşarpla deniz kenarında saçlarınızı arkada toplayabilirsiniz. Uçuş uçuş bandanalar ve kalın taçlar bu senenin moda ürünleri arasında yer alıyor. Bunlardan birini de seçebilirsiniz.

Plajda iyi görünmek için bu yazılara da göz atabilirsiniz:

2021 Yaz Modası

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir? 10 Acil Çözüm!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır